Reklama

Aktualności

Watykan: w tym roku papieska Pasterka o 19.30

Włodzimierz Rędzioch

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia Ojciec Święty będzie sprawował Mszę św. wigilijną w bazylice watykańskiej o 19.30 - wynika z opublikowanego dzisiaj Kalendarza Papieskich Celebracji Liturgicznych na okres Bożego Narodzenia. Pewne zmiany podyktowane są pandemią COVID-19, a 8 grudnia papież uda się prywatnie na Plac Hiszpański, aby w uroczystość Niepokalanego Poczęcia oddać hołd Matce Bożej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Właśnie o tej zmianie poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. „Aby uniknąć zgromadzeń i związanego z tym ryzyka zarażenia COVID -19, zamiast zwyczajowego publicznego hołdu Niepokalanemu Poczęciu, papież Franciszek 8 grudnia po raz kolejny dokona prywatnego aktu pobożności, modląc się do Matki Bożej, aby chroniła Rzymian, miasto, w którym mieszkają i chorych, którzy potrzebują Jej matczynej opieki na całym świecie” – czytamy w komunikacie watykańskiego Biura Prasowego.

Reklama

W piątek 24 grudnia, Franciszek będzie przewodniczył Msza św. w nocy w bazylice św. Piotra, godz. 19.30.

Podziel się cytatem

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w sobotę 25. grudnia papież o godz. 12.00 udzieli uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi

W ostatni dzień roku kalendarzowego, w piątek 31. grudnia o godz. 17.00 Ojciec Święty będzie przewodniczył pierwszym nieszporom uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Te Deum w podziękowaniu za miniony rok w bazylice watykańskiej.

Następnego dnia, w sobotę 1 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku 2022, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz LV Światowy Dzień Pokoju o godz. 10.00 papież będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Piotra.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w czwartek 6 stycznia o godz. 10.00.Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice watykańskiej.

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia o godz. 9.30 Ojciec Święty będzie sprawował Eucharystię i udzieli chrztu dzieciom w Kaplicy Sykstyńskiej.

Ojciec Święty spotykać się też będzie z wiernymi na modlitwie „Anioł Pański” 8 grudnia – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w poszczególne niedziele, a także w pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Objawienia Pańskiego.

Podziel się:

Oceń:

2021-11-27 20:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Miłości pachnącej jak zupa grzybowa

Niedziela toruńska 52/2021, str. VIII

Wspólne przygotowanie świąt zacieśnia więzi, jeśli ponad wszystkim jest miłość

Iwona Ochotny

Wspólne przygotowanie świąt zacieśnia więzi, jeśli ponad wszystkim jest miłość

Kochany Czytelniku, przecież wiesz, jaka jest prawdziwa miłość.

Więcej ...

Leon XIV wzywa prawników do pełnego respektowania sprawiedliwości, prawa i godności osób

2025-09-20 13:34

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Urzeczywistniajcie sprawiedliwość w służbie ludziom, ze wzrokiem skierowanym na Boga, abyście w pełni mogli szanować sprawiedliwość, prawo i godność człowieka - zaapelował Papież podczas audiencji dla pielgrzymów, którzy przybyli do Rzymu w ramach Jubileuszu Wymiaru Sprawiedliwości. Podkreślił, że przy tej okazji nie można zapominać o krajach i narodach, które „łakną sprawiedliwości”, ponieważ ich warunki życia są niesprawiedliwe i nieludzkie.

Więcej ...

Prof. Monika Przybysz: Kościół w social mediach to znak czasu

2025-09-20 16:03
prof. Monika Przybysz

Karol Porwich

prof. Monika Przybysz

- Kościół jest tam, gdzie są ludzie, i tak powinno być także w mediach społecznościowych - podkreśla prof. Monika Przybysz z UKSW. W rozmowie z KAI medioznawca wyjaśnia, jak Kościół coraz lepiej wykorzystuje nowe media, m.in. dzięki księżom i influencerom obecnym na Instagramie, TikToku i YouTubie. Okazją do rozmowy jest obchodzony w Kościele w Polsce w najbliższą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Wiara

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Leon XIV o rosyjskich dronach nad Polską: Polacy są...

Leon XIV

Leon XIV o rosyjskich dronach nad Polską: Polacy są...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Premier: SOP zneutralizowała drona operującego nad...

Wiadomości

Premier: SOP zneutralizowała drona operującego nad...