Reklama

Watykan krytykuje artykuł o Franciszku

Włodzimierz Rędzioch

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Artykuł Marka Binellego na łamach "Rolling Stone" jest znamienny dla dziennikarstwa powierzchownego, które by ukazać bogactwo nowości papieża Franciszka usiłuje przedstawić w barwach negatywnych pontyfikat jego poprzednika - stwierdził ks. Federico Lombardi SJ. Rzecznik Stolicy Apostolskiej odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy.

Ks. Lombardi zauważył, że artykuł Marka Binellego w słynnym magazynie muzycznym "Rolling Stone" jest oznaką uwagi, jaką w najróżnorodniejszych środowiskach przyciągają nowości wprowadzane przez papieża Franciszka. Jednakże, dodał rzecznik, sam się dyskwalifikuje popadając w częsty błąd dziennikarstwa powierzchownego, które by podkreślić aspekty pozytywne papieża Franciszka uważa za konieczne opisywanie w sposób negatywny pontyfikatu Benedykta XVI, a czyni to w sposób wyjątkowo brutalny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szkoda, bo w ten sposób nie służy się papieżowi Franciszkowi, który dobrze wie, jak wiele Kościół zawdzięcza jego poprzednikowi - stwierdził ks. Lombardi.

Dwutygodnik "Rolling Stone" poświęcił okładkę swojego najnowszego numeru papieżowi Franciszkowi. Pod zdjęciem Ojca Świętego widnieją słowa "Czasy się zmieniają", odwołujące się do "łagodnej rewolucji" w stylu pełnienia papieskiej posługi.

Okładka odsyła do głównego artykułu wewnątrz numeru, poświęconego fenomenowi rosnącej popularności Franciszka. Autor, Mark Binelli, na przykładzie audiencji generalnej przeciwstawia "akademicki" styl posługi Benedykta XVI (miał sprowadzać kontakt z wiernymi na Placu św. Piotra "do minimum"), bardziej śmiałemu i otwartemu na kontakt z wiernymi Franciszkowi.

Podziel się:

Oceń:

2014-01-30 07:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Franciszek i Benedykt XVI spędzą wspólnie urlop?

Widok na Jezioro Albańskie z okolic Ariccii, gdzie Ojciec Święty przebywa na rekolekcjach

Włodzimierz Rędzioch

Widok na Jezioro Albańskie z okolic Ariccii, gdzie Ojciec Święty przebywa na rekolekcjach

W historii Kościoła będzie to wydarzenie bez precedensu: według mediów zbliżonych do Watykanu Benedykt XVI i Franciszek spędzą wspólny urlop w Castel Gandolfo. Według tych informacji, na zaproszenie swojego następcy papież senior uda się już w pierwszych dniach lipca na kilkutygodniowy pobyt w letniej rezydencji papieży nad jeziorem Albano.

Więcej ...

Hildegarda - święta nie tylko od diet i postów

eSPe

Św. Hildegarda, którą w Kościele wspominamy 17 września, to nie tylko autorka znanych diet i postów, jak często ją kojarzymy. To przede wszystkim wielka święta, której duchowość może zachwycić niejednego z nas.

Więcej ...

„Drzewo Nadziei Papieża Franciszka” – ogólnopolska akcja sadzenia drzew w Niedzielę św. Franciszka

2025-09-18 13:12
Ogólnopolska akcja sadzenia drzew w Niedzielę św. Franciszka

Adobe Stock

Ogólnopolska akcja sadzenia drzew w Niedzielę św. Franciszka

W związku z obchodami Niedzieli św. Franciszka - kończącymi tegoroczny Czas dla Stworzenia - Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska prowadzi akcję „Drzewo Nadziei Papieża Franciszka”. Jej celem jest uczczenie 10. rocznicy ogłoszenia encykliki „Laudato Si’” oraz 12-lecia pontyfikatu Papieża Franciszka poprzez wspólne sadzenie drzew.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Czemuście mnie szukali?

Wiara

Czemuście mnie szukali?

Św. Stanisław Kostka

Niedziela Świdnicka

Św. Stanisław Kostka

Watykan: przygotowania do setnej rocznicy urodzin Josepha...

Kościół

Watykan: przygotowania do setnej rocznicy urodzin Josepha...

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Kościół

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...