Reklama

Demokracja w opałach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ogłoszony przez Platformę Obywatelską ostentacyjny bojkot nowo wybranego rządu premiera Kazimierza Marcinkiewicza, motywowany nie jakimiś zasadniczymi różnicami programowymi, lecz nieuleczalnym żalem - świadczy dobitnie o tym, że istotnie „krucha” jest ta nasza demokracja. I tu wypada nam zgodzić się z prof. Geremkiem, autorem niniejszej, historycznej już konstatacji. Dzisiaj należałoby jednak dodać, że demokracja w Polsce wydaje się być nie tylko „krucha”, co zwyczajnie lekceważona, a mówiąc całkiem poważnie - po prostu zagrożona.
Oto, jak widzimy, do kontestacyjnej postawy czołowych postaci PO i wyraźnie destrukcyjnych zachowań liderów SLD, dołączyły niemal wszystkie polskojęzyczne media, ogłaszając bezustannie i do znudzenia stan narodowej traumy. Jak się wydaje, do kontrataku ruszyły też, zagrożone w swym mafijnym bycie, środowiska służb specjalnych i agentury oraz główni beneficjenci okrągłostołowego kontraktu; co było do przewidzenia i co potwierdza zapowiadaną potrzebę przywracania normalności w kraju. Organom sprawiedliwości - prawa, obywatelom - sprawiedliwości.
Na celowniku jako bodaj pierwszy znalazł się, rzecz jasna, koordynator służb specjalnych Zbigniew Wasserman - jako wróg nr 1 naszego demokratycznego podziemia. W mediach nagłaśnia się, na przemian z „ptasią grypą”, grasującą gdzieś na antypodach, wszelkie domniemane wpadki nowego rządu i „afery”, których zazwyczaj nie było.
Z drugiej strony, po przyklejeniu elektoratowi partii popierających nowy rząd szyderczej łaty „moherowych beretów”, rozpętano na dobre nagonkę i atak na ich zaplecze medialne, w tym szczególnie na Radio Maryja.
W takiej sytuacji należy całkiem serio postawić pytanie: gdzie się podziali ci wszyscy nasi demokraci, zwolennicy „rządów prawa” i europejskich standardów, gdy jawnie podważane są demokratyczne procedury, a media utraciły - fundamentalne w demokratycznym porządku - cechy niezależności i obiektywizmu? O przyzwoitości nie będę mówił, bo to cecha spoza salonowego katalogu, zatem niestandardowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2005-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Mazur/episkopat.pl

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Nowennę do św. Stanisława Biskupa Męczennika odmawiamy między 29 kwietnia a 7 maja lub w dowolnym terminie.

Więcej ...

Małopolskie: Policja bada sprawę wandalizmu na zabytkowych kaplicach kalwaryjskich

2026-05-05 12:53

kalwaria.eu

Małopolska policja zajęła się aktami wandalizmu dokonanymi w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rzecznik komendy w Wadowicach asp. szt. Agnieszka Petek podała we wtorek, że sprawa jest badana pod kątem znieważenia przedmiotu czci religijnej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Podano szczegóły uroczystości pogrzebowych abp. Józefa...

Kościół

Podano szczegóły uroczystości pogrzebowych abp. Józefa...

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie ciche

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie ciche

I Komunia Święta: między Hostią a hulajnogą

Kościół

I Komunia Święta: między Hostią a hulajnogą

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Wiara

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Kościół

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej