Rok 2005 był prawdziwie wyjątkowy dla Kościoła. Choroba, śmierć i pogrzeb umiłowanego Papieża Jana Pawła II, okres sediswakancji i konklawe, mój wybór na Biskupa Rzymu - to wydarzenia, które naznaczyły w sposób nadzwyczajny wszystkich mieszkających tu, w Watykanie, jak również wiernych na całym świecie.
Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!
O tym, że zostaliśmy stworzeni do prawdy i dobra mówił Papież podczas spotkania z ludźmi młodymi diecezji rzymskiej, którzy licznie przybyli do Auli Pawła VI oraz na Plac św. Piotra. Ojciec Święty zachęcając do świadectwa życia Ewangelią wskazał, aby młodzież działała „z radością i wytrwałością, wiedząc, że aby zmieniać społeczeństwo, trzeba przede wszystkim zmienić siebie”.
Dalsza część tego radosnego wydarzenia miała miejsce w Sali Wiejskiej w Nowym Kisielinie
Akcja Katolicka, jak co roku zorganizowała spotkanie opłatkowe, które tym razem odbyło się w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zielonej Górze – Starym Kisielinie. Był czas na wspólną Mszę św., dzielenie się opłatkiem i kolędowanie!