Tegorocznym jej hasłem były słowa wypowiedziane przez Jezusa do martwej dziewczynki „Talitha kum”. – Chcieliśmy w ten sposób zachęcić uczestniczki do przebudzenia. I tak jak w Ewangelii nakarmić je Bożym słowem, by umocnione mogły zanieść je innym – podkreśla Agnieszka Lesiów, organizatorka.
Jedną z konferencji wygłosił ks. prof. dr. hab. Mariusz Rosik, biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym i Uniwersytecie Wrocławskim. Mówił o doświadczeniach Maryi i fałszywym oskarżeniom o cudzołóstwo. – Maryja nie była narzeczoną Józefa, ale jego żoną. Nie groziło więc jej ukamieniowanie. Zresztą prawo żydowskie było tak skonstruowane, że do udowodnienia winy potrzebnych było dwóch męskich światków. Stan błogosławiony Maryi nie kwalifikował się jednak pod to oskarżenie. Miał z nim jedynie kłopot sam św. Józef, który nie wiedział początkowo skąd wzięło się dziecię – wyjaśniał.
Poza tym Anna Weigl przybliżyła sylwetki kilku kobiet znanych z kart Biblii, a s. Wirginia Mielcarek tłumaczyła wersy Ewangelii św. Marka: "Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań". Uczestniczki miały także czas na rozmowy przy kawie. Mogły też obejrzeć wystawę prac Julii Golińskiej i Sandry Golińskiej "Sztuka oczami małej i dużej kobiety".
Pomóż w rozwoju naszego portalu