Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Tak, pomagam!

Archiwum Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W piątek i sobotę, 25 i 26 marca 2022 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie archidiecezji łódzkiej zbiórka zostanie przeprowadzona w 53 sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Dino, POLOmarket i Intermarche, ale również mniejszych sieci handlowych i lokalnych placówkach w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Pabianicach, Bełchatowie, Łasku, Aleksandrowie Łódzkim, Poddębicach, Rokicinach, Moszczenicy, Ozorkowie, Dobroniu, Koluszkach, Ksawerowie i Rzgowie. W zbiórkę zaangażuje się 400 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, Biura Wolontariatu i Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas.

Podczas zbiórki wolontariusze Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Można również ufundować paczkę z żywnością darowiznę: https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/pomoc-zywnosciowa-dla-uchodzcow

Zapotrzebowanie na żywność dla potrzebujących bardzo wzrosło ze względu na pomoc świadczoną uchodźcom z Ukrainy. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziały w najbliższej zbiórce i prosimy o hojne wsparcie rzeczowe i finansowe!

Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała 450 ton żywności, z której udało się przygotować ponad 55 tysięcy paczek dla potrzebujących.

Podziel się:

Oceń:

2022-03-23 12:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś z nominacji papieskiej weźmie udział w pierwszym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu o Synodalności

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Miłość wobec wroga staje się miejscem najwyższego upodobnienia do Ojca

Adobe Stock

Więcej ...

Św. Janie Pawle dziękujemy

2026-06-16 22:46
 Tablica upamiętniajaca pobyt Jana Pawła II w Rzeszowie

Jakub Bobola

Tablica upamiętniajaca pobyt Jana Pawła II w Rzeszowie

W 35. rocznicę wizyty papieża Polaka w Rzeszowie 2 czerwca wierni zgromadzili się na Eucharystii dziękczynnej za wydarzenia, które na trwałe wpisały się w historię Kościoła rzeszowskiego: beatyfikację św. Józefa Sebastiana Pelczara, konsekrację katedry oraz powstanie diecezji rzeszowskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Felietony

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

„Chcieliśmy się pomodlić a oni nas spacyfikowali” -...

Wiadomości

„Chcieliśmy się pomodlić a oni nas spacyfikowali” -...

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Kościół

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

Historia

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wybory 405. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu...

Kościół

Wybory 405. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa