Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Sąd Okręgowy znów w Sosnowcu

Bp Grzegorz Kaszak poświęca Sąd Okręgowy w Sosnowcu

Piotr Lorenc

Bp Grzegorz Kaszak poświęca Sąd Okręgowy w Sosnowcu

1 kwietnia r. bp Grzegorz Kaszak poświęcił nowo otwarty Sąd Okręgowy w Sosnowcu w zabytkowym gmachu dawnej Szkoły Realnej w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego 3.

Przy okazji otwarcia Michał Woś - sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisał decyzję o budowie kolejnego segmentu sądu.

Sąd Okręgowy w Sosnowcu będzie mieścił się w dwóch budynkach. Prezes, oddziały administracyjny i finansowy oraz pion karny będą pracowali w zabytkowym gmachu dawnej Szkoły Realnej. Sędziowie cywiliści oraz pracownicy pionu pracy i ubezpieczeń społecznych będą natomiast pracowali w biurowcu przy ulicy Teatralnej 9. Od marca działa tam już Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu.

Sąd Okręgowy w Sosnowcu będzie nadzorował prace sądów rejonowych w Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie i Zawierciu.

2022-04-01 19:23

Wybrane dla Ciebie

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Niedziela Ogólnopolska 48/2019, str. 27

Więcej ...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Więcej ...

Sto czterdzieści jeden

2022-11-28 00:25

Karol Porwich

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem– mówił w homilii abp Wacław Depo.

Więcej ...

Reklama