Reklama

List Księdza Arcybiskupa

Niedziela gnieźnieńska 39/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Umiłowany Ojcze Święty! Jako Kościół Gnieźnieński zgromadzony wraz z władzami Miasta, wiernymi, osobami konsekrowanymi, duchowieństwem, Biskupem Bogdanem, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Henryka - Metropolity Gnieźnieńskiego - na Eucharystii w Bydgoszczy na Starym Rynku z racji 500-lecia Fary-Konkatedry, w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, z wdzięcznością przyjmujemy błogosławieństwo apostolskie, przesłanie i życzenia Jego Świątobliwości.
Zachowujemy w stałej pamięci modlitewnej najpierw fakt uczestnictwa - u boku Prymasa Tysiąclecia - w uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w roku 1966, a następnie nałożenie papieskich koron podczas wizyty apostolskiej do naszego Miasta w roku 1999. Umocnieni także tegorocznym - tak niedawnym i niezapomnianym - spotkaniem na ojczystej Ziemi, dziękujemy za przypomnienie prawdy o Bożym Miłosierdziu, którego Wasza Świątobliwość jest dla nas wymownym świadkiem i znakiem. Dziękujemy za wezwanie do miłości skierowane do nas zgromadzonych dzisiaj na modlitwie, w której w sposób szczególny przed obliczem Matki Bożej Pięknej Miłości pamiętaliśmy i pamiętać będziemy o najbliższym nam i zarazem największym z rodu Polaków.

Z synowskim oddaniem

Bydgoszcz, Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Roku Pańskiego 2002

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście jesteś taka doskonała?

wikipedia.org

Więcej ...

Wprowadzenie obrazu bł. Gwidona do rzymskiego kościoła

2026-04-20 08:27

Vatican Media

Do rzymskiego kościoła pw. Świętego Ducha został uroczyście wprowadzony przedstawiający bł. Gwidona z Montpellier obraz, autorstwa prof. Zbigniewa Sałaja. Wprowadzenie obrazu to „symboliczny znak powrotu tego, który obdarzony charyzmatem miłości miłosiernej, w tym miejscu realizował ideał miłosierdzia chrześcijańskiego” – podkreśliła m. Kazimiera Gołębiowska CSS.

Więcej ...

Dryfowanie ku niestabilności

2026-04-20 20:15

Adobe Stock

Kontynuujemy prezentację predykcji podziału mandatów, w czterech prawdopodobnych opcjach: wariant I – oddzielny start wszystkich najważniejszych formacji politycznych; wariant II – dwóch koalicji w ramach obecnego układu rządowego, czyli koalicja KO – PSL oraz koalicja lewicowa; wariant III – koalicja D. Tuska (KDT) przeciw formacjom obecnej opozycji startującym każda samodzielnie; wariant IV (najmniej prawdopodobny) – KDT przeciw koalicji prawicowej, występującej jako Obóz K. Nawrockiego (OKN).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Akt wandalizmu w Trzebini. Elewacja kościoła zniszczona...

Kościół

Akt wandalizmu w Trzebini. Elewacja kościoła zniszczona...

W Kamerunie „mały cud” Leona XIV

Kościół

W Kamerunie „mały cud” Leona XIV

Nie wystarczy wierzyć w Boga, trzeba wierzyć Bogu. Ks....

Kościół

Nie wystarczy wierzyć w Boga, trzeba wierzyć Bogu. Ks....

Wiara oznacza zaufanie, przylgnięcie i oparcie życia na...

Wiara

Wiara oznacza zaufanie, przylgnięcie i oparcie życia na...

Nowenna do św. Wojciecha

Wiara

Nowenna do św. Wojciecha

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Komunikat Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie...

Kościół

Komunikat Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie...

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Wiara

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Panie! Uczyń mnie dla bliźniego dobrym jak chleb!

Wiara

Panie! Uczyń mnie dla bliźniego dobrym jak chleb!