Reklama

Wiadomości

Czy warto wybrać pakiet OC/AC?

Adobe Stock

Wypadki drogowe są niestety codziennością. Całe szczęście w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach na drodze możemy liczyć na pomoc naszego ubezpieczyciela, warto z niej korzystać, wybierając szeroki pakiet ochrony.

Wyjeżdżając samochodem na ulicę, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ani ustrzec się, wszystkich niebezpieczeństw – natomiast możemy ubezpieczyć się od ich kosztownych następstw. Część kierowców już dawno zrozumiała, że podstawowa ochrona to za mało. Coraz więcej z nich rozszerza obowiązkowe OC o ubezpieczenie Autocasco. Czy takie rozwiązanie się opłaca?

Ubezpieczenie OC – skuteczna ochrona

Wprowadzenie ubezpieczenia OC komunikacyjnego było kamieniem milowym w motoryzacji. Ubezpieczenie to chroni przed ponoszeniem kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim i ich pojazdom. Bez OC za powstałe szkody, uszczerbek na zdrowiu czy w skrajnych przypadkach utratę życia osób trzecich odpowiadamy całym swoim majątkiem. Koszty mogą okazać się niewyobrażalne dla przeciętnego kierowcy, mogą być liczone w setkach tysięcy złotych, które będziemy zobowiązani wypłacać nawet do końca życia. Obecnie ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla właścicieli wszystkich samochodów poruszających się po polskich drogach. Za brak aktualnej polisy OC, nawet przy kilkudniowej zwłoce, kierowca samochodu osobowego może zapłacić dużą karę, sięgająca nawet 6020 zł (za brak polisy powyżej 14 dni).

Nie tylko podstawowa ochrona

Wielu kierowców decyduje się na wykupienie tylko podstawowego ubezpieczenia OC, jednak życie pokazuje, że często jest to zdecydowanie za mało. Dopiero wykupując dodatkowe ubezpieczenie Autocasco, zyskujemy dużo szerszą ochronę. Wyruszając w drogę, możemy odetchnąć, że w razie wypadku nie zostaniemy sami, a nasz ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, nawet gdy auto zostanie uszkodzone w wyniku naszego błędu. AC ochrania nas, właścicieli pojazdów, przed ponoszeniem konsekwencji napraw – często bardzo kosztownych – samochodu w razie kolizji spowodowanych z naszej winy. Może być także finansowym zabezpieczeniem na wypadek kradzieży samochodu lub nieprzewidywalnej, niszczącej siły żywiołów. Polisa polisie nie jest jednak równa. Jaką więc wybrać ofertę OC z AC? Tu odpowiedź jest prosta: zdaniem niezależnych ekspertów oraz zadowolonych klientów, niewątpliwie jedną z najlepszych dostępnych na rynku ofert jest OC/AC w LINK4. Ten sprawdzony i stabilny partner z polskim kapitałem od lat chroni polskich kierowców. Zaufały mu setki tysięcy Polaków zadowolonych z wyboru LINK4.

Reklama

Od wszelkiego ryzyka

To, co bardzo istotne, to fakt, że wykupując AC w LINK4, polisę zawieramy w formule all risk, co oznacza, że nasz pojazd objęty jest ochroną w razie wszelkich zdarzeń (poza tymi konkretnie wskazanymi w OWU). Takie rozwiązanie daje tak pożądany przez wszystkich kierowców komfort bezpieczeństwa – w razie wypadku LINK4 będzie ubezpieczonego wspierał, wypłacając odszkodowanie za zaistniałą szkodę w jego aucie, również wtedy, gdy to on spowoduje wypadek. Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku nietypowych szkód i zniszczeń pojazdu powstałych na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Dotyczy to nie tylko szkód, którym jesteśmy bezpośrednio winni. W ich skład wchodzą też wandalizm, szkody parkingowe czy uszkodzenia powstałe wskutek działania sił natury: gradu, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub osuwania się ziemi czy lawiny.

Elastyczna formuła

LINK4 oferuje ubezpieczenie AC w dwóch wariantach: WARSZTAT, w którym możemy naprawić samochód w dowolnym warsztacie, w tym ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi), a naprawę rozliczyć na podstawie faktur, lub KOSZTORYS – w tym przypadku odszkodowanie otrzymamy na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę, a auto naprawimy we własnym zakresie. Jest to elastyczna formuła ubezpieczania, bardzo korzystna dla klienta, gdyż daje nam większą swobodę w podejściu do naprawy samochodu.

Ubezpieczenie OC/AC LINK4 w praktyce

Reklama

Za wyborem pakietu OC/AC w LINK4 przemawiają doświadczenia zadowolonych klientów. Swoją opinią podzielił się z nami pan Damian (l. 69) z Kielc.

– Przez lata wybierałem wyłącznie OC. Trzy lata temu dałem się namówić na polisę AC przemiłej agentce, pani Magdzie. Po wykupieniu polisy myślałem, że popełniłem błąd, że nigdy mi się nie przyda taka dodatkowa ochrona. Cztery miesiące później pojechałem na działkę. Był upalny sierpniowy dzień. Słońce dawało się we znaki. Zaparkowałem samochód pod drzewem z myślą, że w cieniu nie zmieni się on w piekarnik. Przecież miałem za 2 godziny wrócić nim do domu. Niestety, ktoś pomyślał podobnie do mnie. Próbował zaparkować obok mojego samochodu, ale miejsca było niewiele. „Przytulił się” więc do mojego focusa tak mocno, że cały bok został porysowany i wgnieciony. Sprawcy nie widziałem – uciekł. Gdy zobaczyłem zniszczenia, mocno się zdenerwowałem. Przed oczami widziałem już słony rachunek, który wystawia mi blacharz za naprawę. A przecież tych pieniędzy nie mam, musiałbym wziąć kredyt. Gdy ochłonąłem, przypomniałem sobie, że dzięki pani Magdzie chroni mnie także AC w LINK4. Zgłosiłem telefonicznie szkodę do ubezpieczyciela. Co za szczęście, że mają proste i przyjazne dla klientów procedury! Wszystko przebiegło sprawnie, auto naprawiłem w wybranym warsztacie, a odszkodowanie otrzymałem w ciągu 30 dni. Po wypłaceniu odszkodowania pojechałem podziękować pani Magdzie, zabierając dla niej wielką bombonierkę. Gdyby nie ona, musiałbym sporo zapłacić za naprawę samochodu.

Na uczciwych zasadach

Jak pokazuje przykład pana Damiana, w LINK4 zasady ubezpieczenia są przyjazne dla klientów, niezwykle proste i przejrzyste. Nie ma tutaj zapisów małym drukiem czy gwiazdek odwołujących do ukrytych i nieczytelnych zapisów. Cechą rozpoznawczą LINK4 jest uczciwość. Klient otrzymuje pełną informację zarówno o zakresie ubezpieczenia, jak i o przysługujących mu prawach.

Reklama

Nagradzany partner w ubezpieczeniach

LINK4 jest doceniany przez ekspertów i klientów, o czym świadczą liczne nagrody. Został wyróżniony prestiżową Top Marką Lauru Klienta 2022 w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych direct oraz złotym Laurem Klienta w segmencie jakości obsługi klientów indywidualnych. Firma LINK4 została uhonorowana także zaszczytną nagrodą Kantar Polska 2022. Wyróżnienie zostało przyznane za najbardziej efektywną komunikację marki ubezpieczeniowej.

Jak uzyskać ochronę w ramach AC w LINK4?

Ubezpieczenie AC w LINK4 dostępne jest wyłącznie w pakiecie z OC.

Oferta towarzystwa jest bardzo elastyczna, a kwota składki zależy od wybranego zakresu, marki i przebiegu auta. Kupno tej polisy jest niezwykle łatwe, wszystko możemy zrobić z domu, wchodząc na stronę internetową: www.link4.pl, gdzie znajdziemy kalkulator, który intuicyjnie poprowadzi nas przez poszczególne warianty ubezpieczenia. W ciągu 60 sekund otrzymamy informację o wysokości polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie: link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement
2022-05-26 07:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

LINK4 doceniony za innowacje

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

LINK4

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

Blockchain, chmura obliczeniowa, Big Data to tylko niektóre projekty wprowadzone przez LINK4 w ostatnich latach. Między innymi za nie firma została nagrodzona w prestiżowym rankingu Złotych Laurów „Super Biznesu” w kategorii innowacje.

Więcej ...

Co bł. Frassati mówi dziś młodym?

Frassati był człowiekiem bardzo aktywnym - działał nie tylko w Kościele, ale także w różnych studenckich organizacjach

Więcej ...

Ekologia po katolicku

2022-07-04 14:04

Adobe Stock

Jaka jest katolicka wizja ekologii? Czy z ambony i w salach katechetycznych można poruszać tematy związane z ochroną środowiska?

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Zmiany kapłanów 2022 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2022 r.

#KrwiodawstwoŻycia - codzienne rozważania na lipiec

Wiara

#KrwiodawstwoŻycia - codzienne rozważania na lipiec

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew w ogrodzie Oliwnym

Wiara

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew w ogrodzie Oliwnym

Watykan: Polak wśród 44 metropolitów, którzy w środę...

Kościół

Watykan: Polak wśród 44 metropolitów, którzy w środę...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

Kościół

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji...

Aspekty

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji...

Pan Bóg wyliczył moje kroki - świadectwo ojca Michała...

Kościół

Pan Bóg wyliczył moje kroki - świadectwo ojca Michała...