Pewien człowiek usprawiedliwiał się, że nie chodzi do kościoła, ponieważ jest tam pełno obłudników. Na to usłyszał: „To żaden powód - dla jeszcze jednego znajdzie się tam dosyć miejsca”.
K.S.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Bądź na bieżąco!
Pewien człowiek usprawiedliwiał się, że nie chodzi do kościoła, ponieważ jest tam pełno obłudników. Na to usłyszał: „To żaden powód - dla jeszcze jednego znajdzie się tam dosyć miejsca”.
K.S.
Pomóż w rozwoju naszego portalu

Giogo / pl.wikipedia.org
Św. Tomasz Becket
Dziś, 29 grudnia, Kościół wspomina św. Tomasza Becketa, zmarłego w 1170 r. biskupa i męczennika, patrona Anglii. Człowiek ogromnej erudycji i kultury umysłowej, dostojnik kościelny i kanclerz królestwa Anglii, miłośnik zabaw rycerskich przeżył radykalne nawrócenie i zmienił styl życia, gdy niemal pod przymusem został prymasem Anglii. Od tej pory wiódł życie świątobliwe i walczył o prawa Kościoła, aż do męczeńskiej śmierci.

Karol Porwich / Niedziela
– Bóg jest Stwórcą człowieka mężczyzny i niewiasty we wzajemnym darze i zadaniu bycia dla drugiego. Ta prawda Boża o małżeństwie i rodzinie jest ponad wolą jednostek, ponad kaprysami poszczególnych małżeństw i ponad decyzjami organizmów społecznych i rządowych – mówił w homilii metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który przewodniczył 28 grudnia Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie na zakończenie Roku Jubileuszowego.

PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / HANDOUT
Omówiliśmy wszystkie aspekty ram pokojowych i osiągnęliśmy znaczące rezultaty - napisał w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z prezydentem USA na Florydzie. Zaznaczył, że obaj zgodzili się co do wagi gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.
Reklama
Kościół
Niedziela Kielecka
Wiadomości
Wiara
Kościół
Wiara
Wiara
Kościół
Wiara