Dawny rzecznik kard. Bergoglio: papież nie myśli o ustąpieniu
ts (KAI) / Watykan
Grzegorz Gałązka
Były rzecznik Franciszka z czasów, gdy kard. Jorge Bergoglio był arcybiskupem Buenos Aires, odrzucił spekulacje mediów o możliwym wcześniejszym ustąpieniu papieża Franciszka. „Papieża będziemy jeszcze mieli przez jakiś czas”, zacytował argentyński dziennik „Clarin” wpis na portalach społecznościowych byłego rzecznika diecezji Buenos Aires, Guillermo Marco, po spotkaniu z Franciszkiem w Rzymie 11 czerwca. Według jego relacji, papież był pogodny i powraca do zdrowia. W żadnym wypadku nie myśli o rezygnacji.
Tego samego dnia papież przyjął innego ważnego gościa z Argentyny, Eduardo Duhalde. Były prezydent powiedział argentyńskiej gazecie „La Nación”, że tematem rozmowy z Ojcem Świętym była sytuacja w jego ojczyźnie, ale papież nie chciał ingerować w sprawy wewnętrzne kraju. Duhalde odniósł wrażenie, że Franciszek jest w dobrej kondycji i że czuje się coraz lepiej.
Ostatnio międzynarodowe media spekulowały na temat możliwej rezygnacji papieża Franciszka ze względu na jego stan zdrowia i zaawansowany wiek (85 lat). W piątek Watykan ogłosił, że papież jest zmuszony odwołać zaplanowaną na początek lipca podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego z powodu utrzymujących się problemów z kolanem.
Watykan: w piątek papież przyjmie na audiencji Lecha Wałęsę
tom (KAI/RV) / Watykan / KAI
wikipedia.pl
W piętek 6 czerwca papież Franciszek przyjmie na audiencji prywatnej Lecha Wałęsę, b. prezydenta RP i laureata Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowało Radio Watykańskie.
Donald Trump to postać, która od lat wzbudza skrajne emocje. Jego decyzje często szokują, prowokują, a nawet oburzają, ale jedno pozostaje niepodważalne – były prezydent USA ma odwagę działać w zgodzie z wartościami, które w dzisiejszym świecie są często niepopularne, a wręcz wyśmiewane.
Na zakończenie tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami, Papież zaapelował o wspólną datę obchodzenia Świąt Wielkanocnych przez wszystkich chrześcijan. Zaznaczył, że Kościół katolicki jest gotowy zaakceptować datę, którą wszyscy by chcieli przyjąć. Dodał, że byłaby to „data jedności”.