Reklama

Moda na rodzinę

Trzy tysiące osób z ponad 60 krajów świata wezmą udział w IV Światowym Kongresie Rodzin, który w dniach 11-13 maja br. odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. „Niedziela” jest patronem medialnym Kongresu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem Kongresu jest promocja rodziny jako naturalnej i podstawowej komórki życia społecznego, a także propagowanie niezbywalnych praw rodziny, nierozłącznie związanych z prawami człowieka. Wystąpi ponad 100 wykładowców, m.in. z Polski, USA, Kanady, Francji, Włoch, Niemiec, Litwy, Łotwy, Rosji, Danii, Pakistanu, Chile, Meksyku i Kenii. Zaproszone są lekarki działające na rzecz ochrony życia w Kirgizji, obrońcy życia z Japonii, Filipin, Ameryki Południowej czy Afryki. Poruszone będą m.in. tematy antykoncepcji, eutanazji, bezdzietności, przedsiębiorczości rodzinnej, pornografii i mediów. Podczas dyskusji panelowych prelegenci zastanowią się m.in., dlaczego warto brać ślub.
- Kongres to nie tylko wykłady i dyskusje panelowe, ale także trzydniowe święto rodzin, wspólne dzielenie się doświadczeniami - zapowiada Ewa Kowalewska z komitetu organizacyjnego.
Będzie to już czwarty Światowy Kongres Rodzin. Poprzednie odbywały się w Pradze, Genewie i Meksyku. Dlaczego tym razem odbędzie się w Polsce? - Europa ginie z powodu zimy demograficznej i sekularyzacji. Te właśnie problemy niesie dalej w świat. Polska utrzymuje silną wiarę i mocne rodziny, broniąc się przed silną presją tych przemian. Polska nieraz już uratowała Europę. Teraz staje się osią zmagań dotyczących rodziny. Właśnie dlatego na miejsce IV Światowego Kongresu Rodzin wybraliśmy Polskę, ojczyznę Jana Pawła II - twierdzą pomysłodawcy Kongresu.
Kongres, który przebiegać będzie pod hasłem „Rodzina wiosną Europy i świata”, to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne. Uczestnicy przyjadą z całego świata. Spotkanie będzie ekumeniczne, wezmą w nim udział przedstawiciele różnych wyznań. - Razem chcemy stworzyć wspólny front dla ratowania rodziny i dziecka poczętego. Będzie to także okazja do tego, byśmy my, Polacy, nie czuli się „zacofani” w naszym dążeniu do ochrony życia i rodziny. Zobaczymy, że we wszystkich krajach i we wszystkich narodach są organizacje chroniące rodzinę - mówi Ewa Kowalewska. - Musimy wzajemnie od siebie uczyć się walki o rodzinę - dodaje Allan Carlson, pomysłodawca Kongresu.
W niedzielę 13 maja o godz. 8.30 uczestnicy wezmą udział w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej z okazji 90. rocznicy objawień fatimskich, 26. rocznicy zamachu i uratowania życia Jana Pawła II oraz 26. rocznicy powołania Papieskiej Rady ds. Rodziny. W tym samym czasie w sali koncertowej na VI piętrze przedstawiciele innych niż katolickie wyznań spotkają się na modlitwie ekumenicznej.
Działa bogata w informacje strona internetowa Kongresu: www.kongresrodzin.org.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2007-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Pieszo do Asyżu - część 6

2026-07-13 16:58
W drodze do Asyżu

Ks. Łukasz Romańczuk

W drodze do Asyżu

Szósty dzień zapowiadał się na bardzo intensywny. Widać było, że na pielgrzymów czeka trudny odcinek drogi. Rzeczywistość okazała się prawie inna, a na końcu padały słowa: “Jak było pięknie”.

Więcej ...

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

źródło: wikipedia.org

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej przed świętem św. Marii Magdaleny.

Więcej ...

Watykan: w swoje urodziny papież otworzy wystawę sztuki poświęconą wodzie

2026-07-13 19:14

Michal Osmenda/Wikipedia

Papież Leon XIV otworzy 14 września w Bibliotece Apostolskiej Watykańskiej wystawę sztuki współczesnej poświęconą wodzie. Ekspozycja, zatytułowana „AQVA. Catastrofe e meraviglia” (Woda. Katastrofa i cud), będzie prezentować dzieła sztuki podkreślające „refleksję nad wodą jako zagrożeniem i jednocześnie zasobem”, jak podano w komunikacie prasowym biblioteki z 12 lipca. Papież zainauguruje wystawę w swoje 71. urodziny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw

Kościół

Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

O. Marcin Ciechanowski: Sama wizyta w sanktuarium nie...

Kościół

O. Marcin Ciechanowski: Sama wizyta w sanktuarium nie...

Kuba pogrążona w ciemnościach – dramat ludności

Wiadomości

Kuba pogrążona w ciemnościach – dramat ludności

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Św. siostra Faustyna zostanie ogłoszona doktorem...

Kościół

Św. siostra Faustyna zostanie ogłoszona doktorem...

Świadectwo mężczyzny, który przeżył trzęsienie ziemi...

Wiara

Świadectwo mężczyzny, który przeżył trzęsienie ziemi...

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie profanacji...

Wiadomości

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie profanacji...

Wichura odsłoniła fragment historii! Niezwykłe odkrycie...

Kościół

Wichura odsłoniła fragment historii! Niezwykłe odkrycie...