Reklama

Wielki koncert charytatywny w Częstochowie

Nadzieja to my

Wieczorem 1 sierpnia przed Ratuszem Miejskim na pl. Biegańskiego w Częstochowie odbył się wielki koncert charytatywny z udziałem wielu gwiazd polskiej estrady. Zorganizowany został przez TVP 1 na rzecz pomocy poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która spowodowała olbrzymie szkody w gminach Kłomnice, Mstów, Mykanów w powiecie częstochowskim oraz ofiar tragedii polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów we Francji.
Koncert pod hasłem "Nadzieja to my", współorganizowany przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej i Urząd Miasta Częstochowy, pod patronatem metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka, prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony i wojewody śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego, transmitowany był na żywo przez TVP.
Pod częstochowskim Ratuszem zaprezentowały się zespoły: "Bracia", "Blue Cafe", "IRA", "Róże Europy", "PIN", "Formacja Nieżywych Schabuff", a także Szymon Wydra z zespołem "Carpe Diem", Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Dorota Miśkiewicz, Lora Szafran, Justyna Steczkowska, Maria Sadowska, Mieczysław Szcześniak, Maciej Silski, oraz Mario Szaban. Muzykom towarzyszyli aktorzy: Joanna Szczepkowska, Ewa Błaszczyk, Magdalena Kumorek, Bartosz Opania, Robert Gonera i Wiesław Komasa. Koncert, w którym uczestniczyli przedstawiciele dotkniętych przez trąbę powietrzną wiosek - Adamowa, Hub i Skrzydlowa, a także częstochowscy gospodarze koncertu - abp Nowak, prezydent Wrona oraz dyrektor częstochowskiej Caritas ks. prał. Stanisław Iłczyk, prowadzili Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel.
Aby wesprzeć akcję pomocy poszkodowanym w dniu koncertu i przez kolejne dni, do niedzieli 5 sierpnia wysyłano SMS o treści "POMAGAM" pod nr 72902 (koszt 2,44 zł z VAT). Pozyskane środki zostaną przekazane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ofiarom żywiołu oraz wypadku autokaru. Podczas samego koncertu zebrano 450 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

W sobotę w diecezji opolskiej święcenia biskupa nominata Waldemara Musioła

2022-12-08 07:17

www.diecezja.opole.pl

W sobotę 10 grudnia biskup nominat Waldemar Musioł przyjmie święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...