Reklama

Zdaniem plebana

Bajki

Tarot, bioenergoterapia, spirytyzm i okultyzm - to tylko niektóre zagrożenia, które demaskują Robert Tekieli i Iwona Schymalla w nowym programie TVP "Jarmark cudów".
Zdaniem niektórych specjalistów, z toksycznymi duchowościami zetknęło się już 3-5 milionów Polaków. To przede wszystkim dla nich, ale także ku przestrodze powstał "Jarmark cudów", który przedstawia konkretnych ludzi i ich prawdziwe historie. - Kiedyś okultyzm i wiedza tajemna były na wąskim marginesie kultury. Dziś są tak popularne, że stały się elementami popkultury. Wiele osób wchodzi w tę duchowość np. przez muzykę - uważa współtwórca programu Robert Tekieli.
Bohaterami programu są zwykli ludzie: nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy, robotnicy, studenci, ludzie w różnym wieku, różnych wyznań i z różnych środowisk, których łączy to, że przeszli przez piekło na ziemi. Przedstawiają się z imienia i nazwiska, opowiadają swoje historie. Świadectwa komentują księża, psychologowie, terapeuci i egzorcyści, którzy spotykali ludzi uwikłanych w podobne praktyki. - Współczesna kultura coraz bardziej przypomina jarmark. Cudowne uzdrowienia, wróżki, które przewidują przyszłość, latające talerze i bioenergoterapeuci, którzy mówią, że potrafią wyleczyć każdą chorobę, np. raka czy stwardnienie rozsiane - mówi Robert Tekieli, który od wielu lat ma swój autorski program w Radiu Józef, poświęcony zagrożeniom związanym z New Age.
"Jarmark cudów" to nie tylko wstrząsające przeżycia jego bohaterów. Ten program opisuje nieznane dotąd, bardzo groźne i rozwijające się obecnie zjawisko społeczne. Okazuje się bowiem, że za chwytliwymi hasłami o uzdrawianiu, samorealizacji, doskonaleniu umysłu kryją się manipulacja i duchowe zniewolenie. Tekieli uważa, że o ile w ubiegłym stuleciu największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa był materializm w wersji komunistycznej i hedonistyczno-liberalnej, to w XXI wieku jest nim synkretyzm, czyli świeckie duchowości, karykatury autentycznej religii.

Wybrane dla Ciebie

Kraków Airport: karp w samolocie, opłatek na pokładzie - jak je przewozić?

2022-12-02 18:50

Karol Porwich /Niedziela

Lotnisko w Krakowie-Balicach przypomina, że w okresie świątecznym wielu pasażerów, udając się na święta Bożego Narodzenia do swoich bliskich, przewozi okolicznościowe potrawy, które wymagają specjalnym restrykcjom przy kontroli bezpieczeństwa.

Więcej ...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie.

Więcej ...

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu