Reklama

Niedziela Częstochowska

Dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry odznaczona Medalem Św. Rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Medalem Św. Rodziny Zasłużony Dla Archidiecezji Częstochowskiej abp Wacław Depo wyróżnił Izabelę Tyras, dyrektor Biura Prasowego @JasnaGóraNews za zaangażowanie na wielu polach służby dla częstochowskiego Kościoła i Jasnej Góry, działalność społeczną w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” i szerzenie wiedzy o Jasnej Górze także przez pracę dziennikarską.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak podkreślił abp Wacław Depo, odznaczenie to jest przede wszystkim podziękowaniem za dotychczasowe zaangażowanie na wielu polach służby dla częstochowskiego Kościoła i Jasnej Góry, w tym pracy dziennikarskiej. - To podkreślenie współpracy i odpowiedzialności, ale jest to równocześnie zachęta, żeby jeszcze bardziej wzmóc swoje wysiłki, aby dla innych było to pociągające, że z wiarą związane jest świadectwo. Dlatego chcę podziękować Pani Izabeli Tyras za jej dotychczasowa służbę i wypraszać Boże błogosławieństwo przez przyczynę Matki Bożej – powiedział metropolita częstochowski.

- Matka Boża Jasnogórska jest także patronką arch. częstochowskiej. Wszystko co robię, zawodowo i społecznie, traktuję jako służbę właśnie Jej. Prowadzi mnie ten, który bezgranicznie Jej zawierzył bł. Prymas Wyszyński, który jest patronem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – powiedziała Izabela Tyras.

Podziel się cytatem

Reklama

Izabela Tyras od 26 lat jest dziennikarzem, swoją pracę związała z Jasną Górą. Z wykształcenia jest magistrem historii. Przez 26 lat była redaktorem Radia Jasna Góra, a od maja 2021r. jest dyrektorem Biura Prasowego @JasnaGóraNews. Jest też m.in. korespondentem Radia Watykańskiego i Katolickiej Agencji Informacyjnej. Od 20 lat także jako przewodnicząca oddziału w Częstochowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” podejmuje szereg inicjatyw na polu społecznym, kulturalnym i oświatowym. Realizuje różne projekty adresowane do uczniów i nauczycieli, podejmując współpracę z instytucjami oświatowymi i edukacyjnymi, Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej. Szczególnym jej zainteresowaniem jest Jasna Góra, którą widzi także jako miejsce kształtowania uczuć patriotycznych i edukacji, gdzie nieustannie odbywają się „lekcje polskiego dziedzictwa”.

Reklama

Wśród przedsięwzięć znalazły się m.in.: zainicjowanie i powstanie w 2009 r. ścieżki edukacyjno- dydaktycznej "Zło dobrem zwyciężaj", obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego na Jasnej Górze (2013r.), zorganizowanie konkursu „Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu. 300. rocznica koronacji”.

Izabela Tyras była też jedną z inicjatorek głównych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na Jasnej Górze 4 listopada 2018 r., w ramach edukacyjnego projektu „ Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”, który zyskał wsparcie programu Niepodległa.

Reklama

Od 15 lat jest inicjatorką i organizatorką Konkursu na Wieczernikową Choinkę oraz Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Od 23 lat jest koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym udział bierze co roku ok. 30 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z prawie 1,5 tys. szkół. Jego głównym celem jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego, które ma wymiar uniwersalny i jest tym co przemienia życie człowieka, ale daje też szansę na poznanie historii, kultury, języka. W ramach konkursu od 15 lat organizuje dla finalistów diecezjalnych z całej Polski Spotkanie Młodych z Biblią na Jasnej Górze.

Jest też zaangażowana w różne inicjatywy społeczne dotyczące historii w tym m.in. odsłonięcia w Częstochowie popiersia kpt. Stanisława Sojczyńskiego, ps. „Warszyc”, jednego z Żołnierzy Wyklętych, dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego – najsilniejszej zbrojnej organizacji antykomunistycznego podziemia, działającej w centralnej Polsce.

Podziel się:

Oceń:

+3 -1
2022-08-16 09:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 26/2022, str. 5

Adobe Stock

Więcej ...

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Więcej ...

Dziedzictwo religijne Francji przemawia do młodych… i nawraca

2024-05-13 16:42

Karol Porwich/Niedziela

Gotyckie katedry czy romańskie kościoły potrafią skutecznie przemówić do serc współczesnej młodzieży, a wręcz zainteresować ją chrześcijaństwem. We Francji są na to twarde dowody w postaci młodych dorosłych, którzy proszą o chrzest. W tym roku odnotowano tam rekordową liczbę nawróceń na katolicyzm. Okazuje się, że w co trzecim przypadku u początku wiary stało spotkanie z chrześcijańską sztuką sakralną.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Wiara

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Europa

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Wiara

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania