Reklama

Kościół

Znamy szczegóły dot. rejestracji i pobytu młodych na ŚDM w Lizbonie

facebook.com/sandomierzSDM

Więcej szczegółowych informacji dotyczących rejestracji, kosztów i pobytu polskich grup na przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie podało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Biuro prowadzi już nabór wolontariuszy do posługi podczas tego wydarzenia oraz planuje związane z nim działania promocyjne.

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży przystąpiło do rejestracji grup w specjalnie zaprojektowanym polskim systemie rejestracji. Informacje o rejestracji można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl. Do rejestracji zaproszone są osoby w przedziale wiekowym od 14 do 35 lat, rejestracji dokonuje opiekun grupy.

Krajowe Biuro Organizacyjne podało w przybliżeniu koszty uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii w przyszłym roku. Według wstępnych wyliczeń kwota całkowita nie powinna przekroczyć 4 tys. zł. W tej kwocie znajduje się przelot w obie strony, zakwaterowanie i wyżywienie podczas 2 tygodni pobytu w Portugalii, dostęp do większości atrakcji turystycznych oraz transport po Lizbonie. W cenie są także zawarte świadczenia ubezpieczeniowe.

KBO, podając tę informację, zachęca przy tym uczestników wyjazdu, aby przynajmniej teraz zarezerwować bilety, w czym aktualnie Biuro pośredniczy. Wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów to gwarancja dobrej ceny. Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i rezerwacji biletów na stronie www.sdmpolska.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o możliwości rezerwacji grupowych biletów lotniczych do Portugalii w przyszłym roku. Bilety grupowe wystawione przez Krajowe Biuro dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży będą możliwe do zmian w zakresie liczby uczestników. Imienne bilety do rezerwacji grupowej zostaną wystawione najpóźniej do końca czerwca przyszłego roku. Informacje o rezerwacji biletów można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne podejmuje działania na rzecz promocji Światowych Dni Młodzieży. W tym celu zostały pozyskane środki z Fundacji PEKAO SA, które są dysponowane na cele promocyjne. Ze środków skorzystały już grupy pielgrzymkowe oraz Ruchy i Stowarzyszenia kościelne, które na co dzień pracują z młodzieżą. Środki będą wykorzystywane do końca roku zgodnie z przeznaczeniem. W planach KBO ŚDM są zakupy materiałów promocyjnych w postaci banerów, ulotek i plakatów. Wsparte zostaną także ogólnopolskie spotkania o charakterze informacyjnym i przygotowującym do ŚDM.

Reklama

Biuro prowadzi już nabór na wolontariuszy do posługi podczas ŚDM w Lizbonie. Wymagany wiek to 18 lat, a ponadto znajomość języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym, mile widziane są też języki portugalski i hiszpański. Do wolontariatu można zgłaszać się poprzez stronę www.sdmpolska.pl lub poprzez facebook Krajowego Biura Organizacyjnego, gdzie została utworzona grupa dla wolontariuszy.

W najbliższym czasie w całej Polsce będą organizowane spotkania młodzieży w parafiach, dekanatach i diecezjach celem tworzenia grup wyjeżdżających do Portugalii za rok na Światowe Dni Młodzieży. W systemie Krajowego Biura obecnie zgłoszonych jest ok 60 grup z całej Polski, co daje liczbę ok. 2000 pielgrzymów. Każdego dnia dopisują się nowe grupy. Krajowe Biuro Organizacyjne, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwań tych, którzy zamierzają pojechać na ŚDM do Lizbony przygotowuje na swojej stronie interaktywną mapę z zaznaczeniem miejsc, gdzie trwają już zapisy. W tych miejscach są także spotkania przygotowujące na ŚDM od strony duchowej.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Pielgrzymów z całego świata przyjmie wówczas 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Dni w Diecezjach, to czas przed tygodniem wydarzeń centralnych ŚDM, poświęcony na lepsze poznanie lokalnego Kościoła i spędzenie czasu z mieszkańcami Portugalii. Pielgrzymi będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Młodzi zamieszkają przeważnie w domach portugalskich rodzin, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać lokalną wspólnotę.

2022-08-23 09:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kraków: ponad 7 tys. użytkowników, ok. 90 projektów – wolontariusze ŚDM inicjują nowe działania

Mazur/episkopat.pl

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży kontynuują swoją posługę tworząc projekt "Góra Dobra". Portal, który łączy wolontariuszy z całego świata, służy do wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji i kreowania różnorodnych posłów.

Więcej ...

Papież do laureatów Nagrody Ratzingera: jego myśl teologiczna nadal owocuje i działa

2022-12-01 14:48
Papież Franciszek w Iraku

Fr Ameer Jaje

Papież Franciszek w Iraku

Myśl teologiczna Josepha Ratzingera nadal owocuje i działa. Wszyscy czujemy duchową obecność Papieża Seniora i jego towarzyszenie modlitwą całemu Kościołowi. Papież Franciszek mówił o tym w czasie ceremonii wręczenia Nagrody Ratzingera. W tym roku jej laureatami są francuski jezuita i patrolog, ojciec Michel Fédou, oraz amerykański prawnik, prof. Joseph Halevi Horowitz Weiler, który jednocześnie jest pierwszym żydem otrzymującym to prestiżowe wyróżnienie.

Więcej ...

Z Maryją w Kościele – hasło Pieszej Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę

2022-12-02 09:36
Pielgrzymce przewodniczy zawsze abp Adam Szal

Archiwum Pieszej Pielgrzymki AP

Pielgrzymce przewodniczy zawsze abp Adam Szal

W Ostrowie k. Radymna odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne przed 43. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Polska

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...