Reklama

Kościół

USA: 10 kandydatów na przewodniczącego episkopatu

Episkopat News

Podczas jesiennego zgromadzenia plenarnego biskupi USA wybiorą nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego swej konferencji episkopatu – przypomniano w opublikowanej 4 października informacji. Sesja planowana jest w dniach 14-17 listopada. Zostaną także podczas niej wybrani nowi przewodniczący sześciu komisji stałych konferencji amerykańskiego episkopatu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przewodniczący i wiceprzewodniczący są wybierani spośród 10 kandydatów, którzy zostali nominowani przez swoich współbraci biskupów. Są to następujące osoby (w kolejności alfabetycznej):

Arcybiskup Timothy P. Broglio – ordynariusz diecezji wojskowej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Biskup Michael F. Burbidge, z diecezji Arlington

Biskup Frank J. Caggiano, z diecezji Bridgeport

Arcybiskup Paul S. Coakley, z archidiecezji Oklahoma City

Arcybiskup Salvatore J. Cordileone, z archidiecezji San Francisco

Arcybiskup Paul D. Etienne, z archidiecezji Seattle

Biskup Daniel E. Flores, z diecezji Brownsville

Arcybiskup Gustavo García-Siller, z archidiecezji San Antonio

Arcybiskup William E. Lori, z archidiecezji Baltimore

Biskup Kevin C. Rhoades, z diecezji Fort Wayne-South Bend

Przewodniczący i wiceprzewodniczący są wybierani na trzyletnie kadencje, które rozpoczynają się po zakończeniu tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego. W tym czasie arcybiskup José H. Gomez z Los Angeles i arcybiskup Allen H. Vigneron z Detroit zakończą swoją kadencję odpowiednio jako przewodniczący i wiceprzewodniczący episkopatu.

Regulamin Konferencji Biskupów Katolickich USA przewiduje, że pierwsze wybory to wybory przewodniczącego zwykłą większością głosów członków obecnych i głosujących. Po wyborze przewodniczącego, wiceprzewodniczący jest wybierany spośród pozostałych dziewięciu kandydatów. W obu wyborach, jeśli kandydat nie otrzyma więcej niż połowę głosów oddanych w pierwszej turze głosowania, przeprowadza się drugie głosowanie. Jeśli konieczna jest trzecia tura głosowania, to w tej turze następuje dogrywka między dwoma biskupami, którzy otrzymali najwięcej głosów w drugiej turze.

Podczas spotkania biskupi będą również głosować na nowych przewodniczących sześciu stałych komisji: Komisji ds. Kanonicznych i Zarządzania Kościołem; Komisji ds. Ekumenicznych i Międzyreligijnych; Komisji Ewangelizacji i Katechezy; Komisji Sprawiedliwości i Pokoju Międzynarodowego; Komisji Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Komisji Wolności Religijnej. Sześciu wybranych przewodniczących komisji będzie pełnić przez rok funkcję przewodniczącego-elekta, a następnie rozpocznie trzyletnią kadencję po zakończeniu jesiennego zgromadzenia plenarnego biskupów w 2023 r.

Podziel się:

Oceń:

2022-10-04 16:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Skworc: Przyjmijmy eucharystyczny styl życia

BP KEP

Kościół żyje Eucharystią, chcemy też by wierni żyli nią coraz mocniej, a nie tylko w niej uczestniczyli. Potrzeba nam przylgnięcia sercem do Tego, który jest Gospodarzem Eucharystii. To nie biskup czy kapłan, tylko sam Jezus Chrystus. Przyjmijmy eucharystyczny styl życia – podkreśla abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski.

Więcej ...

Trzeba nam za przykładem Jezusa być gotowym na swoją Getsemani

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii J 18, 1 – 19, 42.

Więcej ...

Sondaż dla "SE": czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy?

2025-04-18 09:05
Oczekujemy na Wasze propozycje

Adobe Stock

Oczekujemy na Wasze propozycje

49 proc. badanych Polaków przyznało, że ich zdaniem Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla "Super Expressu", którego wyniki opublikowano w piątek.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Lourdes: uznano kolejny cud

Kościół

Lourdes: uznano kolejny cud

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Kościół

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...