Reklama

Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest uczelnią państwową. Ma siedem Wydziałów: Teologiczny, Filozofii Chrześcijańskiej, Prawa Kanonicznego, Nauk Historycznych i Społecznych, Nauk Matematyczno-Przyrodniczych, Humanistyczny oraz Prawa. W roku akademickim 2007/2008 studiuje na UKSW ponad 18 tys. osób.
Od 1992 r. istnieje na Wydziale Teologicznym UKSW ośrodek studiów teologiczno-medialno-dziennikarskich. Po 10 latach jego dynamicznego rozwoju został powołany w 2002 r. Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Są w nim prowadzone jedyne w Polsce 5-letnie studia magisterskie w zakresie edukacji medialnej i dziennikarstwa o profilu i aksjologii chrześcijańskiej. Kształci się w nim obecnie blisko 600 studentów, pochodzących z kilkunastu województw Polski i z zagranicy.
Program naukowo-dydaktyczny Instytutu obejmuje przedmioty filozoficzne, teologiczne, historyczne, socjologiczne i politologiczne oraz przedmioty z zakresu komunikacji społecznej, mediów i dziennikarstwa, takie jak: teorie komunikowania społecznego, media w Polsce, historia mediów i dziennikarstwa, nauka Kościoła o mediach i dziennikarstwie, Kościół a polityka, misja i osobowość dziennikarza, etyka dziennikarska, pedagogika mass mediów, dziennikarstwo a kultura, encyklopedia prawa dla dziennikarzy, prawo prasowe i autorskie, kultura i stylistyka języka dziennikarskiego, gatunki dziennikarskie (informacja, wywiad, reportaż, komentarz...), międzynarodowy obieg informacji, retoryka i erystyka, kulturotwórcza funkcja dziennikarstwa, publicystyka religijno-społeczna, reklama, marketing, public relations, „edukacja medialna” w szkole, warsztaty dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego, nowoczesne technologie w dziennikarstwie, edytorstwo poligraficzne i elektroniczne, techniki komputerowe, publikowanie w internecie, systemy portalowe, fotografia w prasie.
Obowiązkowe praktyki dziennikarskie (4-tygodniowe, po III i IV roku studiów) odbywają studenci w wybranych redakcjach czasopism, radia i telewizji, a także w wydawnictwach, agencjach reklamy, marketingu i public relations. W programie III i IV roku studiów jest sześć specjalizacji: prasowa, radiowa, telewizyjna, reklamowa, internetowa i medialno-edukacyjna (nauczycielska). Działa również Koło Naukowe Studentów IEMiD, które wydaje swoje czasopismo „Obserwator”.
Od 2001 r. funkcjonuje w UKSW 2-letnie Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - dla osób z dyplomem magistra lub licencjata, a wyjątkowo także dla studentów z wyższych lat studiów. Program naukowo-dydaktyczny tego Studium obejmuje ok. 600 godzin wykładów, konwersatoriów i ćwiczeń (warsztatów) z zakresu mediów i dziennikarstwa oraz reklamy, marketingu i public relations.
Celem studiów - dziennych i podyplomowych - w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa jest kształcenie przyszłych dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, zarówno w mediach katolickich, jak i innych (np. w dziale religijno-społecznym czy kulturalnym danego medium), pracowników reklamy, marketingu medialnego i public relations w różnych instytucjach, a także rzeczników prasowych, pracowników agencji informacyjnych i nauczycieli „edukacji medialnej” w szkołach.
Szczegółowe informacje o rekrutacji na studia magisterskie i podyplomowe są dostępne pod adresem: www.iemid.uksw.edu.pl, (0-22) 839-83-05 (dyrektor IEMiD) lub www.uksw.edu.pl
Ks. prof. dr hab. Antoni Lewek, Dyrektor Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2008-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu przekonań

2024-05-17 15:54
Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Grzegorz Ryś

Neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu ludzi z przekonań i poglądów - powiedział w piątek kard. Grzegorz Ryś, odnosząc się do informacji, że Warszawa eliminuje symbole religijne w urzędach.

Więcej ...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie.

Więcej ...

Ksiądz Jan Długosz w różnych odsłonach

2024-05-17 15:27

Maciej Orman/Niedziela

W Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyła się gala podsumowująca II Regionalny Konkurs Plastyczny „W kłobuckim kościele jest skarbów wiele”, zorganizowany przez miejscową parafię św. Marcina – sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

USA: rzucono wyzwanie odmówienia 50 tys. różańców w...

Świat

USA: rzucono wyzwanie odmówienia 50 tys. różańców w...

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Niedziela Łódzka

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli