Reklama

W prasie i na antenie

Miłosierdzia Boskiego cud

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W archidiecezji częstochowskiej ma się odbywać peregrynacja wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego. O świadomość miłosierdzia Bożego apelował Ojciec Święty w czasie tegorocznej pielgrzymki do Ojczyzny. Trzeba więc, by wobec oblicza Jezusa Miłosiernego stanęli wszyscy wierni i zagłębili się w orędzie Bożego miłosierdzia.
Idea Bożego miłosierdzia stała się w ostatnim czasie bardzo cenna i przyjmowana przez ludzi właściwie na całym świecie. Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybywają liczne pielgrzymki. Widać, że człowiek, który zagubił się na różnych drogach życia, w rzeczywistości szuka czegoś innego. Szuka miłości miłosiernej, przebaczenia, oderwania się od grzechów, szuka także pokuty, chce się oczyścić, odnowić i słucha nauki Kościoła o Bogu bogatym w miłosierdzie.
Decyzja Księdza Arcybiskupa Metropolity nawiązuje także do wezwania Ojca Świętego zawartego w liście apostolskim Tertio millennio ineunte, żeby kontemplować oblicze Jezusa. Tak więc Jezus, Bóg kochający, z otwartym sercem, ze swą wielką miłością staje dziś naprzeciw nas, żeby każdego ogarnąć płomieniami swojej łaski i miłości.
Ksiądz Arcybiskup zamierza wprowadzić specjalne nabożeństwo peregrynacyjne, a do przyjęcia obrazu Jezusa Miłosiernego przygotują wiernych kapłani. Parafie będą także zapraszać misjonarzy Bożego Miłosierdzia - kapłanów, którzy przejęli się szczególnie tą ideą, by dzielili się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat. Sprawa bowiem zbawienia człowieka, sprawa jego życia wiecznego jest głównym celem pracy Kościoła. Owszem, Kościół pomaga w tworzeniu dobra doczesnego, w budowaniu dzieł kultury, porządkowaniu życia społecznego, ale ostateczną jego misją jest pomagać ludziom w zbawianiu się. Pamiętajmy, że Pan Jezus oddał swoje życie, żeby łaska zbawienia dotknęła każdego człowieka. To dowód, jak wielka jest miłość Boża, która towarzyszy przez cały czas grzesznemu człowiekowi. To jest coś bardzo kluczowego, że jesteśmy w sercu idei zbawczej Boga. Dlatego peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego jest teologicznie bardzo przejrzysta, bardzo związana z dziełem zbawczym Chrystusa. Stąd właśnie to piękne zamierzenie, żeby we wspólnotach parafialnych przeżywać wielkie prawdy naszej wiary dotyczące zbawienia człowieka i rzeczywistości miłosierdzia Bożego, a nasza kapłańska praca duszpasterska - i w konfesjonale, i rekolekcyjna, i katechetyczna - powinna teraz ogniskować się wokół tej myśli.
Rozmawiałem niedawno z kapłanem z diecezji toruńskiej, gdzie obraz Jezusa Miłosiernego już peregrynuje po diecezji. Ludzie tam serdecznie się modlą, z nawiedzeniem Obrazu zawsze jest połączona całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu i widać, że peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego, nawiązująca do ostatniej pielgrzymki papieskiej i do słów jej towarzyszących: "Bóg bogaty w miłosierdzie", jest bardzo potrzebna.
Myślę, że i w archidiecezji częstochowskiej włączymy się w ten nurt głęboko i odkryjemy nowe skarby, które przygotował dla nas Bóg. Sądzę, że także nasze katolickie media - Niedziela, Radio Fiat - będą służyły tej peregrynacji, by stała się ona przyczynkiem do budowania królestwa Bożego na ziemi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

19 maja odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę

2024-05-05 11:08

Episkopat Flickr

Pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą” 19 maja odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. W ubiegłych latach pielgrzymka gromadziła w Częstochowie około 2,5 tys. kobiet z całej Polski.

Więcej ...

Wielkopolskie lekcje pokory

2024-05-05 13:08

Archiwum TK Niedziela

Jeżdżąc teraz intensywnie po Wielkopolsce zawsze znajduję czas, aby choć na chwilę w różnych miejscowościach znaleźć się tam, gdzie czas płynie inaczej, bo w rytmie wieczności. Katolickie świątynie: niektóre jeszcze z zachowanymi elementami architektury romańskiej czy gotyckiej, inne pamiętające czasy baroku, wreszcie niektóre budowane w wieku XIX i później.

Więcej ...

Bp Krzysztof Włodarczyk: dojrzałość to mądrość życiowa

2024-05-06 07:53
Znakiem piękna Kościoła są żywe parafie, wspólnoty, w których rodzą się inicjatywy duszpasterskie, gdzie ludzie się jednoczą, a nie dzielą –
mówił bp Krzysztof Włodarczyk

Marcin Jarzembowski

Znakiem piękna Kościoła są żywe parafie, wspólnoty, w których rodzą się inicjatywy duszpasterskie, gdzie ludzie się jednoczą, a nie dzielą – mówił bp Krzysztof Włodarczyk

„Dojrzałość to mądrość życiowa, dzięki której mogę dokonywać wyborów zgodnych z Bożym planem” - mówił bp Krzysztof Włodarczyk, błogosławiąc maturzystom z diecezji bydgoskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?