Reklama

Niedziela Sandomierska

Wieczór radości

Ks. Grzegorz Słodkowski

W budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu z inicjatywy kleryków odbył się program słowno-muzyczny o nazwie „Wieczór Gaudete”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać najnowszego opowiadania biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, mówiącego o szczęśliwym finale kradzieży w rzymkowieckiej katedrze. Siostra Zofia Arczewska z domu prowincjalnego Sióstr Służek, podzieliła się poetycką refleksją na temat Sługi Bożego Wincentego Granata. Ksiądz Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa zaprezentował swoje wiersze o aniołach, natomiast ksiądz Paweł Goliński, proboszcz z Włostowa, przedstawił poetyckie wspomnienia poświęcone Kresom. W trakcie spotkania wiersze recytowali także klerycy: Dawid Łyko, Krzysztof Kwieciński, Gabriel Urbaniak, Tomasz Kluk, Kacper Laskowski, którzy zaprezentowali twórczość kl. Dariusza Cichonia. Na pianinie grali diakon Piotr Żurawski oraz kleryk Kacper Laskowski. Biskup Ordynariusz zauważał na zakończenie, że chociaż liczba księży i studentów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu uległa w ostatnich latach zmniejszeniu, te braki liczbowe rekompensują ich talenty oraz inwencja twórcza. Wieczór uświetniła muzyka w wykonaniu kleryków sandomierskiego WSD. Publiczność usłyszała utwory Szopena, Vivaldiego, muzykę filmową oraz pieśni modlitewne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2022-12-12 21:42

Wybrane dla Ciebie

Co św. Augustyn zawdzięczał swej matce? Szkoła serca św. Moniki

Vatican Media

Dzień po wspomnieniu liturgicznym św. Moniki, matki św. Augustyna, Kościół wspomina tego wielkiego świętego i doktora. Dla niego to matka była pierwszym obrazem Kościoła — potrzebującego oczyszczenia, ufnego w modlitwie, zawsze w drodze

Więcej ...

Watykan: Kościół wobec narkotyków i werbunku do gangów

2026-08-28 07:34

Adobe Stock

Nie wystarczy pomóc młodemu człowiekowi wyjść z uzależnienia – trzeba odbudować jego więzi, poczucie godności i miejsce we wspólnocie. To jeden z głównych wniosków watykańskiego spotkania o narkotykach i werbowaniu młodych przez grupy przestępcze. Jak informuje Vatican News, uczestnicy wskazują na kluczową rolę rodziny, Kościoła i lokalnych społeczności.

Więcej ...

Jest wyrok w głośnej sprawie pobicia zakonnicy w Jerozolimie. Czy sprawca trafi do więzienia?

2026-08-28 06:33

Karol Porwich/Niedziela

Sąd w Jerozolimie uniewinnił mężczyznę, który w kwietniu na Starym Mieście zaatakował katolicką zakonnicę. Sędzia uznał, że mężczyzna cierpi na zaburzenia psychiczne i skierował go na sześć lat leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Mężczyzna był sądzony pod zarzutem napaści motywowanej nienawiścią religijną.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: Na próżno żyje ktoś, z kogo nie ma nikt...

Kościół

Kard. Ryś: Na próżno żyje ktoś, z kogo nie ma nikt...

Pożar na terenie parafii w Lublinie. Ogień miał kilka...

Kościół

Pożar na terenie parafii w Lublinie. Ogień miał kilka...

Święta Monika – nauczycielka wiary i jej ostatnie...

Wiara

Święta Monika – nauczycielka wiary i jej ostatnie...

Nepal i Tybet: rośnie bilans ofiar katastrofalnej powodzi

Świat

Nepal i Tybet: rośnie bilans ofiar katastrofalnej powodzi

Nowenna za wstawiennictwem św. Moniki o nawrócenie dzieci

Wiara

Nowenna za wstawiennictwem św. Moniki o nawrócenie dzieci

Bojanice. Przed ks. Marcinem Mazurem nowe zadanie

Niedziela Świdnicka

Bojanice. Przed ks. Marcinem Mazurem nowe zadanie

Portal wpolityce.pl: Msza Święta wyrzucona z gdańskich...

Wiadomości

Portal wpolityce.pl: Msza Święta wyrzucona z gdańskich...

SMS od Ojca Świętego Leona XIV do pątników z...

Niedziela Łódzka

SMS od Ojca Świętego Leona XIV do pątników z...

„Mistyczka” - zobacz film przedpremierowo!

W wolnej chwili

„Mistyczka” - zobacz film przedpremierowo!