Reklama

Koncert charytatywny

Eleni w Częstochowie

Ks. Mariusz Frukacz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Filharmonii Częstochowskiej odbył się 22 lutego br. koncert charytatywny Eleni, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Domu i Ośrodka Wychowawczego dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza III Zakonu Św. Franciszka z Asyżu (obliczanki). Ośrodek istnieje już ponad 100 lat. Obecnie przebywa w nim ponad 50 chłopców. Inicjatorami koncertu byli: s. Łucja Niewińska, dyrektor Domu, i ks. dr Paweł Maciaszek.
- To, że mogę zaśpiewać w Częstochowie, jest dla mnie ważnym przeżyciem, także duchowym. To dla mnie ważne miejsce. Do Częstochowy zawsze chętnie powracam - powiedziała Eleni „Niedzieli” tuż przed koncertem. - Moje piosenki są refleksyjne. Przez teksty piosenek chcę pomagać ludziom i nieść im nadzieję - dodała. Podczas koncertu Eleni zaśpiewała swoje największe przeboje, m. in. piosenki pochodzące z płyt: „Coś z Odysa” i „Moje Credo”. Były też piosenki greckie, a także „Ave Maria” i „Barka”.
- Dziękujemy Eleni za jej wrażliwość na drugiego człowieka. Podziwiamy niezwykły dar przekonywania ludzi, że istnieje prawdziwa miłość - powiedział na zakończenie koncertu bp Jan Wątroba.
Eleni Tzoka to jedna z najpopularniejszych w Polsce wokalistek. W 1975 r. została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. W 1977 r. wydała pierwszą płytę długogrającą pt. „Po słonecznej stronie życia”. W 1986 r. otrzymała prestiżową nagrodę „Victora”. W 2006 r. z okazji 30-lecia pracy artystycznej Eleni ukazał się wyjątkowy album „Nic miłości nie pokona”, zawierający wywiad rzekę, który przeprowadził z nią śp. o. Robert Mirosław Łukaszuk, paulin.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: bp Jan Wątroba z Częstochowy oraz Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy. Patronat medialny sprawowały: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio „Fiat” i Radio „Jasna Góra”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2009-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy klasztornej

2026-01-19 10:52
Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Facebook

Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Fundacja Sióstr św. Dominika prowadzi zbiórkę na rzecz sióstr dominikanek z Poznania po pożarze kaplicy klasztornej. Zbiórka potrwa do końca roku. Do pożaru doszło w sobotę 17 stycznia po godz. 12.00. Kaplica, która stanowi centralne miejsce życia wspólnoty zakonnej, uległa poważnym zniszczeniom. Jak podkreślają siostry, jest to przestrzeń modlitwy i spotkań, w której odbywały się m.in. sobotnie Eucharystie, adwentowe i wielkopostne dni skupienia oraz modlitwy z udziałem dzieci.

Więcej ...

Świadectwo: Philip Mulryne. Był graczem Manchesteru United, a dziś jest księdzem

2026-01-17 20:03
Philip Mulryne

Zrzut ekranu YT

Philip Mulryne

Ponad 30 lat temu Philip Mulryne zaczynał zawodniczą karierę w Manchesterze United, ocierając się o seniorską kadrę. Później był ważnym ogniwem Norwich City, zanotował też 27 występów w barwach reprezentacji Irlandii Północnej. Kontuzja pokrzyżowała jego sportowe plany, choć nie to zdecydowało o jego dalszych losach. W pewnym momencie życia poczuł po prostu powołanie do służby Bogu.

Więcej ...

1. rocznica śmierci ks. Piotra Nowosielskiego

2026-01-19 16:06

ks. Waldemar Wesołowski

Minął już rok od śmierci redaktora legnickiej edycji Tygodnika "Niedziela", byłego rzecznika diecezji, a także wikariusza parafii św. Trójcy w Legnicy i przyjaciela Radia PLUS Legnica.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prokurator Witkowski: Ksiądz Popiełuszko nie zginął 19...

Kościół

Prokurator Witkowski: Ksiądz Popiełuszko nie zginął 19...

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Niedziela Wrocławska

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy...

Kościół

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy...

Bliskość z Nim porządkuje pobożność i uczy wolności...

Wiara

Bliskość z Nim porządkuje pobożność i uczy wolności...

To nie był pierwszy raz. Świadectwo uczniów z Kielna

Kościół

To nie był pierwszy raz. Świadectwo uczniów z Kielna

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Kościół

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Radom: Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne...

Wiadomości

Radom: Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne...

Komunikat diecezji włocławskiej w związku z...

Kościół

Komunikat diecezji włocławskiej w związku z...

Kompromitacja Europy na Grenlandii

Wiadomości

Kompromitacja Europy na Grenlandii