Maturzyści z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie wraz z katechetami - ks. Ryszardem Barańskim, Ewą Kaczką i Andrzejem Spyrką gościli 23 marca br. w redakcji „Niedzieli” w Częstochowie. Katecheci tej szkoły promują czytelnictwo prasy katolickiej, stąd pomysł, by odwiedzać redakcję. Dzięki inicjatywie ks. Włodzimierza Łukowicza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie, uczynili to już po raz trzeci. O pracy dziennikarskiej opowiedział im ks. dr Jacek Molka, redaktor „Niedzieli” i wykładowca biblistyki w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Zaprezentował również młodym ludziom film nakręcony z okazji 80-lecia „Niedzieli”, ukazujący najważniejsze wydarzenia z historii tygodnika.
Na pożegnanie, oprócz „niedzielnych” krówek, młodzi ludzie otrzymali w prezencie od redakcji albumiki o Męce Jezusa Chrystusa i o ks. Jerzym Popiełuszce oraz egzemplarze tygodnika. Album o ks. Jerzym okazał się upominkiem trafionym, ponieważ - jak powiedział ks. Barański - wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych obejrzą niebawem film o tym wyjątkowym kapłanie (patronat medialny nad produkcją objęła Redakcja „Niedzieli”), a następnie pojadą do Warszawy na grób ks. Jerzego, aby tam modlić się za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski i jego rychłą beatyfikację. Dlatego pielgrzymka do Częstochowy i modlitwa przed Cudownym Obrazem była dla nich pewnego rodzaju przystankiem w pielgrzymce śladami ks. Popiełuszki. On przyjeżdżał tutaj z ludźmi pracy.
Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza św. sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze przez ks. Ryszarda Barańskiego. Maturzyści modlili się o pomyślne zdanie egzaminów, jednocześnie przygotowując się do uroczystości odpustowych w swojej parafii.
Dwa lata po ogłoszeniu II Niedzieli Wielkanocnej świętem Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła parafię Miłosierdzia Bożego w Skawinie odwiedził Papież Jan Paweł II, gorący orędownik kultu Miłosierdzia Bożego, i poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez p. Jerzego Kumalę. Obraz został umieszczony w prezbiterium.
Pomóż w rozwoju naszego portalu