Reklama

Niedziela Wrocławska

Dulcissima 4 You

S. M. Dulcissima Hoffmann

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

S. M. Dulcissima Hoffmann

Dziś 113. urodziny Dulcissimy Hoffmann – kandydatki na ołtarze ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Choć żyła tylko 26 lat, ofiarowała siebie, by „uratować wiele dusz”. Do dziś za jej wstawiennictwem dzieje się wiele uzdrowień, poczynają się dzieci. 11 lutego – w Dzień Chorego – w katedrze wrocławskiej zostanie odsłonięta wystawa „Mam na imię Dulcissima”

W 2019 roku zakończył się w Raciborzu Brzeziu diecezjalny etap jej procesu beatyfikacyjnego. – Chcemy zaprezentować wystawę o niej w miejscach, które są w pewien sposób z nią związane. A tu rozpoczęło się jej życie zakonne. We Wrocławiu rozpoczęła formację zakonną, tu jest kolebka naszego zgromadzenia, tu też żył założyciel ks. Jan Schneider – wyjaśnia s. Małgorzata Cur ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która zajmuje się popularyzacją postaci s. Dulcissimy i jej izbą pamięci w Brzeziu.

Na planszach zobaczymy zdjęcia, poznamy kalendarium jej życia, nie zabraknie także obszerniejszych świadectw osób, które doświadczyły łask za przyczyną s. Dulcissimy. Na jej grób do Brzezia przyjeżdżają kapłani, małżeństwa, narzeczeni, chorzy. Rejestracje samochodów pokazują, że są to osoby z różnych stron Polski. – Ludzie dzwonią, piszą i proszą o modlitwę za wstawiennictwem Dulcissimy. My codziennie z siostrami się modlimy, dodajemy tylko kolejne osoby do naszej nowenny. Posługuję w izbie pamięci cztery lata, wysłuchuję świadectw i ze wzruszeniem potwierdzam, że Dulcissima jest „bardzo skuteczna” – uśmiecha się siostra Małgorzata. Wspomina świadectwo z Raciborza. Młoda studentka z cukrzycą wpadła w śpiączkę farmakologiczną. Stan był tak poważny, że lekarze nie dawali jej szans: – Mama miała paciorek z różańca s. Dulcissimy. Codziennie była u córki, wołała Dulicissimę o pomoc, przykładała paciorek do czoła dziewczyny, a jak wyjeżdżała to prosiła, żeby paciorek zostawał w woreczku przy kroplówce. Natalka wybudziła się po 7 tygodniach. Przyszły do mnie obie, by opowiedzieć to świadectwo. Natalka miała 1% szans na wybudzenie.

Warto bliżej poznać tę niezwykłą „Dziołchę ze Zgody” – taka szansa będzie już 11 lutego w katedrze wrocławskiej, gdzie o 10.00 zostanie otwarta wystawa poświęcona Dulcissimie. – Cieszę się, że odbędzie się to w Dzień Chorego, bo Dulcissima brała cierpienia innych na siebie, mówiła „Jezus woła mnie do ofiary”. Jej pragnieniem było też sprawiać radość chorym – jeszcze jako kandydatka do zgromadzenia chodziła pomagać w szpitalu i tam służyła im z wielką miłością i oddaniem. Sama też później wiele wycierpiała przez swoją chorobę, a swoje cierpienie ofiarowywała za innych – podkreśla s. Małgorzata.

Reklama

A już dziś razem z Dulcissimą można świętować jej urodziny i zostać jej duchowym pomocnikiem! Czeka SMS od Dulcissimy – każdy może wylosować myśl Służebnicy Bożej pisząc na adres: biuro@dulcissima.pl albo kontaktując się poprzez media społecznościowe s.M. Dulcissima Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter i podając numer wiadomości w skali od 1 do 113. Można także wylosować intencję modlitewną i dołączyć do Niebiańskiego SOS, a później… wypić kawę w towarzystwie Dulcissimy. – Pomysł pochodzi od niej samej. Gdy już źle się czuła, mówiła przełożonej, żeby na jej pogrzebie nie płakać, ale zrobić wszystkim dobrą kawę i „kołocz”. Warto w tym dniu świętować razem z nią i zostać jej duchowym pomocnikiem – zachęca s. Małgorzata.

Więcej szczegółów na stronie www.dulcissima.pl. 

2023-02-07 08:48

Wybrane dla Ciebie

Świat: prześladowania chrześcijan przybierają różne formy

2023-03-19 19:04

Karol Porwich/Niedziela

400 mln chrześcijan żyje obecnie na terytoriach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami – przypomina Alessandro Monteduro w wywiadzie dla włoskiego miesięcznika Il Timone. Chodzi tutaj zarówno o prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych ze strony ekstremistów, jak to się często dzieje w Afryce, ale także o dyskryminacje dokonywane przez niektóre ugrupowania polityczne, np. w Indiach, czy przez samo państwo, jak w Chinach.

Więcej ...

Patron współczesnego mężczyzny

Karol Porwich/Niedziela

Św. Józef – opiekun Jezusa i Maryi. Razem stanowią ikonę Świętej Rodziny. Jest szczególnym orędownikiem osób pragnących założyć rodzinę i odnaleźć swoje miejsce w życiu. Coraz częściej mówi się też, że to patron współczesnego mężczyzny. Zawsze niezawodny

Więcej ...

Św. Józef. Jego kult też na Jasnej Górze

2023-03-20 14:02

Karol Porwich/Niedziela

W liturgii Kościoła obchodzimy dziś przeniesioną z niedzieli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten, który opiekował się Jezusem i Maryją także i na Jasnej Górze jest obok Nich.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#NiezbędnikWielkopostny. Twoja pomoc na drogach Wielkiego...

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny. Twoja pomoc na drogach Wielkiego...

Nowenna do św. Józefa

Wiara

Nowenna do św. Józefa

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Kościół

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Wielki Post w praktyce – post, pokuta, akty strzeliste

Wiara

Wielki Post w praktyce – post, pokuta, akty strzeliste

Świadectwo. Palce uratował, serce zostawił w...

Wiara

Świadectwo. Palce uratował, serce zostawił w...

Krew Chrystusa oczyszcza nasze sumienie

Wiara

Krew Chrystusa oczyszcza nasze sumienie

Ojciec Leon Knabit: Módlmy się jak potrafimy

Wiara

Ojciec Leon Knabit: Módlmy się jak potrafimy

Kuria krakowska: kwerenda archiwalna nie potwierdza...

Kościół

Kuria krakowska: kwerenda archiwalna nie potwierdza...

Takiego cyrku jeszcze nie było!

Wiara

Takiego cyrku jeszcze nie było!