To fenomenalny piłkarz. Strzelił 15 bramek, oddając 8 strzałów.
Mały bilans
Nasza kadra pożegnała się z Leo Beenhakkerem. Pod jego wodzą rozegrała 47 oficjalnych spotkań. Wygraliśmy 22 mecze, przegraliśmy 12, a 13 zremisowaliśmy. Strzeliliśmy w tych meczach 75 bramek, tracąc 47. Największym sukcesem był historyczny awans na mistrzostwa Europy w Niemczech w 2008 r. Pewna epoka przechodzi zatem do lamusa. Ważne, by kolejne zestawienia nadal były dla nas korzystne i przynosiły wymierne efekty w postaci udziału w następnych eliminacjach.
Wystawa
1 września w Parlamencie Europejskim otwarto multimedialną wystawę pt. „Zmieniając życie”. Prezentuje ona dzieje życia sportowców olimpiad specjalnych z 27 krajów UE. Owa ekspozycja przedstawia rolę sportu w zmienianiu życia na lepsze osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Kolejne igrzyska odbędą się za rok w Warszawie. Olimpiady specjalne i paraolimpiady są uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Te pierwsze dają okazję do pokazania sportowych możliwości osobom, które nie są sprawne intelektualnie. Te drugie zaś dają szansę do sportowego zaistnienia ludziom niepełnosprawnym fizycznie.
Łebski sport
We włoskim Fermo odbyły się juniorskie mistrzostwa Europy w szachach. Zdobyliśmy tam 2 złote i 2 brązowe medale. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy drugie miejsce, tuż za Rosją. Pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Adamowicz (Hetman Politechnika Koszalińska) w kategorii do lat 16 i Kamilowi Dragun (KSz Stilon Gorzów) do lat 14. Trzecie zaś Marii Leks (Polonia Warszawa) do lat 14 i Agnieszce Dmochowskiej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) do lat 10. Gratulacje!
Jacek
Pomóż w rozwoju naszego portalu