Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Imieniny bpa Marka Marczaka

bp Marek Marczak

ks. Paweł Kłys

bp Marek Marczak

W święto św. Marka - patrona księdza biskupa Marka Marczaka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej - w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy zgromadzili się, by złożyć życzenia bp. Markowi oraz innym solenizantom – pracownikom Wydziałów Kurialnych świętującym swoje imieniny w miesiącu kwietniu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Dzisiaj w czytaniach o św. Marku jest powiedziane tylko tyle: pozdrawia was ta, która jest w Babilonie oraz mój syn Marek – tak napisał o Marku św. Piotr. – mówił abp Grzegorz Ryś. - Wszystkim Państwu – solenizantom kwietniowym, z Markami włącznie – życzymy, żebyście mieli takie dobre poczucie względem zawsze aktualnego Papieża, żebyście zawsze czuli dziećmi Piotra, i żeby Wam w tej relacji do każdego Piotra w Kościele było dobrze. Życzę Wam, żeby każdy Piotr mógł o Was powiedzieć – mój syn, albo moja córa! Wszystkiego dobrego! – życzył metropolita łódzki.

Dziękując za życzenia w imieniu własnym i pozostałych solenizantów bp Marek powiedział - dziękujemy za to, że każdego miesiąca możemy spotykać się tutaj, aby wspominać naszych patronów. Wspominając patrona zawsze wspominamy Chrzest Święty, który nas wszczepił w Chrystusa, ale także w Kościół, który jest Jego Ciałem. Dziękujemy za to, że możemy świętować naszych patronów w tej wspólnocie Kościoła. Dziękujemy za to, że mamy Ojca w Niebie, że mamy pasterza, który nas prowadzi, i za to, że możemy się spotkać, złożyć sobie życzenia i być ze sobą. Dziękujemy księdzu arcybiskupowi za to, że nas tutaj zwołuje, za życzenia i za modlitwę, którą nam nie tylko obiecuje, ale także w której trwa. Bóg zapłać! – mówił bp Marek Marczak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz biskup Marek Marczak ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i został wyświęcony na prezbitera Kościoła w 11 czerwca 1994 roku w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przez arcybiskupa nuncjusza Janusza Bolonka. W 1996 roku rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które ukończył w 2004 roku, uzyskując tytuł doktora teologii. Dnia 28 lutego 2015 roku Ojciec Święty Franciszek mianował go Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej, przydzielając mu stolicę tytularną Lentini. Sakrę biskupią przyjął 11 kwietnia 2015r. w Archikatedrze Łódzkiej.

Każdego miesiąca w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej odbywa się spotkanie imieninowe dla pracowników wszystkich wydziałów Kurii, którzy w danym miesiącu obchodzą swoje święto.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2023-04-25 11:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Czy Bóg znajdzie w naszym życiu miejsce, gdy przyjdzie chwila próby?

Antoni Zalewski

- W Łodzi pielgrzymujemy do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych już po raz dziesiąty. Ta tradycja pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych w Wielkim Poście ma być dla nas pomocą w przeżywaniu tego okresu. Pielgrzymując, mamy przeżywać naszą drogę wielkopostną, drogę nawrócenia - mówił bp Marek Marczak podczas Eucharystii w kościele MB Różańcowej.

Więcej ...

Wierny, aż po odmęt wód

Czasem trzyma zamkniętą kłódkę, zapieczętowaną kopertę albo palec na ustach. Męczennik z Czech, który oddał życie za zachowanie tajemnicy spowiedzi – św. Jan Nepomucen

Więcej ...

Premier: konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich będą działania służb i prokuratury

2024-05-21 16:41

PAP/Piotr Nowak

Premier Donald Tusk podkreślił, że konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich "mogą być i będą z całą pewnością" działania służb i prokuratury. Zapewnił, że celem komisji nie jest ściganie przeciwników politycznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj