Według najnowszych badań (Megapanel PBI/Gemius) odnośnie do zainteresowania internautów stronami o tematyce religijnej, polskie strony religijne czyta w Internecie ponad 2 mln osób. Spędzają one na stronach chrześcijańskich aż 800 tys. godzin miesięcznie. W tym czasie dokonują ok. 44 mln odsłon. Wyniki jasno wskazują, że liczba internautów w Polsce systematycznie rośnie. Firma Polskie Badania Internetu prowadziła prace na przestrzeni roku (listopad 2008 - listopad 2009). Wynika z nich, że 13 proc. internautów odwiedza w miesiącu choć jeden serwis o tematyce religijnej, spędzając w nim średnio 22 minuty.
Jeśli chodzi o stronę internetową tygodnika „Niedziela”, PBI plasują ją w kategorii serwisy prasy religijnej, gdzie jedyną „konkurencją” jest „Tygodnik Powszechny” (3. w rankingu), z którym tak naprawdę nie można się w żaden sposób internetowo porównywać, ponieważ należy on do koncernu ITI i jest bardzo mocno obecny na platformie onet.pl.
Warto zauważyć, że spośród wszystkich dostępnych w Internecie stron tygodników katolickich tylko witryna niedziela.pl (poza tygodnik.onet.pl) jest obecna wśród 10 najbardziej popularnych witryn religijnych rankingu Megapanel PBI/Gemius, w którym plasujemy się na 7. pozycji. Oczywiście, wyprzedzają nas internetowe portale, ale one mają inny charakter (na pierwszych miejscach plasują się m.in.: opoka.org.pl, adonai.pl czy ekai.pl.; miejsca za „Niedzielą” zajmują: oaza.pl, fronda.pl i jezuici.pl).
Strona www.niedziela.pl w listopadzie 2009 r. miała 164 659 użytkowników (real useres) przy prawie 800 tys. odsłonach (szczegółowe dane można zobaczyć na www.pbi.org.pl). Fachowcy z PBI zwracają uwagę na to, że wśród wielu propozycji witryny „Niedzieli” warte podkreślenia są rozbudowane sekcje w języku angielskim, włoskim i rosyjskim. Pod tym względem „Niedziela” jest ewenementem w tzw. religijnym Internecie w naszym kraju. Badający akcentują też fakt, że internetowa strona „Niedzieli” dba o identyfikowanie się z macierzystym tytułem i posiada bardzo bogate darmowe archiwum. Ponadto oferuje m.in.: multimedia (filmy, nagrania audio i zdjęcia), internetową księgarnię, liturgię na każdy dzień, tematyczne serwisy związane z ważnymi kościelnymi wydarzeniami (np. serwis z okazji Roku Kapłańskiego). Za pośrednictwem Internetu „Niedziela” pomaga też chorym osobom, zamieszczając stosowne ogłoszenia. Warto zauważyć, że serwis „Niedzieli” jest jedynym, który oferuje swoje usługi osobom niedowidzącym (
„Niedziela” pragnie dalej rozwijać swój serwis internetowy, by jak najlepiej służyć dziełu ewangelizacji Polski i świata.
Pomóż w rozwoju naszego portalu