Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Trzy dni modlitwy za miasto

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

Mateusz Góra

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

    Mieszkańcy Krakowa należący do różnych wspólnot przez trzy dni modlą się w intencji miasta.

    W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie. To kolejne już takie wydarzenie poprzedzające uroczystość Bożego Ciała. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie gromadzą się członkowie wspólnot z całego Krakowa. Modlą się przez prawie cały dzień. Czuwanie rozpoczyna się od godziny 7:00, a kończy o 21:15.

    Jerycho Krakowskie to modlitwa za miasto Kraków. Mieszkańcy i członkowie wspólnot wspólnie modlą się za miasto i jego mieszkańców. Podkreślają, że duże nadzieje pokładają także w Duchu Świętym. – Czuję taką potrzebę, żeby się modlić za Kraków. Szczególnie o działanie Ducha Świętego i o wzmocnienie wiary w mieszkańcach. Dostrzegam, że coraz mniej ludzi przychodzi do kościoła, więc trzeba się modlić o ich powrót czy nawrócenie – mówi pani Janina z Odnowy w Duchu Świętym, która brała udział w modlitwie.

    Jak podkreśla ks. Mariusz Susek z sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji, to wydarzenie, określane również jako Triduum przed Bożym Ciałem, ma pomóc doświadczyć Boga w codzienności. – Modlimy się o to, żeby ludzie byli pełni Bożego Ducha. Celem jest doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem. Chcemy z Nim żyć na co dzień i doświadczać Jego żywej obecności w życiu – mówi ks. Mariusz Susek.

Reklama

    Zwieńczeniem Jerycha Krakowskiego będzie środowa procesja z kościoła św. Wojciecha pod bazylikę Mariacką. Tam odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Jestem”. – „Jestem” to imię Boga, które On sam przekazał Mojżeszowi w słowach „Jestem, który Jestem”. Chcemy przypomnieć, że Bóg jest pośród nas. Jest obecny w Eucharystii czy Słowie Bożym. To wydarzenie ma na celu przypomnieć, że to właśnie Eucharystia i Słowo Boże prowadzą nas do spotkania z Jezusem i ożywiają naszą wiarę – informuje ks. Susek.

    Podczas spotkania pojawią się ewangelizatorzy Marcin Zieliński i Michał Król. Będzie można wysłuchać świadectw innych osób oraz otrzymać Ewangelię św. Jana.

2023-06-07 11:23

Wybrane dla Ciebie

Nowe cuda świętego stygmatyka

Niedziela Ogólnopolska 39/2020, str. 12-13

pl.wikipedia.org

Jeszcze za swojego życia Ojciec Pio wzbudzał zarówno podziw, jak i kontrowersje. Przede wszystkim jednak pociągał wiernych do większej pobożności. Czy jego przesłanie jest nadal aktualne? 
Jakie cuda dzieją się obecnie za jego wstawiennictwem? Zapytaliśmy o to br. Romana Ruska, kapucyna, który niemal na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Więcej ...

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi, jakie jest główne przesłanie produkcji Agnieszki Holland

2023-09-23 21:14

screen/Tomasz Samołyk

Strażnicy zostali w tym filmie naznaczeni. Znam osobę, której bliski czlonek rodziny był wtedy tam na granicy jako mundurowy i uwierzcie, że ostatnie co chciał to chciał gnoić ludzi, poniżać ich, dobrze się tam bawić.... a raczej działał w ekstremalnie trudnych warunkach widząc ludzką biedę i agresję Białorusinów - mówi Tomasz Samołyk

Więcej ...

Kościół katolicki obchodzi 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2023-09-24 08:19

Adobe.Stock

W niedzielę w Kościele katolickim przypada 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jesteśmy wezwani do szacunku wobec godności każdego migranta; oznacza to kierowanie ruchami migracyjnymi w najlepszy sposób, budowanie mostów, a nie murów i poszerzanie kanałów bezpiecznej migracji - napisał papież Franciszek w orędziu z tej okazji.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Komunikat Prezesa Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy...

Kościół

Komunikat Prezesa Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy...

Tomasz Samołyk widział film

Wiadomości

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi,...

Ojciec Pio, dziecko z Pietrelciny

Święci i błogosławieni

Ojciec Pio, dziecko z Pietrelciny

Kochaj jak Ojciec Pio

Wiara

Kochaj jak Ojciec Pio

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

O. Leon Knabit: Należy zadbać o to, by wszystkie dzieci...

Wiara

O. Leon Knabit: Należy zadbać o to, by wszystkie dzieci...

Polska Grupa Zbrojeniowa - lider regionu w produkcji...

Komentarze

Polska Grupa Zbrojeniowa - lider regionu w produkcji...

Matka Boża Płacząca

Wiara

Matka Boża Płacząca

Kontakt

Kontakt