Polska przegrywa mecz z Mołdawią

PAP/Piotr Nowak

Polska przegrywa z Mołdawią 2:3 w 85. minucie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Vladislav Baboglo, a wcześniej w tej części dwukrotnie Ion Nicolaescu. W pierwszej połowie do siatki trafili Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

Mołdawia - Polska 3:2 w 85. minucie.

Bramki: dla Mołdawii - Ion Nicolaescu (48, 79), Vladislav Baboglo (85-głową); dla Polski - Arkadiusz Milik (12), Robert Lewandowski (34).

Sędzia: Filip Glova (Słowacja). (PAP)

Bramka Roberta Lewandowskiego na 2:0 w 34. minucie meczu z Mołdawią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie jest 1500. golem w historii reprezentacji Polski.

Informację dotyczącą tej statystyki potwierdził na Twitterze portal PZPN "Łączy nas piłka".

Marzena Cyfert

Uczniowie starszych klas SP nr 17 we Wrocławiu gościli Juliusza Woźnego, wrocławskiego historyka i autora komiksów. Usłyszeli o Edycie Stein, wrocławskich miejscach z nią związanych, ale też o pracy nad komiksami.

Nikaragua: od początku roku reżim wydalił 34 osób duchownych

2024-04-30 13:15

34 katolickich osób duchownych musiało opuścić Nikaraguę w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2024 r. z powodu prześladowań Kościoła katolickiego przez reżim Daniela Ortegi i Rosario Murillo. Informację tę podała na niezależnej stronie internetowej „Despacho 505” badaczka i aktywistka Martha Molina, która na bieżąco informuje o atakach na Kościół w tym środkowoamerykańskim kraju.

Francja: siedmiu biskupów pielgrzymuje w intencji powołań

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...