Na prośbę respondentów opiszę dziś przykładowy sposób korzystania z zasobów serwisów typu YouTube. Osobiście używając przeglądarki Mozilla Firefox do zapisu plików na dysk, stosuję darmowe rozszerzenie do tej przeglądarki - DownloadHelper. Wystarczy wejść np. na stronę: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006 i kliknąć „Zainstaluj”. Po zainstalowaniu pojawi się w menu przeglądarki dodatkowa ikona, która uaktywnia się, gdy „dostrzega” na przeglądanej przez nas stronie materiały multimedialne w formacie flv. Wystarczy w nią wówczas kliknąć prawym klawiszem myszy, wybrać interesujący nas plik, jeśli jest ich więcej, i zapisać na dysk. Aby jednak móc takie pliki odtwarzać z komputera, potrzebny jest jeszcze odpowiedni do tego program. Wystarczy darmowy FLV Player, który można pobrać np. ze strony: www.dobreprogramy.pl/FLV-Player,Program,Windows,12407.html. Natomiast jeśli komuś chodzi o pobieranie plików z filmikami i muzyką z serwisów typu YouTube z automatycznym konwertowaniem ich na bardziej przyjazny format - np. avi dla filmów lub mp3 dla muzyki, proponuję darmowy program, który umieszczony jest na stronie: www.dobreprogramy.pl/Free-FLV-Converter,Program,Windows,15676.html. Program ten potrafi sam wyszukiwać interesujące nas dane na serwisach, które mu zaznaczymy (Youtube, Dailymotion, Google Video, Yahoo Video, MetaCafe, Veoh itp.). Pobierany za pośrednictwem programu klip automatycznie konwertowany może być do najpopularniejszych formatów (AVI, 3G2, WMV, MP4), w tym także dla urządzeń iPod i iPhone. Free FLV Converter oprócz standardowych ustawień umożliwia użytkownikowi dostosowywanie podstawowych parametrów konwersji audio (kodek, częstotliwość, tryb kanału, bitrate) i wideo (kodek, rozdzielczość, bitrate, ilość klatek na sekundę, format ekranu). Z kolei wbudowany odtwarzacz daje możliwość oglądania klipów bezpośrednio z poziomu programu, bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej. Uwaga, podczas instalacji tego programu kreator proponuje instalację dodatków, których stanowczo nie polecam.
Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez religii może skończyć się w sądzie?
2025-06-28 21:20
Andrzej Sosnowski
pl.fotolia.com
Decyzja Ministerstwa Edukacji o niewliczaniu ocen z religii i etyki do średniej może kosztować uczniów nawet 7 punktów przy rekrutacji do szkoły średniej. Dla niektórych to różnica między wymarzoną szkołą a listą rezerwową. Tymczasem prawnicy ostrzegają: „to złamanie prawa, a rodzice mają pełne prawo iść do sądu".
Rozważania na niedzielę ks. Mariusza Rosika: Bóg w dom – pokój w dom
2025-06-30 14:05
Ks. Mariusz Rosik
meczennicy.franciszkanie.pl
Wysyłając swych uczniów na misje, Jezus daje im szczegółowe wskazania, jak powinni postępować. Właśnie w ramach tzw. Mowy Misyjnej pojawia się nakaz: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, mówcie: Pokój temu domowi” (Łk 10,5). Jaką treść podsuwał Jezus pod pojęcie „pokoju”? Zapewne w Ewangelii pisanej po grecku dopatrywać się można tu nie tylko myśli judaistycznej, a więc środowiska życia Jezusa, ale także konotacji greckich, a może nawet rzymskich.