Reklama

Kościół

Krzyż Nerona – symbol prześladowania chrześcijan

Adobe Stock

Nie raz widzieliśmy ten symbol u kogoś na bransoletce, na bluzce czy zawieszony na szyi. Nie zastanawialiśmy się nawet co oznacza, bo był to dla nas zwyczajny znaczek. Ale czy na pewno zwyczajny? Przecież jest to złamany krzyż!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pacyfka, bo tak też nazywa się ten symbol był już znany od lat 60-tych XX wieku jako symbol pokoju. W rzeczywistości jest to teutoński znak ucieczki przed śmiercią. Postacią z nim związaną jest Neron, który to kazał ukrzyżować Piotra Apostoła właśnie na takim krzyżu. Złamany krzyż stał się symbolem prześladowców chrześcijan za czasów Nerona.

W latach 50-tych XX wieku adwokat Gerald Holtom miał otrzymać rozkaz od sympatyzującego z komunistami Bertranda Russella, aby zaprojektować symbol jednoczący lewicowych zwolenników pokoju w USA. Na znak jedności wybrano właśnie krzyż Nerona.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pochodzenia tego symbolu możemy szukać także z religii dalekowschodnich. Rozgałęzienie w formie litery "Y" wskazuje na święte słowo hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu, obarczone pełnią znaczeń ezoterycznych: Om. Symbolizuje ono Brahmę, Wisznu i Siwę jako boskie uosobienie energii lub pierwiastków: twórczego, zachowawczego i niszczycielskiego. Słowo Om wykorzystuje się także na początku zaklęć.

Reklama

Anton Szandor LaVey (satanista) używał tego symbolu przed czarnymi mszami i orgiami w kościele satanistycznym w San Francisco. Nowym członkom kościoła satanistycznego nakłada się symbol złamanego krzyża najczęściej wykonanego z drzewa balsamowego czy ceramiki, oznacza to zerwanie wszelkich więzi z chrześcijaństwem i zawarcie pokoju z szatanem.

Pacyfka to symbol okultystyczny, dlatego nie powinniśmy go nosić NIDY nawet jako ozdoby czy naszywki na ubraniach.

Dla wierzących krzyż to znak zwycięstwa i męki Chrystusa.

Podziel się cytatem

Pamiętajmy, że zanim zaczniemy coś nosić czy reklamować to zapoznajmy się z tym, bo może się okazać, że to nie jest zwykły znaczek, ale symbol okultystyczny, który może otworzyć nasze serce na działanie zła.

Podziel się:

Oceń:

+17 -3
2023-08-07 20:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Niebezpieczny znak w kształcie litery „S”

pixabay.com

Yin Yang to symbol wywodzący się z antycznej filozofii chińskiej. Ma on kształt okręgu wypełnionego po połowie w kolory: bieli i czerni, podzielonego po środku odwróconą literą „S”. W filozofii teoistycznej uważa się, że kolor czarny oznacza – żeńskość, a kolor biały – męskość i zarazem dominację.

Więcej ...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2024 roku.

Więcej ...

Zastępca Przewodniczącego KEP: świat pracy zaniepokojony "zielonym ładem"

2024-04-30 18:39

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Celem nadrzędnym duszpasterzy ludzi pracy jest prowadzenie ludzi do zbawienia, oraz ciągłe przypominanie o godności pracy, o podmiotowości i o prawach pracowników - powiedział KAI abp Józef Kupny z okazji święta 1 maja. - Jeśli chodzi o dodawanie energii duchowej, to wsparcie duszpasterzy jest nieocenione - ocenił zastępca przewodniczącego KEP. Przyznał też, że w środowiskach pracowniczych widać niepokój związany ze spodziewanymi konsekwencjami "Europejskiego zielonego ładu".

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...

Wiara

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...

Mistrz miłosierdzia

Wiara

Mistrz miłosierdzia

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

Kościół

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Legenda św. Jerzego

Święci i błogosławieni

Legenda św. Jerzego