Krzysztof Chmielewski wicemistrzem świata w pływaniu

PAP

Krzysztof Chmielewski zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce. 19-letni Polak uzyskał czas 1.53,62. Stracił 1,19 do Francuza Leona Marchanda.

Brązowy medal wywalczył Japończyk Tomoru Honda, który był wolniejszy od Chmielewskiego zaledwie o 0,04, a od Marchanda - o 1,23.

To był drugi finał w tegorocznych MŚ z udziałem polskiego pływaka. We wtorek szóste miejsce na 100 m st. grzbietowym zajął Ksawery Masiuk. (PAP)

+1 0
2023-07-26 14:04

Ekstraliga żużlowa - zawodnicy będą mogli jeździć tylko w Polsce

Pandemia koronawirusa wymusiła duże zmiany w regulaminach żużlowych opublikowanych właśnie na stronie PZMot. Dopóki obowiązuje przepis o obowiązkowej kwarantannie, zawodnicy nie będą mogli opuszczać kraju pod groźbą rozwiązania kontraktu przez klub.

Dzieweczko Lipska, módl się za nami...

2024-05-03 20:00

Karol Porwich/Niedziela

Od wieków żywa i nieustanna miłość do Matki Najświętszej sprawiła, że 2 lipca 1969 roku doszło do koronacji „Maryi Lipskiej w maleńkiej posturze”. Dokonał jej Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński.

Turniej WTA w Madrycie - Świątek wygrała w finale z Sabalenką

2024-05-04 22:18

PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Iga Świątek pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:5, 4:6, 7:6 (9-7) w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. To 20. w karierze impreza wygrana przez polską tenisistkę. Spotkanie trwało trzy godziny i 11 minut.