Reklama

Oddział dializoterapii w Lubartowie

Pomoc dla szpitala

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do lubartowskiego Szpitala trafiły dary z Niemiec. Szpital Katolicki z Muenster pw. św. Franciszka z prof. Ulrichem Graefe oraz Polska Misja Katolicka z tegoż miasta za pośrednictwem mgr Małgorzaty Wójcik, przekazali 6 aparatów do hemodializ i 4 pompy infuzyjne.
W 1999 r. w szpitalu przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubartowie powstał Oddział Dializoterapii. W nowocześnie urządzonych salach, poświęconych przez dziekana, ks. Andrzeja Tokarzewskiego jest 10 stanowisk do dializy i przez 3 zmiany od godz. 7.00 do 23.00 zabiegom poddawanych jest 50 pacjentów.
Najważniejsze dla pacjentów jest to, że na zabiegi może być każdy przyjęty, niezależnie od miejsca zamieszkania. Potrzebne jest tylko skierowanie od lekarza rodzinnego.
Po "swym królestwie" oprowadzał mnie kierownik Oddziału Dializoterapii i Nefrologii - dr hab. Wojciech Załuska. Wskazał na urządzenia współpracujące z aparatami. Jest to cały system uzdatniania wody szwedzkiej firmy SAMBRO. Lśniące czystością pomieszczenia dają pacjentom komfortowe warunki leczenia. Chorzy na nerki chwalą sobie obsługę.
We wrześniu w Lubartowie gościł prof. Graefe z grupą 3 lekarzy z Muenster. Lubartowski Szpital nawiązał dalszą współpracę. Goście z Niemiec obiecują kolejne urządzenia dla Oddziału w Lubartowie. Na początku roku 2003 na staż pielęgniarski wyjedzie mgr Barbara Sidor. Tam zapozna się z najnowocześniejszą aparaturą, która będzie na wyposażeniu lubartowskiego Szpitala.
Przy Starostwie Lubartowskim utworzona będzie szkoła języka niemieckiego z myślą o dalszych wyjazdach pielęgniarek do Muenster.
Ponieważ dializa wymaga częstych podłączeń do specjalistycznych aparatów, najłatwiejsze z nich korzystanie mają mieszkańcy powiatu lubartowskiego. Krótka droga dojazdu do szpitala. Ale Pan Ordynator, obiecuje każdemu pomoc i na mapce wiszącej w holu widać, że potrzebujący przyjeżdżają z różnych stron Lubelszczyzny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Od stycznia e-Doręczenia podstawowym sposobem przekazywania pism przez urzędy

2026-01-01 07:48

laciatek/Fotolia Fotolia

1 stycznia system e-Doręczeń stał się podstawowym sposobem doręczania pism, co oznacza, że wielu spraw nie można załatwić już przez ePUAP. 31 grudnia 2025 r. dla większości podmiotów publicznych, w tym urzędów, skończył się okres przejściowy we wdrażaniu e-Doręczeń.

Więcej ...

Wrócić do tego, co najważniejsze

2026-01-01 20:26

Biuro Prasowe AK

– Chcemy być przy Bogu wiedząc, że do Niego należy czas – zaznaczył bp Robert Chrzaszcz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej

Uroczystość NMP Królowej Polski w 2026 r. nie odbędzie...

Kościół

Uroczystość NMP Królowej Polski w 2026 r. nie odbędzie...

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Niedziela Kielecka

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

Kościół

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Kościół

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Polska gospodarzem Taizé 2026/2027!

Kościół

Polska gospodarzem Taizé 2026/2027!

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Nowenna do Świętej Rodziny

Wiara

Nowenna do Świętej Rodziny