Dnia 11 grudnia 2010 r. w Sandomierzu, w 31. rocznicę śmierci ks. Wincentego Granata, został zorganizowany Dzień Modlitwy i Refleksji: Wokół osoby i myśli sługi Bożego ks. Wincentego Granata. W ramach Dnia odbyła się sesja w Wyższym Seminarium Duchownym, a następnie w kościele seminaryjnym została odprawiona uroczysta Msza św., koncelebrowana pod przewodnictwem pasterza diecezji sandomierskiej bp. Krzysztofa Nitkiewicza, w intencji beatyfikacji Sługi Bożego. Homilię wygłosił pasterz radomski bp Henryk Tomasik. Po Mszy św. biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Artur Miziński poświęcił tablicę upamiętniającą sługę Bożego ks. Wincentego Granata, która znajduje się w kościele seminaryjnym, w miejscu złożenia jego doczesnych szczątków, ekshumowanych z pierwszego pochówku pod koniec listopada 2010 r.
Sympozjum umożliwiło spojrzenie na kandydata na ołtarze z perspektywy teologii oraz ukazało go jako człowieka wybitnego zarówno intelektualnie, jak i moralnie.
Jako pokłosie tego spotkania w maju 2011 r. Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu wydało publikację „Jego świadectwo trwa... Wokół sesji poświęconej życiu i myśli sługi Bożego ks. Wincentego Granata” (Sandomierz, 11 grudnia 2010 r., red. Z. Janiec, Sandomierz 2011, s. 188, 1 nlb., ilustr.).
Publikacja, poza tekstami wstępnymi, składa się z trzech części: „Świadectwo myśli. Uczniowie śladem Mistrza”; „Świadectwo ks. Wincentego Granata w świetle mediów”; „Świadectwo wiary. Nasza modlitwa wyrazem obecności sługi Bożego w życiu Kościoła”.
W słowie wstępnym czytamy: „Mamy nadzieję, że wezwanie, zawarte w Liście do Efezjan, «aby żyć prawdą w miłości» (Ef 4, 15), tak istotne w życiu i posłudze ks. Wincentego Granata, będzie także dla Czytelników drogowskazem na drodze do świętości”.
Publikacja została wzbogacona przez zamieszczone ilustracje i indeks nazwisk. Wieńczy ją modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu