Reklama

Niedziela Przemyska

Zawierzenie Rodziny Różańcowej Matce Bożej i bł. Rodzinie Ulmów w Markowej

Członkowie Róż Różańcowych w kościele w Markowej.

ks. Wojciech Kuzar

Członkowie Róż Różańcowych w kościele w Markowej.

W sobotę, 7 października 2023 r., w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej członkowie Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej spotkali się na modlitwie w Markowej, by zawierzyć rodzinę różańcową opiece Maryi i bł. Rodziny Ulmów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na uroczystości w kościele pw. św. Doroty wiernych przywitał ks. Roman Chowaniec, proboszcz parafii w Markowej. – Dzisiaj przybywamy tutaj, aby Panu Bogu przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów zawierzyć naszą posługę modlitewną, aby zawierzyć to nasze codzienne przesuwanie paciorków różańca, aby modlić się o to, by nasze domy, mieszkania i rodziny stawały się „domowym kościołem” – mówił ks. Chowaniec.

Centrum modlitwy członków Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas homilii, nawiązując do miejsca, w którym zgromadzili się członkowie rodziny różańcowej naszej archidiecezji, pasterz Kościoła Przemyskiego przypomniał, że wydarzenie beatyfikacji, które przeżywaliśmy 10 września, jest uwieńczeniem długiego procesu i pracy Kościoła przemyskiego. – Formalnie starania te trwały ponad 20 lat i zostały zakończone beatyfikacją. Oczywiście, jest jeszcze możliwa kanonizacja, ale to wymaga dalszych procedur, także i znaku od Pana Boga w postaci cudu.

Metropolita Przemyski mówił, że wszyscy jesteśmy zaproszeni, by tak jak bł. Rodzina Ulmów wejść na swoją drogę do świętości, choć często jest to droga niełatwa. – Chrystus uprzedzał swoich uczniów o tym, mówiąc, że każdy kto chce iść za Nim, bierze swój krzyż i naśladuje Chrystusa. Szeroka jest droga, która prowadzi do zguby, a wy – mówi Chrystus – wchodzicie przez ciasną bramę. Ciasną bramę, którą wytyczają nasze obowiązki, wyrażone w formie dziesięciu przykazań czy przykazania miłości Boga i bliźniego.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że czcząc w październiku Matkę Najświętszą, warto spojrzeć na nią jako na Matkę Męczenników. – Duch Święty na pewno kierował Maryją, kiedy przyjmowała Słowo Boże. Wspierał ją także, gdy docierały do niej trudne słowa od ludzi. Zrozumiała, że jej misja i zadanie będzie polegać na tym, by razem z synem, który jest Synem Bożym, będzie musiała cierpieć. Wiele doznała przykrości począwszy od narodzenia Chrystusa, aż do towarzyszenia Jezusowi obok krzyża.

Reklama

Odnosząc się do modlitwy różańcowej, która w październiku nabiera szczególnego znaczenia, abp Szal mówił, że rozważane tajemnice różańcowe pomagają nam budzić wiarę, trwać w nadziei i wypełniać życie uczuciem miłości.

Po Komunii Świętej nastąpiło przekazanie wybranym parafiom Sztandaru Róż Żywego Różańca, obrazu bł. Pauliny Jaricot, założycielki Stowarzyszenia Żywy Różaniec oraz Złotej Róży.

Z kolei po błogosławieństwie kończącym Mszę Świętą, kapłani celebrujący Msze Świętą przeszli przed ołtarz, przy którym znajdują się doczesne szczątki bł. Rodziny Ulmów. Tam odmówiono litanię do nowych błogosławionych oraz zawierzono im i Matce Bożej Rodzinę Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej.

Podziel się:

Oceń:

2023-10-11 10:17

Wybrane dla Ciebie

RPA: zastrzelono kolejnego kapłana

2024-04-30 13:10

Unsplash/pixabay.com

Biskupi Republiki Południowej Afryki potępili zabójstwo katolickiego księdza w stolicy kraju - Pretorii. Ks. Paul Tatu ze Zgromadzenia Najświętszych Stygmatów, który został zastrzelony, był byłym wieloletnim rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu RPA. Jego przewodniczący, biskup Sithembele Sipuka, wezwał w poniedziałek rząd kraju do podjęcia "natychmiastowych i skutecznych środków" w celu ochrony ludności.

Więcej ...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II kanonizował siostrę Faustynę Kowalską 30 kwietnia 2000 roku.

Więcej ...

Europo, nie zatracaj swej tożsamości! 20. rocznica przyjęcia Polski do UE

2024-04-30 20:55

Karol Porwich/Niedziela

Kościół - a w szczególności Jan Paweł II - odegrał kluczową rolę w reintegracji Europy po okresie zimnej wojny jak również na rzecz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gdyby Papież Wojtyła na progu referendum akcesyjnego nie zwrócił się do do rodaków w słowach: „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej!” oraz nie tłumaczył, że „wejście w struktury Unii Europejskiej na równych prawach z innymi państwami, jest dla naszego narodu i bratnich narodów słowiańskich wyrazem dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy”, być może historia potoczyłaby się inaczej. 1 maja mija 20. rocznica przyjęcia Polski do UE.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...

Wiara

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

Kościół

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

Mistrz miłosierdzia

Wiara

Mistrz miłosierdzia

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Legenda św. Jerzego

Święci i błogosławieni

Legenda św. Jerzego