Reklama

Kościół

Papież spotka się z duchowieństwem Rzymu

Ks. Tomasz Podlewski

Papież spotka się z duchowieństwem diecezji rzymskiej, której jest biskupem. Pierwsze od niemal pięciu lat tego typu spotkanie zaplanowano na 13 stycznia 2024 roku.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Będzie to jeden z elementów obchodów 1700-lecia papieskiej katedry - bazyliki św. Jana na Lateranie, którą papież Sylwester I poświęcił w 324 roku. Potrwają one od 9 listopada br. do 9 listopada roku przyszłego. Ich program zostanie przedstawiony 8 listopada na konferencji prasowej w Pałacu Laterańskim, który jest siedzibą Wikariatu Diecezji Rzymskiej.

Poprzednie spotkanie papieża Franciszka z rzymskim duchowieństwem odbyło się w tej samej świątyni 7 marca 2019 roku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2023-11-06 19:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież mianował swego delegata ds. administracji w bazylice Santa Maria Maggiore

episkopat.pl

Ojciec Święty mianował delegatem ds. administracji Kapituły Papieskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore dr Roberto Romano, dotychczasowego kierownika biura w Dyrekcji Muzeów i Dziedzictwa Kulturowego Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, z dniem 1 września 2024 r. - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

Nowenna do św. Krzysztofa

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna jest szczególną formą modlitwy, odprawianą przez dziewięć dni. Jest więc wytrwałym przypominaniem so­bie o potrzebie realizacji słów Chrystusa: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7). To swoista modlitwa wstawiennicza, polecana we własnej, czy też intencji bliźnich, ale opierająca się na szczególnym wstawiennictwie Pośredników, jakich Bóg postawił na naszej drodze życia.

Więcej ...

Śląskie: Jolanta L. zeznawała w śledztwie ws. śmierci ks. Blachnickiego

2026-07-22 16:40

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Jolanta L., która dawniej nosiła nazwisko Gontarczyk i według Instytutu Pamięci Narodowej w latach 80. w RFN wraz z mężem brała udział w inwigilacji ks. Franciszka Blachnickiego, zeznawała w środę w katowickim IPN jako świadek w śledztwie, w którym badane są okoliczności śmierci tego duchownego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Piła:

Wiara

Piła: "Jezus uratowany". Nauczyciele i uczniowie odnowili...

Nowenna do św. Ignacego Loyoli

Wiara

Nowenna do św. Ignacego Loyoli

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Figura św. Michała Archanioła z odciętą głową i...

Kościół

Figura św. Michała Archanioła z odciętą głową i...

Świadectwo z Milejczyc: To nie był zwykły cud, ale...

Wiara

Świadectwo z Milejczyc: To nie był zwykły cud, ale...

O. Marcin Ciechanowski: szkaplerz jest szatą, która...

Kościół

O. Marcin Ciechanowski: szkaplerz jest szatą, która...

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny