Reklama

Niedziela Częstochowska

Ks. Zbigniew Jeż dziękował za 30 lat kapłaństwa

Karol Porwich/Niedziela

18 grudnia abp Wacław Depo przewodniczył w parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie Mszy św., podczas której proboszcz ks. Zbigniew Jeż dziękował za 30 lat kapłaństwa. Na zakończenie Liturgii metropolita częstochowski poświęcił odnowioną kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Eucharystię koncelebrowali m.in. współbracia rocznikowi ks. Jeża. W modlitwie uczestniczyli również rodzice jubilata.

– Chcę razem z wami przeżywać radość kapłaństwa, którym zostałem obdarzony przez Chrystusa, abym służył ludziom – zwrócił się na początku Mszy św. do parafian ks. Jeż. Zachęcił, aby ta Eucharystia była uwielbieniem Boga w Jego darze kapłaństwa, poprzez który jest z nami i udziela swojej łaski. – Ja w sposób szczególny pragnę złożyć dziękczynienie oraz prosić, aby łaska Boża, która spływa w tym sakramencie na moją skromną, grzeszną osobę, przynosiła jak najlepsze owoce dla was, dla Kościoła, ku naszemu zbawieniu – przyznał duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zobacz zdjęcia: 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Zbigniewa Jeża i poświęcenie odnowionej kaplicy adoracji w kościele NMP Częstochowskiej w Częstochowie

W homilii abp Depo podkreślił, że „w historii można dostrzec obecność i działanie samego Boga przez konkretnego człowieka, a my stajemy się współuczestnikami tej tajemnicy”.

Przywołał również fragment wiersza pt. „Kapłaństwo” ks. Bonifacego Miązka: „Kiedy się począłeś człowieku w czarnej sutannie/ jakie wiatry cichły w kołysce/ abyś był solą ziemi? (...) Musisz iść po wysokość bez siły aniołów (...)/ Odpowiem sobie: jestem tylko glinianym dzbanem/ Który codziennie leczy wielka ręka Pana”.

Karol Porwich/Niedziela

Reklama

– To jest cały realizm kapłaństwa, który nie jest przesłanianiem Chrystusa poprzez nasze działanie i dzieła, które dokonują się za naszą sprawą, bo to Bóg sam działa w sercu pojedynczego człowieka, a poprzez jego posługę buduje wspólnotę – wyjaśnił metropolita częstochowski.

Hierarcha wezwał do modlitwy, aby Bóg „nauczył nas miłości do Kościoła i tak nas prowadził, abyśmy się przyczyniali do jego coraz głębszego budowania, i aby posyłał nam kapłanów i biskupów według Serca Bożego”.

Karol Porwich/Niedziela

– Po ludzku patrząc, ten jubileusz to ogromna radość i satysfakcja, a z drugiej strony wielkie poczucie odpowiedzialności, bo przecież kapłaństwo nie jest moją własnością, ale darem. Szafować nim jest niezwykle trudno, choć zarazem jest to piękne – powiedział „Niedzieli” ks. Jeż.

Artykuł o parafii NMP Częstochowskiej opublikujemy w nr. 53 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 31 grudnia.

Podziel się:

Oceń:

2023-12-18 21:40

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nic nie znaczę bez Jezusa

Sławomira Surowiecka

Takimi słowami podsumował swoją dotychczasową drogę ks. Robert Glen, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ręcznie, z okazji jubileuszu kapłaństwa.

Więcej ...

Leon XIV przyjął prezydenta Niemiec. Rozmowy o Ukrainie i Gazie

2025-09-22 17:40

Vatican Media

Leon XIV przyjął w poniedziałek na prywatnej audiencji prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, któremu towarzyszyła małżonka Elke. Rozmowy dotyczyły m.in. wojny na Ukrainie i sytuacji humanitarnej w Gazie.

Więcej ...

Uczy godzić patriotyzm z religijnością

2025-09-23 10:00
Relikwie św. Maurycego zostały wprowadzone do kościoła w uroczystej procesji.

Magdalena Lewandowska

Relikwie św. Maurycego zostały wprowadzone do kościoła w uroczystej procesji.

Parafia św. Maurycego we Wrocławiu zainaugurowała Rok Jubileuszowy 800-lecia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Kościół

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Incydent z udziałem prezydenta Nawrockiego w USA....

Wiadomości

Incydent z udziałem prezydenta Nawrockiego w USA....

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

Wiadomości

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

Felietony

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Wiara

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Pismo Święte podkreśla potrzebę uczciwości

Wiara

Pismo Święte podkreśla potrzebę uczciwości

Matka Boża Płacząca

Wiara

Matka Boża Płacząca