Franciszek przypomniał zmarłego przed rokiem Benedykta XVI
st/KAI
Paweł Wysoki
Skromny robotnik w winnicy Pana był dla świata skałą wiary
Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał, że przed rokiem zmarł jego poprzednik, papież Benedykt XVI.
Rok temu zakończył swoją ziemską pielgrzymkę papież Benedykt XVI, posługujący Kościołowi z miłością i mądrością. Odczuwamy wobec niego wiele miłości i bardzo wiele wdzięczności, tak wiele podziwu. Niech nam błogosławi i towarzyszy z nieba. I brawa dla Benedykta XVI - powiedział Franciszek.
Franciszek u św. Marty: strzeżmy nadziei Królestwa Bożego, nie szukajmy widowisk
st (KAI) / Watykan / KAI
Mazur/episkopat.pl
Do strzeżenia w życiu dnia powszedniego nadziei Królestwa Bożego i nie ulegania pokusie poszukiwania nowych objawień i widowisk zachęcił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii nawiązał do czytanej dziś Ewangelii (Łk 17,20-25), mówiącej, że Królestwo Boże już jest obecne, chociaż nie przyjdzie dostrzegalnie.
Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której modlił się o. Pio
Fragment książki „Tajemnice stygmatyków”, Grzegorz Fels
Agata Pieszko
Relikwiarz św. Gemmy Galgani w kościele na wrocławskich
Partynicach
Pierwszą świętą, która zmarła i została kanonizowana w XX wieku, była Gemma Galgani. Święty Ojciec Pio wyznał kiedyś, że codziennie modlił się za jej wstawiennictwem, ucząc się od niej pokory i umiejętności przyjmowania cierpienia. I nie był to jedyny święty, który zafascynował się ufnym podejściem do życia i cierpienia tej młodziutkiej włoskiej dziewczyny. Święty papież Paweł VI powiedział o niej: „Córka męki i zmartwychwstania, umiłowana córka Kościoła, który sama czule miłowała”.
Skoro Bóg wszystko wie i wszystko może, dlaczego nie przeszkadza złu?
2025-04-11 20:30
Oprac. na podst. "Youcat polski. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych" oraz "Katechizmu Kościoła Katolickiego"
Adobe Stock
Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W kolejnym dniu naszego katechizmu odpowiedź na pytanie – dlaczego Bóg nie przeszkadza złu, skoro wie i może wszystko?