Reklama

Polska

Prymas Polski: kocham Lednicę

Piotr Drzewiecki

Nowy prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczy Mszy św., jaka rozpoczęła się wieczorem na Polach Lednickich. W 18. Spotkaniu Młodych na Lednicy uczestniczy już 70 tys. młodych z całej Polski. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „W imię Syna” i przy krzyżu i ikonie Salus Populi Romani – symbolach Światowych Dni Młodzieży, które peregrynują po Polsce. O to, by dawać świadectwo zaapelował do młodych prymas Polak i zapewnił, że od początku swojego posługiwania biskupiego „kocha Lednicę”.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Pod Bramą Rybą na Lednicy obecni są także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i jego zastępca metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Eucharystię koncelebrują także księża, którzy przyjechali na lednickie spotkanie wraz z młodzieżą. - Jesteście dobrem narodowym – mówił do nich o. Jan Góra OP i dziękował za towarzyszenie młodzieży. Wyraził radość, że „Lednica ma swoje miejsce w krajobrazie polskiego duszpasterstwa” i że dzisiejszej Mszy na Lednicy przewodniczy „nasz wypróbowany przyjaciel” - abp Polak.

Prymas Polski, który dziś w południe odbył ingres do katedry w Gnieźnie zapewnił młodzież, o swojej radości, że w tym ważnym dla niego dniu może być na Lednicy. - Od początku mojego posługiwania biskupiego kocham Lednicę. Przyprowadził mnie tutaj abp Henryk Muszyński - wspomniał swego poprzednika prymasa-seniora, który także w tym roku przybył na lednickie spotkanie młodych.

Reklama

Zwracając się do młodych powiedział, że w ich twarzach dostrzega twarz Chrystusa. - Dziś spotykamy się, by powiedzieć sobie, że jesteśmy synami w Synu Jednorodzonym Jezusie Chrystusie – odkryć i uwierzyć w nasze przybrane synostwo i żyć nim każdego dnia – mówił.

Dominikaninowi o. Górze podziękował, „że tak wiernie trwa na Lednicy - już18 lat”. - Wchodzimy w wiek dojrzały. Zdolni by dawać świadectwo i o to bardzo Lednicę proszę – powiedział abp Polak.

Tuż przed Mszą na Pola Lednickie wbiegło 86 maratończyków którzy w południe wystartowali sprzed Poznańskich Krzyży. Po pokonaniu 46 km z Poznania, młodzież zebrana na Lednicy powitała ich gromkimi oklaskami.

2014-06-07 20:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koncert Tyle Dobra

2020-01-22 19:50

Koncert Tyle Dobra odbędzie się 8 lutego 2020 na Polach Lednickich w domu św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 17:00.

Więcej ...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"?

Niedziela łowicka 6/2003

Piotr Drzewiecki

Więcej ...

Katedra polowa: Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej

2020-01-27 13:40

Cezary Piwowarski/ pl.wikipedia.org

Poranną Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego uczczono pamięć ofiar II wojny światowej w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Eucharystii koncelebrowanej przez kapelanów Ordynariatu Polowego przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek. Dziś, w rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Cud z Auschwitz

Historia

Cud z Auschwitz

Polacy triumfują w Zakopanem

Sport

Polacy triumfują w Zakopanem

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne

Niedziela Łódzka

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne "Jezus Uzdrawia"

Nawracajcie się

Wiara

Nawracajcie się

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...