Reklama

Kościół

Gratias Domine

Archiwum ks. Zbigniew Kucharski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W aspekcie m.in. powyższych pytań odbyło się 13.02. br. w formie on-line spotkanie Prezydium Duszpasterstwa Środowisk Laudato Si. „Budzenie świadomości i wrażliwości sumień w zakresie poszanowania środowiska naturalnego, które powierzył nam Bóg Ojciec Stworzyciel jest bardzo ważne. Zaniedbania w tej przestrzeni wychodzą od człowieka i wracają negatywnie z powrotem do człowieka. Nie szanując praw natury w konsekwencji nie szanujemy samych siebie.” – mówił bp Tadeusz Lityński przewodniczący Zespołu Laudato Si przy Radzie ds. Społecznych przy KEP.

Diecezjalni Duszpasterze z Rzeszowa i Sosnowca podnieśli konieczność prowadzenia działań edukacyjnych w środowisku kościelnym m.in. przez organizowanie różnego rodzaju konferencji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Komunikacja w zakresie ekologii, teologii stworzenia jest także potrzebna w samym środowisku osób duchownych, nie tylko świeckich.” – mówił ks. dr Antoni Skowroński.

O. Cordian i br. Mateusz wskazali na potrzebę pielęgnowania bogactwa duchowego św. Franciszka z Asyżu.

Ksiądz Marek Jasianek, będąc również zaangażowanym w harcerstwo podkreślał konieczność rozwinięcia współpracy ze środowiskami młodzieżowymi.

Również w czasie spotkania omówiono propozycje różnych inicjatyw duszpasterskich oraz ramowy kalendarz proponowanych działań na obecny rok.

W spotkaniu uczestniczyli oraz prezydium tworzą:

Reklama

Bp Tadeusz Lityński, ks. dr Antoni Skowroński – diec. ełcka, ks. dr Michał Borda – diec. sosnowiecka, ks. dr Krzysztof Wiczkiewicz – diec. rzeszowska, ks. Marek Jasianek – diec. kaliska, o. Cordian Szwarc – diec. warmińsko-mazurska, br. Mateusz Włosiński – diec. kielecka, ks. dr Zbigniew Kucharski. Podczas obrad ustalono kierunki działań na najbliższy czas oraz kalendarium.

Dyskusja była również poświęcona przygotowaniom ogólnopolskiego spotkania diecezjalnych duszpasterzy środowisk Laudato Si, które jest toworzone już przez 32 diecezje, a odbędzie się w kwietniu.

Ks. Zbigniew Kucharski - Sekretarz Zespołu Laudato Si przy Radzie ds. Społecznych przy KEP

Podziel się:

Oceń:

2024-02-14 10:01

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nie trujmy się jedzeniem

Adobe Stock

Dlaczego, choć zdrowe odżywianie się jest tematem licznych rozpraw naukowych i niezliczonych publikacji medialnych, wciąż lekceważymy zalecenia specjalistów i sami sobie szkodzimy, źle jedząc?

Więcej ...

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Karol Porwich/Niedziela

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie, aby przez 9 dni odmawiała szczególne modlitwy i tym samym sprowadzała rzesze grzeszników do zdroju Jego miłosierdzia.

Więcej ...

Baranek pokonał nasze oddalenie od Boga

2025-04-18 22:17
Punktem kulminacyjnym liturgii była adoracja krzyża.

Magdalena Lewandowska

Punktem kulminacyjnym liturgii była adoracja krzyża.

– Jezus jest świątynią, ofiarą, arcykapłanem. To On rozwiązuje podstawowy problem człowieka, naszego wielkiego oddalenia od Boga – podkreślał podczas liturgii Wielkiego Piątku bp Maciej Małyga.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Kościół

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?