Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba zachęcają do odmawiania Nowenny w intencji Ukrainy

Rycerze Kolumba

W myśl słów św. Pawła by „zło dobrem zwyciężać” (Rz 12, 21) i w obliczu zbliżającej się drugiej rocznicy wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie, Rycerze Kolumba zachęcają wszystkich katolików do wspólnej modlitwy Nowenną o Pokój i Uzdrowienie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Międzynarodowa, ponad 2-milionowa wspólnota Rycerzy Kolumba swoją akcję modlitewną rozpoczyna u progu Wielkiego Postu, w czwartek 15 lutego, czyli dzień po Środzie Popielcowej. Ostatni dzień Nowenny przypadnie na 23 lutego, przeddzień rocznicy wojny w Ukrainie.

Rycerze zachęcają nie tylko do odmawiania Nowenny indywidualnie, ale przede wszystkim do wspólnotowego organizowania modlitwy w parafiach wraz z innymi grupami i członkami lokalnej wspólnoty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Intencje Nowenny każdego dnia skupiają się na innej grupie – poszkodowanej przez wojnę lub takiej, na którą wojna wpłynęła w sposób szczególny. Rycerze Kolumba zapraszają zatem wszystkich katolików do wspólnej modlitwy m.in. za wdowy, sieroty, poległych, weteranów, ratowników i służby medyczne.

Treść Nowenny można znaleźć na stronie Rycerzy Kolumba w Polsce.

Ponadto, każdego dnia w swoich mediach społecznościowych Rycerze będą publikowali nowe wideo, w którym reprezentant danej grupy będzie czytać refleksję na dany dzień i prowadzić modlitwę.

„Sytuacja na froncie dynamicznie się zmienia, a inicjatywę raz po raz przejmują obie strony, dlatego trudno będzie znaleźć szanse na zakończenie wojny” – powiedział Krzysztof Zuba Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy w Polsce. „Stąd tak ważna jest modlitwa w intencji pokoju, gdyż dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Naszą gorliwością możemy odmienić sytuację na Ukrainie” – dodał.

Nowenna napisana przez młodą Ukrainkę mieszkającą w Polsce jest przygotowana w taki sposób, by można ją było odmawiać niezależnie od daty, również po drugiej rocznicy. W ten sposób Rycerze chcą zaprosić do nieustającej modlitwy w intencji poszkodowanych.

Nowenna wpisuje się w szerszy kontekst działań pomocowych wspólnoty Rycerzy Kolumba. Szacuje się, że dotychczas Rycerze pomogli 1,6 milionom osób poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie. Za pomocą Konwojów Miłosierdzia około 10 tysięcy Rycerzy w Polsce i Ukrainie dostarczyło potrzebującym ponad 3,5 tysiąca ton żywności i innych artykułów, w tym 250 tysięcy paczek z pożywieniem, 4 tysiące zimowych kurtek dla dzieci, 60 tysięcy różańców, a także setki wózków inwalidzkich, generatorów prądu i innych niezbędnych środków.

Reklama

***

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 18 lat i liczą ponad 7 tysięcy członków działających w blisko 300 parafiach na terenie 33 diecezji. Ich krajowym przywódcą, Delegatem Stanowym, jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, Kapelanem Stanowym, jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

Podziel się:

Oceń:

+3 0
2024-02-14 11:12

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba nagrodzili w Licheniu najlepsze programy charytatywne i mianowali Rodzinę Roku

rycerzekolumba.com

Więcej ...

Wytrwajcie w miłości mojej!

2024-05-03 22:24

Agata Kowalska

Wytrwajcie w miłości mojej! – mówi jeszcze Jezus. O miłość czy przyjaźń trzeba zabiegać, a kiedy się je otrzymuje, trzeba starać się, by ich nie spłoszyć, nie zmarnować, nie zniszczyć. Trzeba podjąć wysiłek, by w nich wytrwać. Rzeczy cenne nie przychodzą łatwo. Pojawiają się też niezmiernie rzadko, dlatego cenić je trzeba, kiedy się wreszcie je osiągnie, trzeba podjąć starania, by w nich wytrwać.

Więcej ...

O Świętogórska Panno z Gostynia, módl się za nami...

2024-05-04 20:50

Karol Porwich/Niedziela

Piąty dzień naszego majowego pielgrzymowania pozwala nam stanąć na gościnnej ziemi Archidiecezji Poznańskiej. Wśród wielu świątyń, znajduje się Świętogórskie Sanktuarium, którego sercem i duszą jest umieszczony w głównym ołtarzu obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem i kwiatem róży w dłoni.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Kim był św. Florian?

Kim był św. Florian?

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...