Rzecznik redemptorystów: w gmachu muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu nie powstaje klasztor
o. Piotr Dettlaff CSsR/KAI
Red./ak/GRAFIKA CANVA
- Żaden poprzedni, jak i obecny zarząd Prowincji Warszawskiej Redemptorystów nie wydał dokumentu, w którym ustanowiłby dom zakonny w gmachu Muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu i nigdy nie rozważał podjęcia takiej decyzji - pisze rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów w przekazanym KAI oświadczeniu. Rzecznik dementuje pojawiające się ostatnio w mediach informacje nt. rzekomego "klasztoru redemptorystów" powstającego w Toruniu oraz zwraca uwagę na konsekwencje prawne rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.
Oświadczenie Rzecznika Prasowego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów
W związku z informacjami, które w ostatnich dniach pojawiają się w mediach na temat rzekomego "klasztoru redemptorystów" powstającego w Toruniu, w budynku Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II przy ul. Starotoruńskiej 1A, oświadczamy, że zarówno żaden poprzedni, jak i obecny zarząd Prowincji Warszawskiej Redemptorystów nie wydał żadnego dokumentu, w którym ustanowiłby w tym miejscu dom zakonny (klasztor) i nigdy nie rozważał podjęcia takiej decyzji.
Zwracamy także uwagę wszystkich osób lub podmiotów, które nadal będą rozpowszechniać nieprawdziwą informację, jakoby w budynku muzeum znajdował się wyżej wymieniony "klasztor", na wypływające z tego dla nich konsekwencje prawne.
Uwielbienie, modlitwa, uliczna ewangelizacja, wspólny taniec, śpiew i gra na instrumentach połączyły młodzież 13 października podczas Toruńskiej Strefy Chwały zorganizowanej przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej Kotwica.
Paulini na Jasnej Górze i na całym świecie mają dziś swoje święto
2025-01-15 16:33
BP @JasnaGóraNews/KAI
news.jasnagora.pl
Paulini świętują na Jasnej Górze
Jest człowiekiem, którego sposób życia pokazuje, że pełną nadzieję złożył w Bogu, nie w drugim człowieku, nie w posiadaniu, nie w komforcie i bezpieczeństwie swego życia czy spełnionych ambicjach - mówią paulini o swoim duchowym ojcu, patronie zakonu. Dziś zakonnicy, na Jasnej Górze i we wszystkich klasztorach na świecie, przeżywają uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, żyjącego w Egipcie na przełomie III i IV w. Od ponad 700 lat naśladują go w życiu kontemplacyjnym, „pustyni serca” i klasztornej klauzury. Od jego imienia pochodzi nazwa wspólnoty - Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika.
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, ale i jego następcy nie będą już zasiadać w kapitule medalu Cracoviae Merenti, przyznawanego za szczególne zasługi dla Krakowa. Miejsce hierarchy Kościoła zajmie dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Tak zdecydowali w środę radni miasta.