Reklama

Kościół

Bp Włodarczyk: jeśli sami doświadczymy nawrócenia, bardziej docenimy Boże miłosierdzie

flick.com

„Jeśli sami doświadczymy nawrócenia, bardziej docenimy Boże miłosierdzie” - mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania z księżmi dziekanami, zachęcając ich do tworzenia Kościoła, który ma „być domem dla grzeszników, czyli każdego”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po wspólnej modlitwie w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, biskup bydgoski przypomniał, że każdy, a zwłaszcza kapłan, jest zaproszony do nawrócenia. - Łatwo o nim mówić, trudniej samemu zrobić ten krok. Jednak mamy świadomość, że może on się dokonać nie własną siłą, ale poprzez łaskę Bożego miłosierdzia - dodał.

Bp Krzysztof Włodarczyk przywołał jedno z pytań do papieża Franciszka, zadane jemu przez o. Antonio Spadaro SJ dla jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica”, po wyborze na Stolicę Piotrową - kim jest Jorge Mario Bergoglio? - Ojciec Święty odpowiedział: „…grzesznikiem, na którego spojrzał Jezus” - cytował, podkreślając, że sednem sprawy, jądrem katolickości, jest spotkanie między nami, grzesznikami, a Bogiem niezmiernego miłosierdzia”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dalej za papieżem bp Włodarczyk przypomniał, że „Kościół, z którym mamy trzymać, jest domem dla wszystkich, nie tylko małą kaplicą, która może pomieścić małą grupkę wybranych osób”. Przywołał także postać św. Pawła VI. - Ojciec Święty mówił, że Kościół nie ma misji. On jest misją, gdyż jego zadaniem jest czynić tak, by miłosierne spojrzenie Jezusa spoczęło na każdym człowieku na świecie. Stąd najpierw powinno być to spojrzenie na krzyż, a dopiero następnie dyscyplina moralna i duchowa, która przywiedzie ludzi do głębszego upodobnienia się do Chrystusa - zaznaczył biskup bydgoski.

Księża dziekani zostali zapoznani z najpilniejszymi sprawami dotyczącymi diecezji. - Rozmawialiśmy o uprawnieniach dla spowiedników, procedurach apostazji, archiwizacji dokumentów parafialnych, jak i o procesie ujednolicenia nazw parafii i podmiotów kościelnych diecezji. Została poruszona kwestia sytuacji społeczno-politycznej ze wskazaniem na apel przewodniczącego KEP, który jest prośbą o modlitwę i post w intencji ojczyzny - dodał kanclerz bydgoskiej kurii, ks. prałat Grzegorz Nowak.

Podziel się:

Oceń:

+4 0
2024-02-28 19:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: Bóg szaleje z miłości do mnie

flick.com

„Bóg szaleje z miłości do mnie i chce, by ta miłość została odwzajemniona” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk w bydgoskiej parafii Opatrzności Bożej. Ordynariusz odwiedził wspólnotę na Kapuściskach, gdzie od uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczęto „dni modlitwy kolędowej”.

Więcej ...

Co judaizm, islam i chrześcijaństwo mówią o aborcji, eutanazji, karze śmierci, antykoncepcji i rozwodach?

Adobe.Stock

Więcej ...

Papież ws. ataku Iranu na Izrael: należy zrobić wszystko, aby uniknąć dalszej eskalacji

2024-04-14 13:47

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Regina Caeli" w Watykanie zaapelował o pokój na Bliskim Wschodzie. Papież, odnosząc się do ataku Iranu na Izrael, powiedział, że należy zrobić wszystko, aby uniknąć dalszej eskalacji: "Wzywam was, abyście nie podejmowali żadnych środków, które mogłyby uruchomić spiralę przemocy i wciągnąć Bliski Wschód w jeszcze większy konflikt wojenny". Izraelskie siły obronne ogłosiły, że w nocy z soboty 13 kwietnia na niedzielę 14 kwietnia w Izrael uderzyło ponad 300 irańskich rakiet i dronów, z czego 99 proc. zostało przechwyconych. Na chwilę obecną nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych i nie jest jeszcze nieokreślona liczba rannych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozważania na niedzielę: Wiara to fakty, nie teoria

Wiara

Rozważania na niedzielę: Wiara to fakty, nie teoria

Panie! Umacniaj mnie na drodze dawania świadectwa o Tobie!

Wiara

Panie! Umacniaj mnie na drodze dawania świadectwa o Tobie!

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Wiadomości

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Oblicze Jezusa Miłosiernego nad Częstochową

Niedziela Częstochowska

Oblicze Jezusa Miłosiernego nad Częstochową

Gdzie szukać Bożego Miłosierdzia?

Wiara

Gdzie szukać Bożego Miłosierdzia?

Krzyżu mój, Krzyżu – com dla Ciebie zrobił? Słów...

Kościół

Krzyżu mój, Krzyżu – com dla Ciebie zrobił? Słów...

Maryja – Matką s. Faustyny

Wiara

Maryja – Matką s. Faustyny