Reklama

Konrad Figiel
Uczniowie chcą pomagać, bo wiedzą, że caritas znaczy

Szkolne Koło Caritas

Serca wypełnione miłością

2018-12-02 08:06

(buk)

W Zespole Szkół nr 12 przy u. Sławinkowskiej w Lublinie działalność rozpoczęło Szkolne Koło Caritas. Inicjatorem i opiekunem koła jest katechetka Joanna Kowlczyk.

Koło zostało powołane na wniosek Lucjana Miciuka, dyrektora ZS. Opiekę duchową nad ponad 40. wolontariuszami sprawuje ks. Eugeniusz Zarębiński, proboszcz parafii św. Stanisława w Lublinie. Deklarację podjęcia służby na rzecz potrzebujących jako pierwsi złożyli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki. - Ich serca są bardzo gorące, bo dostrzegają, że współczesny świat cierpi na brak miłości; chcą się nią dzielić i nieść ją tam, gdzie najbardziej jej brakuje - mówi Joanna Kowalczyk. Po konsultacjach z uczniami, katechetka na patrona koła zaproponowała św. Jana Pawła II. - Nosić imię takiego patrona to dla nas zaszczyt i zobowiązanie; pełna miłości i szacunku wobec każdego człowieka postawa Ojca Świętego będzie inspiracją w podejmowanych zadaniach - dodaje opiekunka SKC.

Reklama

Podczas uroczystej inauguracji koła młodzi wolontariusze zaprezentowali program artystyczny o idei dobra i bezinteresowności pt. „Sercem patrz…”. W obecności społeczności szkolnej został podpisany dokument powołujący Szkolne Koło Caritas, a Monika Matacz, koordynatorka SKC w Caritas Archidiecezji Lubelskiej, wręczyła wolontariuszom legitymacje. Koło Caritas na Sławinie będzie prowadzić działania o charakterze dobroczynnym, włączając się w zadania opiekuńcze i wychowawcze na terenie szkoły, parafii i diecezji. - Moi uczniowie chcą pomagać, bo wiedzą, że caritas znaczy miłość - podkreśla J. Kowalczyk. Jednym z pierwszych zadań, jakie stoją przed wolontariuszami, będzie włączenie się w świąteczną zbiórkę żywności i rozprowadzanie wigilijnych świec Caritas.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Dentysta w Afryce

Dentysta w Afryce

Święto we wspólnocie domu

Święto we wspólnocie domu

,,Wyrok

,,Wyrok" - komiks o płk. Jerzym Woźniaku

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem