Reklama

Zofia Białas

Promocja debiutanckiego tomiku Anny Kubarycz „Potrzeby Fizjo (nie) Logiczne

2019-03-06 14:14

Zofia Białas

Spotkanie promocyjne tomiku „Potrzeby Fizjo (nie) Logiczne odbyło się 5 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Na spotkanie, które poprowadziła Alina Frejusz – dziennikarka Radia Ziemi Wieluńskiej przybyli przedstawiciele władz powiatowych ze Starostą Wieluńskim Markiem Kielerem, przyjaciele Autorki i sympatycy jej twórczości.

Przedstawiając Autorkę, Magdalena Wicher – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu powiedziała m.in.: urodziła się w 1983 r. w Łasku, mieszkała w Raciszynie, obecnie jest mieszkanką Działoszyna. W Działoszynie ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie – Skłodowskiej, klasa ogólna z elementami dekoratorstwa. Od zawsze pasjonuje się poezją współczesną, muzyką i rękodziełem (w tomiku reprodukcje jej prac plastycznych). Wiersze Anny Kubarycz ukazywały się w tygodniku „Angora” oraz w antologii Regionalnego Klubu Literackiego „Drzewo Poznania”. Debiutancki tomik ukazał się w IV 2018 r. w Krakowie w Wydawnictwie Miniatura, co dla Autorki, jak sama powiedziała, jest wielkim wyróżnieniem.

Pierwszym, który zwrócił uwagę na jej wiersze był M. Koprowski. On też zasugerował pokazanie ich szerszej publiczności czytelniczej, on też wybrał Wydawnictwo Miniatura, do którego posłała swoje wiersze.

Po długim oczekiwaniu, z Wydawnictwa Miniatura przyszła odpowiedź podpisana przez p. Miecisława Mączkę ze słowami: „Kochana pani Poetko wydamy ci piękny tomik poezji”. Dzięki tym słowom uwierzyłam, powiedziała Autorka, że jestem poetką. Śmiało mogę powiedzieć: mój wybór, moje ilustracje, mój tomik.

Reklama

Odpowiadając na pytanie prowadzącej - Co znaczy tytuł tomiku? - powiedziała: człowiek ma wiele pragnień i potrzeb, innych niż te, które zaspokaja codzienne. Jeden kocha muzykę, inny taniec, jeszcze inny poezję, poprzez którą wyraża swoje emocje, uczucia, fascynację ludzkim ciałem, dotykiem, urodą duszy, pokazuje dylematy kobiety, żony, matki, kochanki, potrzebę czułości i bycia z kimś… Pisze także wiersze o poezji, którą na chwilę zarzuciła, by poświęcić się wychowaniu córki, wspomina także Jana Pawła II: (JP II)

zachwycił nas starością

pokazał jak pięknie umierać

bezradność była Jego siłą

wygrał wojnę milczeniem

drżąca ręką pokazał nam drogę

którą wyściełał miłością

i odszedł

w czasie burzy z nieba

deszczem i grzmotem

przypomina że jest

i czuwa

słońce nad łąką

ciepłe jak Jego uśmiech

wiatr dotykiem Jego dłoni

mierzwi włosy dzieciom

Dziś, kiedy wie, ile prawdy niosą słowa Miecisława Mączki mówiące o cierpliwości poety: „Niecierpliwość postaw do kąta” swoim wierszom pozwala dojrzewać, czasami to trwa lata, począwszy od chwili zapisania pierwszego słowa czy myśli na małej karteczce (warto takową zawsze mieć pod ręką) …

Autorkę inspiruje twórczość Jonasza Kofty, Wisławy Szymborskiej, Jerzego Ficowskiego. Pierwszymi czytelnikami i recenzentami jej wierszy są: przyjaciółka Marta (pierwsza) i poeta Maciej Bieszczad.

Jeżeli chcesz zobaczyć siebie , zajrzyj do tomiku Anny Kubrycz i czytaj ! Każdy wiersz to esencja życia…

Tagi:
spotkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Rekolekcje adwentowe  w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rekolekcje adwentowe w parafii św. Barbary w Wieluniu

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem