Reklama

Niedziela Częstochowska

Promocja debiutanckiego tomiku Anny Kubarycz „Potrzeby Fizjo (nie) Logiczne

2019-03-06 14:14

Zofia Białas

Spotkanie promocyjne tomiku „Potrzeby Fizjo (nie) Logiczne odbyło się 5 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Na spotkanie, które poprowadziła Alina Frejusz – dziennikarka Radia Ziemi Wieluńskiej przybyli przedstawiciele władz powiatowych ze Starostą Wieluńskim Markiem Kielerem, przyjaciele Autorki i sympatycy jej twórczości.

Przedstawiając Autorkę, Magdalena Wicher – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu powiedziała m.in.: urodziła się w 1983 r. w Łasku, mieszkała w Raciszynie, obecnie jest mieszkanką Działoszyna. W Działoszynie ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie – Skłodowskiej, klasa ogólna z elementami dekoratorstwa. Od zawsze pasjonuje się poezją współczesną, muzyką i rękodziełem (w tomiku reprodukcje jej prac plastycznych). Wiersze Anny Kubarycz ukazywały się w tygodniku „Angora” oraz w antologii Regionalnego Klubu Literackiego „Drzewo Poznania”. Debiutancki tomik ukazał się w IV 2018 r. w Krakowie w Wydawnictwie Miniatura, co dla Autorki, jak sama powiedziała, jest wielkim wyróżnieniem.

Pierwszym, który zwrócił uwagę na jej wiersze był M. Koprowski. On też zasugerował pokazanie ich szerszej publiczności czytelniczej, on też wybrał Wydawnictwo Miniatura, do którego posłała swoje wiersze.

Po długim oczekiwaniu, z Wydawnictwa Miniatura przyszła odpowiedź podpisana przez p. Miecisława Mączkę ze słowami: „Kochana pani Poetko wydamy ci piękny tomik poezji”. Dzięki tym słowom uwierzyłam, powiedziała Autorka, że jestem poetką. Śmiało mogę powiedzieć: mój wybór, moje ilustracje, mój tomik.

Reklama

Odpowiadając na pytanie prowadzącej - Co znaczy tytuł tomiku? - powiedziała: człowiek ma wiele pragnień i potrzeb, innych niż te, które zaspokaja codzienne. Jeden kocha muzykę, inny taniec, jeszcze inny poezję, poprzez którą wyraża swoje emocje, uczucia, fascynację ludzkim ciałem, dotykiem, urodą duszy, pokazuje dylematy kobiety, żony, matki, kochanki, potrzebę czułości i bycia z kimś… Pisze także wiersze o poezji, którą na chwilę zarzuciła, by poświęcić się wychowaniu córki, wspomina także Jana Pawła II: (JP II)

zachwycił nas starością

pokazał jak pięknie umierać

bezradność była Jego siłą

wygrał wojnę milczeniem

drżąca ręką pokazał nam drogę

którą wyściełał miłością

i odszedł

w czasie burzy z nieba

deszczem i grzmotem

przypomina że jest

i czuwa

słońce nad łąką

ciepłe jak Jego uśmiech

wiatr dotykiem Jego dłoni

mierzwi włosy dzieciom

Dziś, kiedy wie, ile prawdy niosą słowa Miecisława Mączki mówiące o cierpliwości poety: „Niecierpliwość postaw do kąta” swoim wierszom pozwala dojrzewać, czasami to trwa lata, począwszy od chwili zapisania pierwszego słowa czy myśli na małej karteczce (warto takową zawsze mieć pod ręką) …

Autorkę inspiruje twórczość Jonasza Kofty, Wisławy Szymborskiej, Jerzego Ficowskiego. Pierwszymi czytelnikami i recenzentami jej wierszy są: przyjaciółka Marta (pierwsza) i poeta Maciej Bieszczad.

Jeżeli chcesz zobaczyć siebie , zajrzyj do tomiku Anny Kubrycz i czytaj ! Każdy wiersz to esencja życia…

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

"Myśląc z Wyszyńskim": Kim jest człowiek: mężczyzna i kobieta?

2020-01-17 07:56

Archidiecezja Warszawska

Z dużym zainteresowaniem spotkało się trzecie spotkanie z cyklu "Myśląc z Wyszyńskim", jakie odbyło się 16 stycznia w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Więcej ...

Paradyż: Rozeznają swoje powołanie

2020-01-18 17:58

Karolina Krasowska

Uczestnicy rekolekcji w Paradyżu

Małżeństwo, ksiądz i siostra zakonna prowadzą rekolekcje koedukacyjne w „Jackówce” w Paradyżu (17-19 stycznia). Mają one pomóc ich uczestnikom odnaleźć to właściwe powołanie.

Więcej ...

Bp Guzdek: nie wolno nam sięgać po język i metody niegodne ucznia Chrystusa

2020-01-19 15:55

katedrapolowa.pl

Stając w obronie zasad ewangelicznych wartości, musimy być otwarci na tych, którzy znajdują się na obrzeżach lub poza dostrzegalnymi granicami Kościoła – mówił w Krakowie bp Józef Guzdek. Biskup polowy Wojska Polskiego przewodniczył w kościele garnizonowym św. Agnieszki Mszy św., po której poświęcił tablicę upamiętniającą asa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii Stefana Janusa.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jezusa poznawać i o Nim świadczyć

Wiara

Jezusa poznawać i o Nim świadczyć

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Magia w reklamie – niewinna zabawa czy niebezpieczna...

Porady

Magia w reklamie – niewinna zabawa czy niebezpieczna...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Niedziela Częstochowska

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Kościół

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Chrzestny czy sponsor?

Kościół

Chrzestny czy sponsor?