Reklama

Niedziela 28/2013

Szczegółowy spis treści

2

„Lumen fidei” - Światło wiary

(Red./KAI)

W Watykanie i w Warszawie jednocześnie została zaprezentowana 5 lipca 2013 r. pierwsza encyklika Ojca Świętego Franciszka „Lumen fidei” - Światło wiary.

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

W wakacje bliżej Boga i ludzi

Ks. Ireneusz Skubiś

Pielgrzymka jest piękną przygodą na drodze wiary.

Z WATYKANU
4

Z Watykanu

ZE ŚWIATA
5

Ze świata

Z JASNEJ GÓRY
6

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
7

Z kraju

ODLICZAMY DNI DO ŚDM W RIO DE JANEIRO
8-9

Wielkie spotkanie Kościoła na Ziemi Krzyża Południa

W dniach 23-28 lipca 2013 r. odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Z pracującym tam od 22 lat ks. Kazimierzem Długoszem, chrystusowcem, prowincjałem prowincji południowoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii, rozmawia Agnieszka Dziarmaga.

„JEZUS NA STADIONIE"
10-11

Narodowe rekolekcje na Narodowym

Artur Stelmasiak

Choć to nie było spotkanie sportowe, to jednak podczas rekolekcji na Stadionie Narodowym w Warszawie nie brakowało emocji. Tu bowiem także toczyła się walka... i to walka duchowa. Wynik można było przewidzieć - zwycięzcą jest Jezus i każda spośród 60 tys. osób, które przyszły tego dnia na Stadion Narodowy.

MÓWI BP PAWEŁ SOCHA CM
12-13

Kapłan na nowe czasy

W czasie odbywającego się w Rzymie od 4 do 7 lipca 2013 r. Dnia seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek zakonnych z całego świata - z bp. Pawłem Sochą CM rozmawia ks. Adrian Put.

FUNDUSZ KOŚCIELNY - RAPORT
14-15

Jak rabowano majątek Kościoła

Wojciech Dudkiewicz

Jaka jest prawda o dobrach zrabowanych Kościołowi katolickiemu? Raport ks. prof. Dariusza Walencika nie pozostawia wątpliwości. Ograbiony niegdyś Kościół wciąż próbuje się ograbiać. A wbrew obiegowym opiniom, w rękach państwa ciągle pozostaje jedna trzecia dóbr zabranych niegdyś Kościołowi.

15

Adwokacki „Nobel” dla adwokata z Kazachstanu

Adw. Zbigniew Cichoń, członek jury

WALKA O ŻYCIE CHORYCH DZIECI
16-17

Ocalimy dzieci z zespołem Downa?

Artur Stelmasiak

Do Sejmu trafił właśnie obywatelski projekt ustawy, z której wykreślona jest aborcja eugeniczna. W Polsce dokonuje się bowiem ponad 600 takich „zabiegów” rocznie. Wyrok śmierci najczęściej dotyczy dzieci, u których podejrzewa się istnienie wady genetycznej, np. zespołu Downa.

NASZA OJCZYZNA, NASZA PRZYSZŁOŚĆ
18-19

Z wielką nadzieją na zmiany w Polsce

Czesław Ryszka

W Katowicach i Sosnowcu odbył się trzydniowy IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości (28-30 czerwca 2013 r.), pod hasłem: „Nasza Ojczyzna. Nasza przyszłość”. Kongres miał charakter wyborczy i programowy.

NASZA ROZMOWA
20-21

Poznać, nie znaczy akceptować

O misji uniwersytetu w poszukiwaniu prawdy z ks. prof. Antonim Dębińskim - rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś.

WAKACYJNY CYKL „NIEDZIELI": SZLAKIEM MARYI
22-23

Sanktuarium na Górce

Witold Dudziński

Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku oprócz nazwy oficjalnej ma też dwie nazwy nieoficjalne, ale często używane: „Górka” i „Góra Błogosławieństw”.

PARAFIADA
24-25

Święto sportu, kultury i wiary

Małgorzata Cichoń

Jubileuszowa 25. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Warszawie w dniach 14-20 lipca. Weźmie w niej udział prawie 1500 uczestników z Polski i zagranicy.

26

Boży entuzjasta

Dr Kazimierz Szałata, przyjaciel

Dnia 27 czerwca br. odszedł do Pana nasz drogi przyjaciel - o. Mariusz Ratajczyk, pasjonista, proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na warszawskiej Białołęce.

Ukryta w uśmiechu. Mistyczka Alexandrina Maria da Costa

(Red.)

Ojciec Gabriele Amorth, mariolog i znany egzorcysta, w barwny sposób przedstawia postać i misję błogosławionej Alexandriny Marii da Costy (1904-55), portugalskiej mistyczki.

WIARA I ŻYCIE
27

Samarytanie w sercu Argentyny

Ks. Mariusz Rosik

W książce pt. „Jezuita. Papież Franciszek” dwoje argentyńskich dziennikarzy przedstawiło zapis wielogodzinnych rozmów prowadzonych przez dwa lata z prymasem Argentyny kard. Jorge Bergoglio.

W rocznicę cudu lubelskiego

Urszula Buglewicz

W Lublinie 3 lipca br. odbyły się główne uroczystości z okazji 64. rocznicy cudu lubelskiego, 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej oraz 65. rocznicy święceń kapłańskich arcybiskupa seniora Bolesława Pylaka.

LITURGIA TYGODNIA
28-29

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie

„A kto jest moim bliźnim?”

Ks. Antoni Tatara

Z RODU ODROWĄŻÓW
30

Św. Jacek i bł. Czesław

Ks. Florian

Pochodzili z opolskiej gałęzi rodu Odrowążów. Ich krewnym był Iwo Odrowąż, człowiek o szerokich horyzontach, którego indywidualność i znakomita pozycja w ówczesnym Kościele zaważyły na życiowych drogach pochodzących z Kamienia Śląskiego k. Opola braci: Czesława i młodszego o 8 lat Jacka.

31

Ku chwale drobnego handlu!

Zdzisław Skotnicki

Polsko, pokaż się, Polsko!

Paweł Kuszczyński

ROZMAWIAMY O POLSCE
32-34

Niepotrzebne służby

O szkodliwości politycznego klimatu otwarcia i braku zagrożenia, sparaliżowanej kontroli nad służbami specjalnymi i potrzebie jasnej definicji bezpieczeństwa narodowego z płk. Andrzejem Kowalskim - wieloletnim oficerem służb specjalnych (SKW, ABW, UOP), p.o. szefa SKW (2007-08) - rozmawia Wiesława Lewandowska.

FELIETONY
35

Zrównanie homozwiązków z małżeństwem

Jan Maria Jackowski

Sędziowie amerykańskiego Sądu Najwyższego 26 czerwca br. uznali, że związkom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa jak małżeństwom.

Wojna światów

Krzysztof Czabański

Rozprzestrzenia się dyskusja o tym, że wywiad amerykański podsłuchuje wszystko, co się rusza. Oczywiście, dominują głosy pełne oburzenia. Dużo w tych głosach powoływania się na prawa człowieka, wolności obywatelskie itd., itp.

FAKTY I OPINIE
36

Czy można zło dobrem zwyciężyć

Alina Czerniakowska

Dr Ewa Wolak, warszawska lekarka, opowiedziała mi ostatnio poruszającą historię, aktualną dziś i potwierdzającą prawdę o wydarzeniach i ludziach.

Tragedia Wołynia oczami świadków

(s.b.)

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
37

Ważne znalezisko

(pr)

Kontra obrazoburstwu

(pr)

Prośba do dzieci

(pr)

Należy ją często czytać

(pr)

Afryka twardo na swoim

(pr)

Wspólne cele

(pr)

Cyfrowy standard

(pr)

SZEŚCIOLATKI DO SZKÓŁ?!
38-39

Grochem o ścianę

Iwona Galińska

Rząd przyjął ustawę, na mocy której we wrześniu 2014 r. do szkół pójdą sześciolatki urodzone w pierwszej połowie 2008 r. oraz siedmiolatki, a w następnym roku urodzone po czerwcu 2008 r. i cały rocznik 2009.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FRANCISZKANÓW W WIELICZCE
40-41

W szkole św. Franciszka

Agnieszka Konik-Korn

Może zdziwić fakt, że piszę o szkole w czasie wakacji. Jednak szkoła, o której mowa, wciąż jeszcze czeka na młodych ludzi chcących podjąć naukę w niezwykle uroczym zakątku Małopolski. Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów w Wieliczce to dziś jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym uczą się sami chłopcy.

41

I Maraton Benedyktyński, 27 VII 2013 r.

Organizatorzy

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK"
42-43

60 lat na scenie

Anna Wyszyńska

Oklaskiwany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, nazywany - zasłużenie - ambasadorem polskiej kultury zakończył właśnie 60. rok pracy. Niezmiennie przez wszystkie lata wzbudza na widowni euforię brawurowymi tańcami: krakowiakiem, chustkowym, mazurem i pieśniami.

43

Komunikat z II Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno”

LISTY DO „NIEDZIELI"
44

Wszystkie nasze dzienne sprawy

W sprawie rubryki

Chcą korespondować

POWITANIE LATA
45

Rodzinnie i wakacyjnie

Krzysztof Drwal

Lato w pełni, a dzieci i młodzież cieszą się z zasłużonych wakacji. Kilkaset osób bawiło się w Parku Strzeleckim w Tarnowie, gdzie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”, pod patronatem „Niedzieli”, zorganizowało piknik na powitanie lata.

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
46

Włoski makaron z klopsikami w sosie pomidorowym

Jolanta Marszałek

Swoje propozycje na rodzinne obiady przedstawia młody utalentowany kucharz. W 2012 r. zdobył tytuł Kucharza Odkrycie Roku oraz gotował w Pałacu Prezydenckim podczas kolacji wydanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Kalendarium 14-20 VII 2013

Ewa Aszkiewicz

Celny strzał

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
47-50

Z tarczą przez życie

Jarosław Kania

Tarcza - ochrona - bezpieczeństwo. Miecz - walka - zwycięstwo.

Poborówka: jadwiżanki i nazaretanki

Wierzę, że Tym, Który zaprasza na drogę życia zakonnego, jest Pan Bóg. Rozeznając swoje powołanie, prosiłam Ducha Świętego o Jego światło i On rzeczywiście coraz bardziej rozpalał moje serce pragnieniem życia zakonnego

Dla kandydatek

Beata Włoga

Jeśli zastanawiasz się nad drogą swego powołania i rozważasz życie w zgromadzeniu zakonnym, to dobry moment, żeby w okresie wakacyjnym skorzystać z rekolekcji powołaniowych - wiele zgromadzeń w tym czasie takie organizuje.

Wariacje kulinarne

Ilona Zdziech

Wreszcie nadeszło upragnione lato i od razu próbuje nam z nawiązką wynagrodzić swoje spóźnienie. W radzeniu sobie z upałami warto skorzystać z doświadczeń narodów wyspiarskich, które taką pogodę mają na co dzień.

Max Festiwal

Organizatorzy

59

Muzyczne DarY

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela bielsko-żywiecka

Choć żyjecie dla Boga, jesteście przecież dla ludzi

Ks. Piotr Bączek

Eucharystia celebrowana przez Ordynariusza poprzedziła wybory władz zakonnych w tym jedynym na polskiej ziemi klasztorze kontemplacyjnym Zakonu Najświętszego Odkupiciela (OSsR), założonego przez włoską mistyczkę s. Marię Celestę Crostarosę.

Biskupie prymicje w Jaworzynce

Ks. Piotr Bączek

Licząca nieco ponad 2 tys. wiernych parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce mogła się cieszyć obecnością swojego rodaka, nominowanego i wyświęconego na biskupa diecezji Churchill-Baie d’Hudson w Kanadzie.

Hałcnowskie dziękczynienie za beatyfikację

Ks. Piotr Bączek

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie bp Piotr Greger przewodniczył 30 czerwca dziękczynnym uroczystościom za beatyfikację Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Niedziela podlaska

Przesiąknięci Chrystusem

Ks. Tomasz Pełszyk

Żartuje się nieraz, że ktoś ma „księżowską twarz”, ktoś inny natomiast „za sam wygląd powinien dostać dziesięć lat więzienia”. Pozory często mylą, ale na pewno jest coś z prawdy w powiedzeniu, że „oczy są zwierciadłem duszy”.

Kamień węgielny od św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Mariusz Dudziuk

W poniedziałek 17 czerwca delegacja sarnackich parafian na czele z ks. prał. dr. Andrzejem Jakubowiczem, proboszczem sarnackim, udała się do Krakowa, do sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałkę, by odebrać kamień węgielny do nowo budowanej świątyni.

Krzysztof Ziemiec gościem SUTW

Karolina Skibniewska

Krzysztof Ziemiec był gościem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w środę 19 czerwca.

Niedziela lubelska

Z Maryją zwyciężymy

Urszula Buglewicz

Wieczorem 3 lipca plac przed archikatedrą lubelską wypełniła wielotysięczna rzesza wiernych. Mieszkańcy miasta i regionu zgromadzili się u stóp Pani Katedralnej, by przez łaskawe wstawiennictwo Matki zawierzyć swoje życie Chrystusowi.

Wierni od wieków

Anna Gliwa

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie przeżywała doroczne uroczystości odpustowe ku czci patrona. W tym roku przebiegały one pod znakiem zakończenia misji świętych oraz jubileuszu 360-lecia istnienia kościoła.

Zatroskani o piękno małej ojczyzny

(buk)

Przy kaplicy Świętej Trójcy w Stróży już po raz 3. odbył się festyn kulturalno-rekreacyjny, którego zadaniem była nie tylko integracja mieszkańców, ale nade wszystko promocja dziedzictwa kulturowego i historycznego Stróży Kolonii.

Niedziela legnicka

Ogłoszenie nowego herbu diecezji

Ks. Piotr Nowosielski

W uroczystość patronów diecezji Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Biskup Legnicki podpisał dekret ustanawiający herb diecezji. Taką decyzję ogłoszono podczas Mszy św. odpustowej w legnickiej katedrze.

Niepełnosprawni u Pani Ostrobramskiej

Dorota Kamińska

To były cztery niezwykłe dni dla ponadpięćdziesięcioosobowej grupy niepełnosprawnych pielgrzymów i ich opiekunów ze Wspólnoty św. Ojca Pio. W dniach 17-20 czerwca pod przewodnictwem ks. Tomasza Filipka z parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy wyruszyli pielgrzymim szlakiem do Wilna, by pokłonić się Matce Bożej Ostrobramskiej.

Wojenne skarby i sekrety

Artur D. Grabowski

Miłośnicy historii regionalnej 14 czerwca po raz kolejny mogli wziąć udział w spotkaniu z cyklu „Z tajemnicą przez historię… W cieniu niezbadanych zagadek II wojny światowej”. Tym razem tematem przewodnim były skarbnice sztuki III Rzeszy nad Kwisą.

Niedziela łódzka

Paliusz dla metropolity łódzkiego

Henryk Tomczyk

W sobotę 29 czerwca arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski otrzymał z rąk Ojca Świętego Franciszka paliusz. Ten symbol władzy metropolitalnej otrzymało też trzydziestu trzech innych arcybiskupów metropolitów, a wśród nich arcybiskup metropolita Józef Kupny z Wrocławia.

W świetle duchowości karmelitańskiej

Henryk Tomczyk

Z Julianowa i Radogoszcza, gdzie blisko siebie mieszczą się dwie świątynie i dwa klasztory karmelitańskie, oddziałuje na Łódź karmelitańska duchowość, która obejmuje swym zasięgiem coraz więcej ludzi.

Sprawdzian z historii

Ks. Waldemar Kulbat

Czy istnieje sposób na sprawdzenie, jakie są skutki kierowania się przesłankami, ateizmu i materializmu w życiu społeczeństw? Odpowiedź przynosi wiedza o historii społeczeństw, które zostały owładnięte duchem niewiary, materializmu i ateizmu.

Niedziela przemyska

Bez pełnej prawdy nie ma mowy o przebaczeniu

Aneta Kamieniecka

W Jarosławiu odsłonięto pomnik upamiętniający 70. rocznicę ludobójstwa dokonanego na polskiej ludności Kresów Południowo-Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów.

I Maraton Benedyktyński

I Maraton Benedyktyński na trasie Przemyśl - Jarosław zbliża się wielkimi krokami.

Wspomnienia jarosławskiej Sybiraczki

Ks. Wacław Siwak

Cenną inicjatywą, podjętą przez Związek Sybiraków w Jarosławiu oraz Zakład Historii Nowożytnej Uniwersytetu Rzeszowskiego, jest publikacja książki, będącej zbiorem wspomnień jarosławskiej Sybiraczki Zofii Garczyńskiej, noszącej tytuł: „Ich za Polskę męczył kat…”.

Cudowna moc szkaplerza

Arkadiusz Bednarczyk

Lipiec 1943 r. - Wołyń. Bandy UPA grasujące w okolicy Józefpola sieją grozę wśród polskich mieszkańców. Nie chcą u siebie Polaków; ludzie nie umieją znaleźć ze sobą wspólnego języka. Kolejny raz w historii ludzi dzieli wielka polityka.

Niedziela sandomierska

Dar życia i szansa na szczęście

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Okno Życia to przede wszystkim szansa dla dziecka - bezbronnego, nie mogącego jeszcze samodzielnie się obronić. Jest to szansa na to, co najcenniejsze, czyli dar życia.

Brońmy naszej wiary

Andrzej Gorycki

29 czerwca w Sandomierzu odbyło się sympozjum duszpastersko-ewangelizacyjne pod hasłem: „Jak bronić wiary przed sektami?”. Sympozjum zorganizowało Stowarzyszenie Legion Maryi zapraszając na nie grupy modlitewno-duszpasterskie.

Warto mieć takie wakacje

Katarzyna Woynarowska

Jest jeszcze czas, by lato 2013 r. uczynić czasem niezapomnianym. Trzeba tylko znaleźć ludzi, którzy dzielą z nami pasję do podróżowania, pragnienie zobaczenia miejsc niezwykłych, spotkań, które nie ulatują szybko z pamięci.

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

Ks. Robert Gołębiowski

Jednym z bardziej wzruszających jest zazwyczaj jubileusz 25-lecia świeceń kapłańskich. W tym roku w naszej archidiecezji przeżywa go 19 kapłanów, którzy w Roku Maryjnym - 26 czerwca 1988 r. zostali prezbiterami.

Wołyniak w Szczecinie

Antoni K. Janicki

Jest znanym szczecińskim poetą, autorem wielu patriotyczno-ojczyźnianych wierszy. Urodził się w 1930 r. w miejscowości Holatyn w pobliżu Beresteczka, wsławionego dzięki zwycięstwu polskiego oręża. Wychowany w duchu twórczości wielkich Wieszczów i bohaterów powstań narodowych.

Bóg nie zapomina powoływać (2)

Julia A. Lewandowska

Z ks. dr. Markiem Dziewieckim – psychologiem i krajowym duszpasterzem powołań – rozmawia Julia A. Lewandowska

Krzyż i półksiężyc

Przemysław Fenrych

Dotąd większość tunezyjskich uczestników naszych szkoleń nie deklarowała potrzeby wyrażania w jakikolwiek sposób swoich uczuć religijnych. Starczyło, że pilnowaliśmy, by nie karmiono ich pożywieniem łamiącym przepisy obowiązujące mahometan.

Niedziela wrocławska

Dziękuję Panu Bogu

Patrycja Jenczmionka

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, abp Józef Kupny przyjął z rąk Ojca Świętego paliusz, podkreślający jego funkcję metropolity oraz jedność z Kościołem powszechnym.

Perła odzyskała blask

Paweł Trawka

Ponad 60 lat ukryta za prowizoryczną zasłoną popadała w zapomnienie. Po wybuchu bomby podczas walk o Wrocław jej wnętrze zostało zupełnie zrujnowane. Przez ostatnie 10 lat z niezwykłą pieczołowitością odtwarzano jej świetność. Dziś nie można oderwać od niej oczu.

Sukces Nocy Kościołów 2013

Oprac. Marta Wilczyńska

Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa – Noce Kościołów organizowane przez Radio Rodzina i PSE Polest po raz czwarty zagościły w Polsce i po raz drugi na Ukrainie.

Niedziela zamojsko-lubaczowska

15-lecie parafii Miłosierdzia Bożego w Gozdowie

Ks. Stanisław Solilak

W niedzielę, 16 czerwca br. minęła 15. rocznica erygowania parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie. Tę „kryształową rocznicę” uczciliśmy poświęceniem figury Jezusa Miłosiernego, którą ufundowali parafianie z ks. Proboszczem (ks. Stanisławem Solilakiem - red.).

Nasze babcie, nasi dziadkowie

Anna Litwin

Przedostatnia niedziela czerwca br. upłynęła w Grabowcu pod znakiem uroczystości patriotyczno-religijnych związanych z obchodami dwóch ważnych dla mieszkańców rocznic, które tym razem obchodzone były jednocześnie – 69. rocznicy pacyfikacji Grabowca i okolic oraz 70. rocznicy wysiedlenia Dzieci Zamojszczyzny.

Ucho igielne

Ks. Grzegorz Szubtarski

„Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Gdy uczniowie to usłyszeli, przerazili się bardzo i pytali: Któż więc może się zbawić? Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe” (Mt 19, 24).

W Roku Wiary u Unitów

Ks. Henryk Krukowski

W Kostomłotach nad Bugiem funkcjonuje jedyna w Polsce parafia unicka, zachowująca wschodni obrządek z językiem staro-cerkiewno-słowiańskim, a podlegająca rzymskokatolickiemu biskupowi siedleckiemu.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska (Aspekty)

Jakubów

Anna Bensz-Idziak

Niedaleko Głogowa, w powiecie polkowickim leży Jakubów - miejscowość, w której znajduje się jeden z najstarszych kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W 2007 r. kościół parafialny pw. św. Jakuba podniesiony został do godności Sanktuarium Pielgrzymkowego św. Jakuba Starszego Apostoła.

Na szlaku widać, jak się wierzy

Katarzyna Jaskólska

Z modlitwą w sercu, ze śpiewem na ustach i z figurą Matki Bożej Królowej Pokoju wyruszyła po raz 30. Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę. 2 lipca Mszą św. w otyńskim sanktuarium rozpoczęła się jedenastodniowa wędrówka do stóp Maryi.

Dzięki dobrym ludziom jest szkoła

Katarzyna Jaskólska

Z Michałem Piętosą, pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Młodzi dla Kamerunu", tuż przed jego wylotem do Afryki, rozmawia Katarzyna Jaskólska

Reklama

Najpopularniejsze

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Wiara

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Św. Marek, Ewangelista

Święci i błogosławieni

Św. Marek, Ewangelista

Współpracownik Apostołów

Święci i błogosławieni

Współpracownik Apostołów

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Kościół

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim