Reklama

Franciszek

Papież w Orędziu do młodych: jesteście żywą nadzieją Kościoła

PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

„Jesteście żywą nadzieją pielgrzymującego Kościoła!” - napisał Franciszek do młodzieży w Orędziu wystosowanym z okazji 5. rocznicy Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Christus vivit. Ojciec Święty zachęca młodych do obecności i wnoszenia swego wkładu w życie Kościoła i społeczeństwa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nawiązując do opublikowanego 25 marca 2019 roku dokumentu, papież wyznaje, że pragnie, aby jego słowa ożywiły w młodych nadzieję, pomimo przygnębienia obecną sytuacją w świecie.

Do każdego z nich Ojciec Święty kieruje słowa: „Chrystus żyje i miłuje ciebie bezgranicznie” i przypomina, że ta miłość Boga jest bezwarunkowa, wymagająca jedynie, aby się na nią otworzyć. Jednocześnie podkreśla, iż misją wszystkich młodych jest świadczenie o radości, jaka wypływa z przyjaźni z Chrystusem. Nawiązując do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro Franciszek przypomniał wypowiedzianą wówczas zachętę „róbcie raban!”. „Dzisiaj ponownie was proszę: róbcie raban, wykrzyczcie, nie tyle waszymi głosami, ile waszym życiem i sercem, tę prawdę: Chrystus żyje! Tak, aby cały Kościół został pobudzony do powstania, do wyruszania w drogę ciągle na nowo i zanoszenia Jego proklamacji całemu światu” - zachęcił papież.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ojciec Święty przypomniał, że 14 kwietnia b.r. będziemy obchodzili 40. rocznicę pierwszego wielkiego spotkania młodych, które w kontekście Roku Świętego Odkupienia było zalążkiem przyszłych Światowych Dni Młodzieży. Św. Jan Paweł II przekazał wówczas krzyż ludziom młodym powierzając im misję niesienia go po całym świecie, jako znaku i przypomnienia, że tylko w Jezusie, który umarł i zmartwychwstał, jest zbawienie i odkupienie. Jest on przede wszystkim znakiem triumfu Zmartwychwstania. Jest to „sposób kontemplowania Jezusa żywego i przepełnionego radością, zwycięzcę śmierci, przyjaciela, który was kocha i chce żyć pośród was” - zaznaczył Franciszek.

Reklama

Papież zauważył, że adhortacja Christus vivit jest owocem Kościoła synodalnego, który już podczas prac Synodu o młodzieży podjął „eksperyment synodalny”, przygotowujący również drogę do nowego Synodu, który obecnie przeżywamy na temat synodalności. Zaznaczył, że na tym etapie także konieczny jest wkład kreatywności młodych, „aby odkrywać nowe drogi, dochowując zawsze wierności naszym korzeniom”.

Podziel się cytatem

„Jesteście żywą nadzieją pielgrzymującego Kościoła! Dlatego dziękuję wam za waszą obecność i wkład w życie Ciała Chrystusa. I polecam wam: nigdy nie pozwólcie, aby zabrakło nam waszego dobrego zgiełku, waszej energii jak ta pochodząca z czystego i sprawnego silnika, waszego oryginalnego sposobu życia i głoszenia radości Jezusa Zmartwychwstałego!” - napisał Ojciec Święty na zakończenie swojego Orędzia.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2024-03-25 12:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież spotkał się ze 100 księżmi z diecezji rzymskiej

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Papież Franciszek udał się do historycznej bazyliki Świętego Krzyża Jerozolimskiego na spotkanie z księżmi posługującymi w centrum Rzymu. Księża z 38 parafii diecezji rzymskiej spotkali się z papieżem w historycznej bazylice, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego.

Więcej ...

Czy wiara przestaje być potrzebna do życia?

Wierni na modlitwie

Karol Porwich/Niedziela

Wierni na modlitwie

Może warto odwrócić pytanie, które wielu dziś sobie zadaje: nie – dlaczego niektórzy odchodzą od Kościoła?, lecz – dlaczego większość zostaje?

Więcej ...

Niezwykłe historie o św.Franciszku? Premierowy fragment nowego tłumaczenia Kwiatków św. Franciszka

2024-06-27 15:46

Mat. prasowy

Kwiatki Świętego Franciszka to jeden z najczęściej czytanych tekstów średniowiecznych. Jest jednym z najczęściej czytanych i tłumaczonych z języka włoskiego, a teraz dostępny jest w pełnej wersji dzięki prof. Stanisławowi Stabryle. Tłumaczenie to, oparte na łacińskim pierwowzorze "Actus Beati Francisci et Sociorum eius", po raz pierwszy prezentuje polskim czytelnikom wszystkie opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach. Niezwykła przystępność i barwność języka sprawiają, że historie Biedaczyny z Asyżu nabierają nowej mocy i głębi.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

147 lat temu rozpoczęły się objawienia gietrzwałdzkie,...

Wiara

147 lat temu rozpoczęły się objawienia gietrzwałdzkie,...

Czy Twoje serce jest przygotowane na burzę?

Wiara

Czy Twoje serce jest przygotowane na burzę?

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...