Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Podwieczorek z tańcem

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Różnorodne style taneczne zaprezentowali młodzi tancerze i tancerki podczas spotkania muzycznego Podwieczorek z tańcem w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima spotkali się tancerze reprezentujący różne taneczne style – taniec klasyczny, nowoczesny, jazzowy i ludowy. Widzowie mieli szansę poczuć i posmakować różnorodności tańca, aby w ten sposób doświadczyć, jak pięknie potrafi on łączyć wszystkich tych, którym po prostu w duszy gra. - Platon napisał: „Taniec wpływa bardziej niż jakakolwiek inna sztuka na duszę”… Jest więc najdoskonalszym sposobem wyrażania emocji, pomaga uzewnętrzniać piękno głęboko ukryte w zakamarkach niejednej duszy, wyzwala w tancerzu to, co najlepsze i najpiękniejsze. Z kolei Marta Graham mówiła: „Taniec jest ukrytym językiem duszy, a wielcy tancerze nie są świetni ze względu na swoją technikę, są świetni ze względu na swoją pasję” (…) Nie byłoby jednak nas, tancerzy, gdyby nie nasi nauczyciele, profesorowie, mentorzy, którym zawdzięczamy ciągłe rozbudzanie potrzeby stawania się lepszymi, którzy wskazują nam kierunek i towarzyszą w chwilach tanecznych sukcesów oraz trudnych momentach zwątpienia. Taniec dla nas jest po prostu nieodłączną, może nawet najważniejszą częścią życia. Chcemy, by świat dzięki tej sztuce stawał się coraz piękniejszy. Sięgnijmy gwiazd, bierzmy z życia to, co najlepsze, niech taniec unosi nas wysoko, a naszych skrzydeł niech nie podcina żadna trudność – mówiła, wprowadzając słuchaczy w koncert, tancerka ZPiT Poltex.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na scenie zaprezentowali się studenci II roku Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; kierunek Choreografia i Techniki Tańca, studenci I, II i III roku Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi; kierunek Taniec, specjalność tancerz-choreograf, uczennice Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi; Szkoły Sztuki Tańca. Gospodarzami wydarzenia byli tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Poltex, którzy zaprezentowali nowy układ tańców lubelskich.

Reklama

Na zakończenie koncertu głos zabrała Iwona Brzezińska – kierownik i główny choreograf ZPiT Poltex. Pomysłodawczyni inicjatywy „Podwieczorek z tańcem” podziękowała młodzieży za udział oraz piękne taneczne etiudy i układy choreograficzne, a kadrze za profesjonalne wielogodzinne przygotowanie i czas spędzony na salach tanecznych.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima regularnie odbywają się koncerty muzyczne, widowiska taneczne czy przedstawienia teatralne prezentujące twórczość młodych artystów.

Podziel się:

Oceń:

+5 0
2024-04-17 16:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: W CSR otwarto pierwszą w województwie łódzkim SPYNKĘ

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Święty Jan Nepomucen

Niedziela podlaska 20/2001

Św. Jan Nepomucen z kościoła w Lutczy

Arkadiusz Bednarczyk

Św. Jan Nepomucen z kościoła w Lutczy

Więcej ...

Abp Gądecki: kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i zamienić na inny

2024-05-21 14:42

Karol Porwich / Niedziela

„Niech nad waszą kapłańską służbą pośród Polonii i nie tylko czuwają słudzy Boży kard. August Hlond i ks. Ignacy Posadzy. Traktujcie poważnie wasze kapłaństwo, bo kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i w każdej chwili zamienić na inny. Kapłaństwo jest wieczne” - mówił abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył w poznańskiej katedrze uroczystej Mszy św., połączonej z udzieleniem święceń diakonatu czterem alumnom i święceń prezbiteratu trzem diakonom Towarzystwa Chrystusowego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj