Reklama

Niedziela Wrocławska

Pianiści z całego świata zagrają w Kłodzku

2024-05-15 16:35

stevepb/pixabay.com

Fani muzyki klasycznej będą zachwyceni rozpoczynającym się XXVI Kłodzkim Konkursem Pianistycznym, który po raz pierwszy będzie miał rangę międzynarodową i dlatego będzie to też - I International Kłodzko Piano Competition. Klasyka łączy się z nowoczesnością, bo utwory muzyczne będą do słuchania zarówno stacjonarnie jak i online.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ten międzynarodowy konkurs pianistyczny odbędzie się w 17-18 maja 2024 roku. Konkurs odbywać się będzie na dwóch płaszczyznach – stacjonarnej na Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku oraz online.

W XXVI KKP udział weźmie łącznie 89 pianistów m.in. z Polski, Ukrainy, Korei Południowej czy Hiszpanii. W skład jury tegorocznego konkursu wchodzą uznani pedagodzy z Polski i zagranicy: - prof. Grzegorz Kurzyński – Przewodniczący jury - dr hab. Kinga Firlej-Kubica z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta - Bacewiczów w Łodzi - dr Jaime Peñate Conde z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (Hiszpania/Polska) - Jakub Lojek z Universität Koblenz (Niemcy/Polska).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oficjalne rozpoczęcie konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej Kłodzkiej Szkoły Muzycznej w piątek 17 maja o godz. 11:00. W tym dniu odbędą się przesłuchania grup I oraz II (najmłodszych adeptów sztuki pianistycznej w wieku 7-9 lat). Przesłuchania potrwają do godz. 16, następnie o godz. 19:00 w Bazylice Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie odbędzie się koncert specjalny towarzyszący XXVI KKP. Na koncercie zaprezentują się Natalia Wrona – laureatka Grand Prix zeszłorocznego konkursu, Jaime Peñate Conde oraz Jakub Lojek (jurorzy konkursu), a także wybitny wrocławski pianista – Gracjan Szymczak, laureat ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał on m.in. Nagrodę Specjalną dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością na XV Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2005); Grand Prix na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (Paryż 2009) oraz III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Canberra, Australia 2011).

Reklama

W sobotę 18 maja o godz. 10:00 rozpoczną się przesłuchania grupy III, a więc uczniów w wieku 9-11 lat. Koncert Laureatów odbędzie się o godz. 16:00 w Kłodzkim Ośrodku Kultury. W konkursie przewidziano nagrody finansowe, rzeczowe oraz nagrody specjalne w postaci koncertów w renomowanych salach koncertowych, między innymi Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu czy Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju. Wydarzenie jest dofinansowane z budżetów Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Miasta Kłodzko oraz Polanica Zdrój.

Wstęp na przesłuchania oraz koncerty jest wolny.

Podziel się:

Oceń:

+3 0

Wybrane dla Ciebie

Papież przesłał kondolencje po śmierci prezydenta Iranu

2024-05-21 08:05

PAP/EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Ojciec Święty zapewnił naród irański o swej duchowej bliskości po śmierci prezydenta tego kraju Ebrahima Ra’isi, ministra spraw zagranicznych Hosejna Amir Abdollahijana oraz innych siedmiu osób - ofiar katastrofy śmigłowca w Warzaghanie w ostanie Azerbejdżan Wschodnim, wracających z uroczystego otwarcia kompleksu hydroelektrycznego Giz Galas.

Więcej ...

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny mojego odkupienia

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 19, 25-34.

Więcej ...

Premier: konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich będą działania służb i prokuratury

2024-05-21 16:41

PAP/Piotr Nowak

Premier Donald Tusk podkreślił, że konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich "mogą być i będą z całą pewnością" działania służb i prokuratury. Zapewnił, że celem komisji nie jest ściganie przeciwników politycznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj