Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Niosą iskrę miłosierdzia w świat

2024-06-22 15:35

Małgorzata Pabis

    W sobotę 22 czerwca z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, do Francji wyruszyło160 motocyklistów!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    W drodze zatrzymują się w Godzinie Miłosierdzia, odmawiają Koronkę, niosą orędzie Bożego Miłosierdzia Europie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki „Iskry Miłosierdzia” są słowa: „Obudź się Córo Kościoła”.

    Zebranych w bazylice motocyklistów powitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił: -Do tej pory Iskra pielgrzymowała do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu, San Giovanni Rotondo. Charakterystyczne dla pielgrzymki jest to, że w Godzinie Miłosierdzia, niezależnie od miejsca pobytu, grupy motocyklowe zatrzymują się, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotykanych osób. Słowa modlitwy „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, co roku docierają z krakowskich Łagiewnik do najdalszych części Polski i Europy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Ksiądz Bielas przypomniał także słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział w łagiewnickim sanktuarium: „Dlatego dziś w tym sanktuarium, chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść «iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście». Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam Wam, drodzy Bracia i Siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim Czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Reklama

    Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adam Parszywka, salezjanin. - Za łaską Pana jest nas tutaj 160 osób i jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani – powiedział, dziękując 11 kapłanom za to, że towarzyszą świeckim w ich drodze. - Przyjmujmy nasze trudy, które będziemy ponosić jako łaskę, jako dar od Boga, byśmy się stawali bardziej szlachetni. Po to byśmy stawali się ludźmi bardziej odważnymi, zdeterminowani, ale przede wszystkim byśmy ukazywali, że kochamy Chrystusa ponad wszystko – mówił. Ks. Parszywka podkreślił, że ci którzy wyruszają dostąpili wielkiej łaski. - A w sercach naszych zabieramy wszystkich tych, którzy nie mogą jechać – zaznaczył kapłan.

    W ramach pielgrzymki motocykliści pokonają cztery tys. kilometrów. Odwiedzą sanktuaria w Mariazell, Trydencie, Oropie, La Salette, Ars, Paray-le-Monial, Nevers oraz Lourdes.

Podziel się:

Oceń:

+1 0

Wybrane dla Ciebie

Niech Twój Duch, Panie, przenika nasze serca

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 12, 1-8.

Więcej ...

Przygotowanie do niedzielnej liturgii z bp. Andrzejem Przybylskim. Jezus lituje się nad tłumem

2024-07-20 12:45

pixabay.com

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Zamiast rządzenia mamy igrzyska

2024-07-20 16:39

PAP/Marcin Obara

Ponad pół roku koalicyjnych rządów dobitnie pokazują, że ekipa obecnie sprawująca władzę nie ma pomysłu na Polskę. Zamiast wdrażania strategicznych programów, mamy niekończące się igrzyska. A nieudolna próba aresztowania posła Marcina Romanowskiego jest tego najlepszym przykładem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Świadectwo Myrny Nazzour: olej wydzielał się z mojego...

Wiara

Świadectwo Myrny Nazzour: olej wydzielał się z mojego...

Jaka jest moja reakcja, kiedy doświadczam niepowodzeń i...

Wiara

Jaka jest moja reakcja, kiedy doświadczam niepowodzeń i...

Mikołów: Kilkudniowa dziewczynka w oknie życia

Kościół

Mikołów: Kilkudniowa dziewczynka w oknie życia

Mecz o 3. miejsce Euro 2024 się nie odbędzie. Dlaczego?

Sport

Mecz o 3. miejsce Euro 2024 się nie odbędzie. Dlaczego?

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Matka Boża Szkaplerzna

Święta i uroczystości

Matka Boża Szkaplerzna