Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Srebrny Krzyż Zasługi dla Jerzego Misia

2024-06-25 07:00

Marek Kamiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

24 czerwca br. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczenia państwowego. Wojewoda łódzki Dorota Ryl, w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za wybitne osiągniecia na polu działalności charytatywnej i społecznej, odznaczyła Jerzego Kazimierza Misia Srebrnym Krzyżem Zasługi.

- Jest to odznaczenie dla wyjątkowej osoby, społecznika, który działalnością charytatywną od wielu lat służy Łodzi i łodzianom. Dobrze się kojarzy, bo słodko, czyli nie tylko słodko w firmie, ale i w sercu. Dlatego z przyjemnością wręczyłam to odznaczenie przyznane przez Prezydenta RP – powiedziała Pani Wojewoda.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Działacz społeczny Jerzy Kazimierz Miś związany jest z Łodzią od urodzenia. Z jego bogatej działalności na szczególne podkreślenie zasługuje praca na rzecz Kościoła Łódzkiego, pomocy dzieciom i ludziom w podeszłym wieku. Od 30-tu lat aktywnie wspiera w potrzebie dzieci głuchonieme i słabo słyszące. Organizował dla nich kolonie letnie w Przyjezierzu, zapraszając także dzieci rolników z okolic Łodzi. Dla Szkoły Podstawowej nr 35 im. Mariana Piechala przekazywał produkty żywnościowe na spotkania organizowane przy grillu. W Zespole Przedszkoli Miejskich nr 1 pomagał przy Festynach Rodzinnych organizując poczęstunek dla dzieci i rodziców, a także fundując nagrody dla uczestników konkursów. Jako członek Zarządu Zakonu Rycerskiego św. Jerzego Męczennika jest jednym z organizatorów „Spotkania z Mikołajem” i paczek świątecznych dla ponad 300 dzieci z ubogich rodzin, które otrzymują również milusińscy z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Jest inicjatorem i fundatorem wielu akcji na rzecz osób starszych. Jego pomysłem była organizacja wigilii dla osób biednych i bezdomnych, na którą przygotował potrawy wigilijne i świąteczne. W Jagiellońskim Ośrodku Kultury wspiera i wspomaga spotkania wigilijne dla emerytowanych harcerzy, a także przekazuje produkty żywnościowe na spotkania świąteczne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomagał przy organizacji odpustów i pikników parafialnych przy Kościele Garnizonowym św. Jerzego, św. Anny, Matki Bożej Fatimskiej oraz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jako wyjątkowy człowiek o wielkim sercu bierze udział w wielu akcjach charytatywnych.

Reklama

Wspiera Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńcze Dla Osób Przewlekle Chorych przy ul. Przybyszewskiego 255/267. Fundacji Integracja JP II od wielu lat przekazuje piętrowe torty na licytację, z której dochód jest przeznaczony na letni wypoczynek dzieci z niepełnosprawnościami. Jego aktywność sprawia, że potrafi pomóc i zorganizować pomoc dzieciom jak również osobom starszym.

Za swoją aktywną działalność został odznaczony Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi, Krzyżem Komandorskim Świętego Jerzego, Złotym Krzyżem Archidiecezji Łódzkiej, a także otrzymał liczne dyplomy i podziękowania. Tekst: Jadwiga Kamińska

Podziel się:

Oceń:

+2 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ruda k. Szczercowa: Chwalcie łąki umajone

Emilia Krata

Więcej ...

Śląskie: Pobrano dodatkowe próbki DNA do ustalenia tożsamości zwłok z Dąbrowy Zielonej

2024-07-23 15:31

pixabay.com

Przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny z Dąbrowy Zielonej (pow. częstochowski). Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała we wtorek, że pobrany został dodatkowy materiał biologiczny do badań DNA, których celem jest ustalenie ich tożsamości.

Więcej ...

W tym roku duża grupa ewangelizatorów Przystanku Jezus

2024-07-24 07:28
Przystanek Jezus

Archiwum organizatorów

Przystanek Jezus

Około 200 ewangelizatorów weźmie udział w tegorocznej edycji Przystanku Jezus towarzyszącemu Festiwalowi Pol’And’Rock. "Bywa, że ktoś się spowiada po latach bycia daleko od Kościoła; niektórzy wracają na Przystanek Jezus jako ewangelizatorzy" - powiedział PAP rzecznik prasowy Przystanku o. Damian Piątkowiak.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Brygida Szwedzka tęskniąca do Jezusa

Święci i błogosławieni

Św. Brygida Szwedzka tęskniąca do Jezusa

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Kościół

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Wiadomości

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Wiara

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Wiara

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Historyczna decyzja Watykanu

Wiara

Historyczna decyzja Watykanu

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...

Wiadomości

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...